FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-02-16 13:05  [R] niemiecki parowóz wąskotorowy - BORSIG Bn2t - skala 1/25 - Modelik nr 20/08
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam wszystkich !

Rozpoczynam relację z budowy pięknego parowozu wąskotorowego wyprodukowanego w 1925 r. w niemieckiej firmie August Borsig Berlin-Tegel.

Oznaczenie Bn2t oznacza rodzaj parowozu - tendrzak o układzie osi B, z dwucylindrowym silnikiem bliźniaczym na parę nasyconą.
Rozstaw toru 600mm.

Okładka:


Samodzielnie wykonałem i odlałem z żywicy koła:



Nakładam żywiczne nity zakupione wraz z kredką służącą do ich nakładania. Nity i kredkę kupiłem od naszego forumowego kolegi Mario. (mariomodelario.eu)
Nity są super, kredka do nakładania też sprawdza się świetnie, od teraz nity na modelu nie stanowią już dla mnie najmniejszego kłopotu.





Model będzie malowany. Zastanawiam się nad takim malowaniem, zdjęcie pochodzi z czasopisma "Stalowe Szlaki" nr 123. 2/2015 (grudzień 2015) i przedstawia parowóz nr fabr. 11442 - koleje leśne Kośmidry, druga połowa lat 40 XXw.
Tylko nie mam pojęcia jakie to kolory. Dół obstawiam czerwony, a góra? Zielona lub czarna? Pomoże ktoś?


--

Post zmieniony (27-02-16 21:52)

 
27-02-16 14:16  Odp: [R] niemiecki parowóz wąskotorowy - BORSIG Bn2t - skala 1/25 - Modelik nr 20/08
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Będzie z maszynistką? ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-02-16 15:06  Odp: [R] niemiecki parowóz wąskotorowy - BORSIG Bn2t - skala 1/25 - Modelik nr 20/08
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Raczej nie, chociaż może... Coś mi mówi, że to nie maszynistka, nie ma kolejarskiej czapki ;-)

--

 
28-02-16 00:27  Odp: [R] niemiecki parowóz wąskotorowy - BORSIG Bn2t - skala 1/25 - Modelik nr 20/08
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Znając Piotra,jego dociekliwośc i dokładnośc,to wiem że efekt końcowy będzie super.
Myslałem,że będzie ,,pasożyt" jako pierwszy.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
01-03-16 00:48  Odp: [R] niemiecki parowóz wąskotorowy - BORSIG Bn2t - skala 1/25 - Modelik nr 20/08
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Będzie na co popatrzeć, choć tak jak Andrzej, myślałem, że najpierw pasożytem się pochwalisz :-) Cieszę się, że te moje drobiazgi się sprawdzają.

--


 
01-03-16 21:24  Odp: [R] niemiecki parowóz wąskotorowy - BORSIG Bn2t - skala 1/25 - Modelik nr 20/08
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pasożyt czyli 1U na pewno będzie skończony jako pierwszy. Ja go cały czas robię tylko końca nie widać. Borsiga zacząłem bo już się nie mogłem doczekać.
Mario - nity od Ciebie są super. Kiedyś to był dla mnie największy problem w modelu żeby ładnie nity wykonać, teraz to jest czysta przyjemność.
Sam trochę próbuję z żywicą, odlałem kółka, żywica i karton dobrze pasują do siebie pod warunkiem, że się maluje model.

--

 
02-03-16 19:37  Odp: [R] niemiecki parowóz wąskotorowy - BORSIG Bn2t - skala 1/25 - Modelik nr 20/08
lajkonik 

 

Witam i zasiadam do oglądania.Mam modelik w swojej kolekcji ,bardzo się go przyjemnie sklejało a poniżej zdjęcie na zakąskę tego co można z tego modelu uzyskać.Zdjęcie zdrobione w trakcie pracy nad modelem.

--

 
05-03-16 10:04  Odp: [R] niemiecki parowóz wąskotorowy - BORSIG Bn2t - skala 1/25 - Modelik nr 20/08
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Lajkonik - niestety nie otwiera mi się to zdjęcie.

--

 
05-03-16 21:35  Odp: [R] niemiecki parowóz wąskotorowy - BORSIG Bn2t - skala 1/25 - Modelik nr 20/08
lajkonik 

 

Sory wielkie ale z fotosikiem niestety jest problem .Wstawiam nowe za pomocą Wstaw.pl powinno działać
.



--

 
06-03-16 10:03  Odp: [R] niemiecki parowóz wąskotorowy - BORSIG Bn2t - skala 1/25 - Modelik nr 20/08
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Działa, Twój model jest super, podoba mi się! Te małe parowozy mają swój niepowtarzalny urok.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024