FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
06-03-16 22:23  [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Mam ja imię Jarek, jestem już stary i żona właśnie stwierdziła, że dziecinnieję. A wszystko przez to, że do modelarstwa kartonowego postanowiłem wrócić po 30-stu latach :). Moją pasją w kartonie zawsze były okręty. Wiadomo w latach 70 - 80 tych rządził Mały Modelarz, kleiłem wszystko co pływało. Od Krakusa, przez Moskwę, Sołdka, Victory, wszystkie polskie okręty, King George'a V, Rodneya itd...Moim ostatnim modelem to był ORP Piorun z roku 1987. Teraz któregoś pięknego dnia trafiłem w necie na fotki Wichra i pomyślałem - czemu nie, akurat może się uda i znowu się spodoba karton?

Post zmieniony (07-03-16 15:19)

Post zmieniony (18-03-16 23:49)

 
06-03-16 22:31  Odp: [R] ORP "Grom" MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przygodę zaczynam od "Groma", bo jako wydrukowany (Posiadam również oryginał) - nie generuje strat niejako w przypadku kiedy coś się nie uda, no i zawsze można sobie dodrukować co się zepsuło. A przypomnieć muszę sobie wszystko. Jakość tych obecnie projektowanych modeli jest tak fenomenalna, że aż chce się zobaczyć efekt końcowy. Trzymajcie kciuki:)

zaczynam - szkielet:




--

Post zmieniony (18-03-16 23:50)

 
19-03-16 00:05  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Postanowiłem jednak wykonać wersje full, mimo iż dawniej kleiłem tylko do KLW.





elementy spasowane są dokładnie, nie skorzystałem z podpowiedzi autora opracowania i kleiłem poszycie od dziobu. W niczym to nie przeszkodziło wszystko wyszło jak wyjść powinno.... prócz jednego.

Wyszedł mankament "pirackiej" wersji modelarza :( Na wszystkich krawędziach toner się obłupywał i wychodziło paskudnie. Będzie konieczność malowania i szpachlowania bo na razie wygląda nieciekawie:



Jak polegnę wykonam nowe poszycie z oryginału.

Nie wyobrażam sobie wykonania pozostałych elementów z drukowanej wersji... No może tylko do nauki lub gdybym chciał wszystko przemalować, ale nie chcę,

--

Post zmieniony (10-04-16 12:26)

 
19-03-16 14:22  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj "stary"
Dziękuję za zainteresowanie tematem
Twoje uwagi - [pozwolę] - wezmę jak najbardziej pod uwagę. Odniosę się do nich teraz na bieżąco,

1. Rozmiar zdjęcia - jak na razie nie ma chyba potrzeby prezentowania jakichkolwiek szczegółów [w przyszłości będą i mam nadzieję, że będę miał się czym pochwalić :) ] a wtedy tak długo będę grzebał w ustawieniach aż będzie można obejrzeć wszystko :) uczę się wstawiać fotki - nie bij, zrozum.

2. Tło - oglądałem Twoją relację bardzo mi się podoba, sam kiedyś w latach 80-tych popełniłem ten okręt WOP - na razie walczę z kadłubem a jak wiadomo w stoczni bywa różnie, naokoło walają sie różne elementy i narzędzia. Wykonywane później elementy nadbudówek i wyposażenia zaprezentuję odpowiednio - chociażby z racji rozmiarów będzie łatwiej to robić na odpowiednim tle.

--
Miało być tak pięknie a wyszło jak wyszło....

 
19-03-16 14:30  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szpachlowaniu nie ma końca, może przesadzam ale pamiętam moje dawne wypociny i nigdy z części podwodnej nie byłem zadowolony -zresztą dlatego robiłem modele do KLW tylko. Mam chęć aby ten pierwszy po latach miał wszystko - od stępki po czubek masztu.



--

Post zmieniony (10-04-16 12:22)

 
09-04-16 21:00  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

kadłub się wysezonował, szpachlowanie i lakierowanie dobiegło końca. Przestrzenie międzywręgowe wypełniłem pianką florystyczną i nakleiłem pokłady:






--

Post zmieniony (10-04-16 12:15)

 
09-04-16 21:12  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie obyło się bez pomyłek, pierwsze wycinanie okienek, retusz, próby no i trzeba było malować. Poza tym grubości pokładów naklejonych na 1 mm tekturę spowodowała, że nadbudówki kotłowni między pokładami nie mieściły się i trzeba było przycinać. Mój błąd - przyciąłem na "oko" teraz trzeba uzupełnić.



Post zmieniony (10-04-16 12:16)

 
12-04-16 23:05  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję. Kadłub troszkę jeszcze musiałem doszpachlować w części rufowej więc na razie sobie schnie a w międzyczasie dłubię przy rufowych burtach. Czarne pola zamiast wylotów wewnętrznych torów minowych niezbyt mi się podobają więc dorobię co nieco:



Umyśliłem również wykonać tory minowe na pokładzie, a w dalszej części jeszcze trochę różnych uplastycznień i wymyśliłem taką metodę:

1. Druknąłem zapasowy pokład i przymocowałem do deseczki:


2. na rysunek toru nakleiłem cienkie paseczki papieru imitujące podkłady a na to tory z drutu miedzianego 0,4 mm:


3 po odcięciu skalpelem i delikatnym odklejeniu od pokładu otrzymałem całkiem ładny tor minowy. Potem tylko pomalować na srebrno:
,

4. Pasuje jak ulał. Zamontuję po wykonaniu całego kadłuba a z wystających wąsów wyjdą bardzo zgrabne ześlizgi dla min:



Jutro powalczę z burtami, już wiem, że brakuje ok 5 mm po długości :(

 
14-04-16 23:27  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czesc, dziękuję za zainteresowanie i rady doświadczonych kolegów :)
tedi, zmartwiłeś mnie tymi ryflami, albo zachowam te i wykonam całą resztę albo muszę inaczej podejść do wykonania torów. Muszę się zastanowić i coś poeksperymentować. Jakiej wysokości powinien być taki ryfel w skali 1:200 ? Żeby to nie wyglądało jak tor przeszkód tylko jak mata antypoślizgowa :) zwykła kartka do drukarki czy jakaś cieńsza bibuła?

W budowie prace trwają, nakleiłem burty z jednej strony, efekty poniżej :(

; ;

A linia wodna? pijany zając chyba malował



Diabli wiedzą co się stało i czemu tak wychodzi :(

Post zmieniony (15-04-16 19:02)

 
21-04-16 17:45  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Poczytałem, cenne wskazówki. Na razie mam tydzień wyjazdu więc tylko myślę i kombinuję ale chyba bez nowych burt się nie obejdzie. Najgorzej ta łukowata linia wodna. Okręt na półce wygląda jak banan :P

--
Miało być tak pięknie a wyszło jak wyszło....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024