FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-04-16 21:12  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie obyło się bez pomyłek, pierwsze wycinanie okienek, retusz, próby no i trzeba było malować. Poza tym grubości pokładów naklejonych na 1 mm tekturę spowodowała, że nadbudówki kotłowni między pokładami nie mieściły się i trzeba było przycinać. Mój błąd - przyciąłem na "oko" teraz trzeba uzupełnić.



Post zmieniony (10-04-16 12:16)

 
11-04-16 06:18  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Waldemar   

Witam
Jak zwykle troszke pracy i zachwyt w rodzinie.
Duzo zdrowia i wytrwalosci
Waldek

--
Każdy orze jak może
jeden lepiej drugi gorzej

 
12-04-16 23:05  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję. Kadłub troszkę jeszcze musiałem doszpachlować w części rufowej więc na razie sobie schnie a w międzyczasie dłubię przy rufowych burtach. Czarne pola zamiast wylotów wewnętrznych torów minowych niezbyt mi się podobają więc dorobię co nieco:



Umyśliłem również wykonać tory minowe na pokładzie, a w dalszej części jeszcze trochę różnych uplastycznień i wymyśliłem taką metodę:

1. Druknąłem zapasowy pokład i przymocowałem do deseczki:


2. na rysunek toru nakleiłem cienkie paseczki papieru imitujące podkłady a na to tory z drutu miedzianego 0,4 mm:


3 po odcięciu skalpelem i delikatnym odklejeniu od pokładu otrzymałem całkiem ładny tor minowy. Potem tylko pomalować na srebrno:
,

4. Pasuje jak ulał. Zamontuję po wykonaniu całego kadłuba a z wystających wąsów wyjdą bardzo zgrabne ześlizgi dla min:



Jutro powalczę z burtami, już wiem, że brakuje ok 5 mm po długości :(

 
13-04-16 21:54  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Powodzenia w budowie. Bardzo dobry model wybrałeś jako początek.
I nie przejmuj się drobnymi niepowodzeniami.
Efekt końcowy zawsze przyćmiewa drobne niedociągnięcia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-04-16 22:01  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Tory pomaluj na ciemną rdzę bo srebrny na morzu w warunkach wiecznej wilgoci raczej odpada.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
14-04-16 17:02  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
tedi   

Drobna uwaga odnośnie modelu. Tory minowe na Gromie i Błyskawicy nie posiadały podkładów jak Gryf. Były przynitowane bezpośrednio do pokładu, a jedynie pomiędzy nimi były poprzeczne ryfle przeciwpoślizgowe.
Powodzenia w budowie.

 
14-04-16 23:27  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czesc, dziękuję za zainteresowanie i rady doświadczonych kolegów :)
tedi, zmartwiłeś mnie tymi ryflami, albo zachowam te i wykonam całą resztę albo muszę inaczej podejść do wykonania torów. Muszę się zastanowić i coś poeksperymentować. Jakiej wysokości powinien być taki ryfel w skali 1:200 ? Żeby to nie wyglądało jak tor przeszkód tylko jak mata antypoślizgowa :) zwykła kartka do drukarki czy jakaś cieńsza bibuła?

W budowie prace trwają, nakleiłem burty z jednej strony, efekty poniżej :(

; ;

A linia wodna? pijany zając chyba malował



Diabli wiedzą co się stało i czemu tak wychodzi :(

Post zmieniony (15-04-16 19:02)

 
15-04-16 20:49  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wygląda trochę jak błąd w projekcie... Co do ryfli, świetnie wychodzą z włosów :D

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
17-04-16 07:06  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Ten model ma znany problem z długością burt. Są za krótkie..Jest jeszcze kilka pomniejszych błędów. o ile dobrze pamiętam kolejny jest z orientacją nadbudówki kotłowni.
Kolego poszukaj wcześniejszych relacji z budowy tego okrętu a będziesz wiedział co cie czeka.

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
21-04-16 17:45  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Poczytałem, cenne wskazówki. Na razie mam tydzień wyjazdu więc tylko myślę i kombinuję ale chyba bez nowych burt się nie obejdzie. Najgorzej ta łukowata linia wodna. Okręt na półce wygląda jak banan :P

--
Miało być tak pięknie a wyszło jak wyszło....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024