FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-03-16 18:02  [G] A4 Skyhawk Fly Model 1 czyli starych modeli koszmar ;-) VOL2
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Właśnie ukończyłem model samolotu A4 Skyhawk z Wydawnictwa Fly Model nr 1, skala oczywiście 1:33.
Model kupiłem dla zabójczej okładki i fajnych kolorów samolotu, chociaż jak poprzeglądałem sobie zdjęcia w sieci, barwy te niewiele mające wspólnego z rzeczywistością.

Uwielbiam też stare modele kreślone ręczne, często z dużą doza fantazji i wiary autora w przyszłych sklejaczy, że podołają.

A walka z tym samolotem była iście epicka: papier twardy, ale każde ruszenie częścią, wygięcie czy nacięcie powodowało rozwarstwianie papieru i nieładne odkształcenia, kolory nawet na tym samym arkuszu różnią się od siebie, spasowanie części też nie jest najlepsze, instrukcja powiedzmy że była, chociaż totalnie bezużyteczna.

Ale co najważniejsze, budowa dała mi bardzo dużo radości i czas spędzony nad tym modelem w żaden sposób nie był czasem straconym. Mam fajne kolorowe latadło pod sufitem ku mojej i syna uciesze. Od siebie dodałem tylko zmienione uzbrojenie i zbiornik dodatkowy. To co było w wycinance do niczego podobne nie było :-)

Dość gadania, zapraszam do galerii:






Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
04-03-16 19:25  Odp: [G] A4 Skyhawk Fly Model 1 czyli starych modeli koszmar ;-) VOL2
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widać nierówną walkę z materią, kolory nie pasują, kabina jakby osiadła na kadłubie itp.
Jeśli lubisz klimaty ręcznego kreślenia to polecam modele p. Zbigniewa Sajdaka, dla mnie rewelacja drugiej połowy lat 90tych, np. Viggen czy MiG 21. Może nie są idealne jak te od Hala, ale jako analogowe to jedne z najlepszych.

 
04-03-16 20:06  Odp: [G] A4 Skyhawk Fly Model 1 czyli starych modeli koszmar ;-) VOL2
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Gratuluje. Znajomy na nim polegl,mimo checi szczerych. Ale w podstawowce wtedy bylismy jeszcze ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-03-16 20:51  Odp: [G] A4 Skyhawk Fly Model 1 czyli starych modeli koszmar ;-) VOL2
kari   

... czy to dla tej "zabójczej okładki", a raczej "strony tytułowej" nabyłeś rzeczonego A-4E? :-) ... szczerze współczuję ;-),



... naprawdę nie wiem skąd autor Wojciech Kowalczyk wziął to malowanie tego "Skyhawka", wszak w najgłębszych
odmętach i czeluściach sieci nie znalazłem takiego malowania z VF-101 (Grim Reapers)

... sam model (jak na tamte czasy) całkiem znośny, ale główne oszklenie kokpitu ... psuje cały efekt;
wygląda jak ... w "nomen omen" Jak-1 albo ŁaGG-3 ;-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-03-16 20:55  Odp: [G] A4 Skyhawk Fly Model 1 czyli starych modeli koszmar ;-) VOL2
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Model fajny , chociaż osłona kabiny nieco odbiega od oryginału. Ale najważniejsze ,
że budowa sprawiła Ci frajdę :-) Tymczasem ja czekam na nowe wydanie A4 .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
04-03-16 21:13  Odp: [G] A4 Skyhawk Fly Model 1 czyli starych modeli koszmar ;-) VOL2
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Super. Dawnych modeli czar ...
Ja kleiłem A-4 z GPM żółta okładka. Kredowy i niezły ręcznie kreślony ale cisnąłem go w kąt i zabrałem się za Sea Kinga którego cisnąłem jeszcze szybciej.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
04-03-16 23:57  Odp: [G] A4 Skyhawk Fly Model 1 czyli starych modeli koszmar ;-) VOL2
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ale mnie się on podoba , Fly-owy dinozaur . Chętnie sobie też skleję , mam jedno takie wydanie . Po Twoich fotkach nabrałem na niego smaku . Dokończę mojego Mig-a i startuję z Skyhawk-iem . Dziękuję za nowy temat do sklejania , aż mnie paluchy swędzą .....Pozdrawiam i gratuluję ciekawego , jak dla mnie , samolocika .

 
05-03-16 08:04  Odp: [G] A4 Skyhawk Fly Model 1 czyli starych modeli koszmar ;-) VOL2
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Kari to ta kozacka okładka ;-)
A co do osłony kabiny to nawet sobie wytłoczyłem ale nijak nie chciała pasować do ramek więc zostawiłem jak jest w wycinance.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
05-03-16 10:37  Odp: [G] A4 Skyhawk Fly Model 1 czyli starych modeli koszmar ;-) VOL2
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie kleiłem tego modelu, nie moje klimaty, ze tak powiem... Ale pamiętam doskonale, pierwsze
spotkanie z Autorem - Wojtkiem Kowalczykiem. Przywiózł pierwsze egzemplarze na giełdę
modelarską do Poznania, dumny i blady !! Wcześniej Wojtek działał w Modelpolu, spróbował
wydawać modele na własny rachunek. Oj, jak zjechaliśmy to wydanie Skyhawka !!! Następne modele
wydane przez Wojtka były o niebo lepsze. Szczególnie, że zaczął wydawać opracowania
Pana Tadeusza Grzelczaka. Modele, które opracowywał sam - raczej to był niski poziom, i
merytoryczny i edytorski. Mam odłożone dwa egzemplarze następnego numeru Fly Model
z Tigercatem. Pierwsze wydanie, z podobną, " wystrzałową " okładką , jaka jest w Skyhawku , plus
drugie wydanie. Co ciekawe, do tej pory nikt nie wydał nowego modelu F7..
Ale tu Twój model jest najważniejszy. Podziwiam Twoją cierpliwość i bardzo dobry efekt
Twojej pracy !!

 
05-03-16 11:00  Odp: [G] A4 Skyhawk Fly Model 1 czyli starych modeli koszmar ;-) VOL2
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Tigercata tego też mam i też pójdzie pod nóż :-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024