FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-10-03 10:20  [Galeria] Mosquito Mk VI FB z MM-10/2000
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Ostatnio "popełniłem" model tego samolotu. Ponieważ kiedyś na forum ktoś pytał o sklejalność tego modelu, postanowiłem podzielić się kilkoma uwagami. Model jest wydrukowany poprawnie, na dobrym kartonie. Uważam, że kolorystyka jest dobra, a linie podziału poszycia kadłuba są wydrukowane delikatnie. Odpowiada to prawdzie - bo samolot był wykonywany cześciowo z drewna, a na zachowanych zdjęciach linii podziału wiele nie widać (za wyjątkiem blaszanych osłon silników). Podczas wykonywania modelu spotkałem pewne niedopasowania wręg i oklejek poszycia kadłuba. Ale można sobie z tym poradzić. Wykorzystałem dostępne na rynku modelarskim dodatki: koła i kabinkę. Kołpaki śmigieł lekko waloryzowałem, ale są wykonane z kartonu.

Garść nowszych zdjęć tego modelu:







Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (16-01-20 09:41)

 
23-10-03 10:20  Re: [Galeria] Mosquito Mk VI FB z MM-10/2000
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I jeszcze ...


Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..


Post zmieniony (28-08-07 10:03)

 
23-10-03 10:26  Re: [Obrazki] Mosquito Mk VI FB z MM-10/2000
dragon 

 

Jestem tu krótko
Są tu prawdziwi specjaliści od samolotów
Ale mnie się bardzo podoba.Mam wielki sentyment do MM.
Tak trzymaj................pozdrowienia

 
23-10-03 10:33  Re: [Obrazki] Mosquito Mk VI FB z MM-10/2000
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Bardzo starannie zrobiony model.
Mam egzemplarz wydania z 1977 roku, ale widzę, że chyba nie ma sensu... popękany, zżółkły karton, grubve czarne linie (właściwie krechy), słabe detale.

Co tam jest z blachy przy silnikach? I co jest z drewna?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
23-10-03 10:42  Re: [Obrazki] Mosquito Mk VI FB z MM-10/2000
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Mam ten model w płaskiej postaci.

Myslę że w przyszłym roku zacznę go ciąć.
Z fotek wynika, że jest tego wart.

 
23-10-03 10:49  Re: [Obrazki] Mosquito Mk VI FB z MM-10/2000
dragon 

 

Skleiłem tylko kadłub........ale pasował .......szczególnie ostatni segment.
To mnie miło zaskoczyło.

 
23-10-03 10:57  Re: [Obrazki] Mosquito Mk VI FB z MM-10/2000
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

szczerze mówiąc nie podejzewałem ze da się to tak ładnie posklejać - moje gratulacje
POZDRAWIAM

 
23-10-03 11:19  Re: [Obrazki] Mosquito Mk VI FB z MM-10/2000
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Ja tez popelnilem ten samolocik (jak sie uda to beda zdjatka, ale nie szybko)- ,ale Twoj wykonany jest zdecydowanie staranniej. Ale jednak musze sie troszeczke czepic. Twoja kabinka wyglada jakos tak plasko- Ze zdjec wynika ze przednia szyba byla bardziej stroma, a oslony rur wydechowych na pewno byly ciemne. Co do wiernosci kolorystyce to trudno mi cokolwiek powiedziec. Jak bys mial zamiar zamocowac antenki to sprawdz , bo wedlug mnie linka biegnaca od miecza do statecznika poziomego na rysunkach w MM jest po niewlasciwej stronie- Jak nie mam racji to bardzo prosze o korekte. Dobrze ze na Twoich zdjatkach zabardzo nie widac tego paska z nacieciami na laczeniu skrzydla z kadlubem. Tak naprawde to nic tam nie bylo, ale ja go przykleilem - bardzo to "pomoglo estetyce". Skad wiesz ze uchwyt blotnika byl podwojony? Przepraszam za upierdliwosc ale tez robilem to latadlo i pomadrzyc sie musze-przepraszam! A tak na koniec - Z Twoja opinia o tym opracowaniu wpelni sie zgadzam - Moze troche zabardzo blokowe ale kleil sie super. I jeszcze rez- WYKONANIE SUPER PRECYZYJNE- GRATULACJE!!!!!!!

pozdrawiam,
MarcinS

 
23-10-03 12:52  Re: [Obrazki] Mosquito Mk VI FB z MM-10/2000
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za słowa uznania.
Do Batonusa: co jest z blachy a co zdrewna przy silnikach obiektów modelowanych - dokładnych planów z tą informacją nie posiadam. Z dostępnych zdjęć, na których widać ramy silnika i przykręcane do nich osłony wnioskuję, że przednia część gondoli silnikowych była metalowa. Na zdjęciach widać w tych miejscach wyraźne linie podziału blach i zabrudzenia od ich demontażu. Myślę, że może jeszcze były elementy metalowe w dolnych częściach gondoli silnikowych i kadłuba (klapy podwozia, luki dostępu do uzbrojenia) - ale jak było dokładnie to nie wiem. W I części polskiej monografii tego samolotu widziałem archiwalne zdjęcie z montażu kadłubów tych maszyn - wręgi i poszycie tylnej cześci kadłuba było z drewna.
Do MarcinaS:
- dziękuję za uwagę o prowadzeniu anteny. Jak będę ją wykonywać - sprawdzę.
- kabina rzeczywiście w stosunku do planów jest za płaska. Wykorzystałem dostępną kabinkę Gomix-u przeznaczoną do modelu Moskita wydanego przez FLY-a (też w skali 1/33). Na pewno jej nie ścinałem. Może powinienem był ją nieco podnieść na paskach papieru ?
- osłony rur wydechowych były według mnie za brązowe w wycinance. Na zdjęciach nie są tak opalone (bo to nie rury wydechowe tylko ich osłony zewnętrzne). Więc zmieniłem kolor na "prosto z fabryki".
- z oryginalnego paska łączącego skrzydło z kadłubem zrezygnowałem - bo za gruby. Wykonałem go z cieńszego papieru i nieco węższy, aby się lepiej kształtował.
- podwójny uchwyt błotnika widziałem (tak mi się wydaje) na zdjęciach plastikowych modeli w skali 1/48.

Swój model wykonywałem w stylu relaksacyjnym. Uważam, że można lepiej waloryzować np. szczegóły goleni podwozia, oraz wlotów powietrza do chłodnic w krawędziach natarcia centropłata. Ja to stwirdziłem dopiero po sklejeniu.
Pozdrawiam.

 
23-10-03 12:52  Re: [Obrazki] Mosquito Mk VI FB z MM-10/2000
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

ślicznie zrobiony moskit! gratuluję, kołpaki - szpachla + malowanie?


GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024