FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-03-16 06:10  [Technika] Tektura modelarska kremowa
rambo23   

Zakupiona w sklepie :
http://sklep.orlik-models.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=74_78&products_id=1885

jest to biała tektura która się rozwarstwia,właśnie mi się rozpadły koła do panzer IV dobrze że mam jeszcze kawałki szarej :(

Nie wiadomo z czego ta tektura jest robiona trzeba bardzo uważać przy obróbce tego kartonu i dziwię się że jest wykorzystywana do produkcji wręg laserowych a to tylko moje zdanie .

Duże elementy jakoś się dało podkleić ale trzeba uważać na drugi raz zamówię szarą nauczka na przyszłość nie zawsze tanie jest dobre :)

Post zmieniony (07-03-16 09:08)

 
07-03-16 06:52  Odp: Tektura modelarska kremowa
rambo23   

Zawsze używałem szarej tektury może mój błąd podczas kupowania i zakupiłem białą zamiast szarej bo zamawiałem 2 mm tekture(do modelu Luna Angraf ale jest nie potrzebna) i jest szara :)

Post zmieniony (07-03-16 22:28)

 
07-03-16 07:45  Odp: Tektura modelarska kremowa
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tę tekturę nasącza się klejem CA tylko po wycięci nie przed. Ostrza AK są bardzo dobre ale delikatne, mnie się lamią ich czubki.

--

 
07-03-16 09:22  Odp: Tektura modelarska kremowa
elvis 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

rambo23 klej CA to wszelkiego rodzaju super glue czy kropelki. A nasączać jak już te wręgi wytniesz. Bo jeśli nasączysz przed naklejeniem i wycięciem wręg to chyba wyrzunarką byś to musiał wycinać :) Pozdrawiam

 
07-03-16 09:24  Odp: Tektura modelarska kremowa
rambo23   

ok

 
07-03-16 09:30  Odp: Tektura modelarska kremowa
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ja przed wycieciem kaponuję dwustronnie tekturę białą ,potem naklejam na nią kaponowane również elementy szkieletu np,lub elementy oklejek,przeważnie na BCG,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-03-16 10:56  Odp: Tektura modelarska kremowa
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja białą tekturą rozpalam w piecu , bo uważam że tylko do tego się nadaje . Nic nie zastąpi porządnej szarej .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-03-16 11:01  Odp: Tektura modelarska kremowa
rambo23   

Andreas -dobre hahah

 
07-03-16 11:14  Odp: Tektura modelarska kremowa
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Ja tekturę nasączam lakierem satynowym humbrola,wydaje mi się to zdrowszym i szybszym sposobem niż z super glue,a efekt jest podobny.
Lakier wsiąka glęboko w karton i go usztywnia,że robi się z tektury jakby plastik.
Nakładam pędzelkiem.
Ostatnio zrobiłem tak przy szkielecie HMS Wolf.
Na zdjęciu tego nie widać ale szkielet jest dużo twardszy.


--

Post zmieniony (07-03-16 11:16)

 
07-03-16 12:16  Odp: Tektura modelarska kremowa
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ja sie tez podziele swoimi spostrzezeniami odnosnie tektury.

Z informacji jednej z firm, ktora produkuje szkielety ciete laserowo biala tektura nie zawiera 'smieci', ktore sa w szarej tekturze. Powod jest prosty - przy cieciu laserem szarej tektury jest masa dymy ze smieci i widac to na szkielecie a sama maszyna tez sie brudzi. Swego czasu widzialem to na oryginalnych szkieletach Domu Bumagi, Ladna szara tektura ale jakby lekko osmolona.

Dodatkowo biala tektura do laserow ma w sobie jakis drobny piasek po to aby gasic ewentualne plomienie przy cieciu laserem. Wtedy ladnie szielet wyglada, ale dla tych co chca ciac potem te tekture to dosc duzy minuc, gdyz jak niektorzy zauwazyli na tej tekturze dosc szybko tepi sie norzyki - ano wlasnie przez ten piasek.

Wg mnie lasery jak sie je jakos wzmocni daja rade ale do wycinania czesci nie powinno sie jej uzywac ewentualnie z bardzo tanimi ostrzami.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024