FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-02-16 08:25  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
bathory   

Cześć Tadeusz. Ja podobnie niedawno po kilkunastu latach wróciłem do kartonu. Przechodziłem przez te same dylematy, które masz teraz Ty. Sam dojdziesz do tego czym co kleić.
1. Zaczynałem od Wikolu Pattexa. Do dzisiaj jest to mój podstawowy klej. Próbowałem z BCG lecz nie zawsze mi wychodzi. BCG używam do naklejania nitów. Do tego kleje typu Super Glue do nasączania krawędzi, klejenia drucików. Wręgi o dużych powierzchniach naklejam używając kleju w sprayu.
2. Farbki do retuszu kupuję w sklepie dla plastyków. Te w tubkach. Używam akryli. Jakieggo producenta nie podam, bo kupuję tubkę w zależności jaki kolor mi potrzebny. A tego jest od Sasa do lasa. Do tego kredki ołówkowe akwarelowe Koh-I-Noor np. Mondeluz + naprawdę dobra temperówka do ostrzenia. No i kredki typu pastele olejne, do kupienia w każdym markecie.
3. Nie impregnuję więc się nie wypowiem. Raz impregnowałem lakierem Capon, pędzlem, prosto z puszki, po obu stronach arkusza po czym poprzyklejało mi się pełno farfocli, jakieś pyłki. Nie mam warunków do tego zabiegu więc nie stosuję, co nie znaczy, ze nie polecam.

Post zmieniony (23-02-16 08:26)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Technika] Klej, impregnacja, retusz. Kilka pytań od początkującego...  nowe
Tadeusz Modelarz 15686 22-02-16 21:07
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Kilmister 1093 22-02-16 21:26
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Seahorse 824 22-02-16 21:31
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
mrówka 955 22-02-16 21:59
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Petrov 970 22-02-16 22:03
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
killy9999 785 22-02-16 22:58
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
TLB 803 23-02-16 01:02
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Kapitan 780 23-02-16 07:49
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
bathory 716 23-02-16 08:25
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Jaroslav 867 23-02-16 09:18

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024