FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-02-16 21:07  [Technika] Klej, impregnacja, retusz. Kilka pytań od początkującego...
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam bardzo serdecznie,
mam na imię Tadeusz, ostatni swój model skleiłem dobrych 15 lat temu i bardzo bym chciał wrócić do tej pięknej pasji, jaką jest modelarstwo kartonowe, jednak mam wiele pytań, wątpliwości i Was - doświadczonych kolegów bardzo proszę o wszelką pomoc.

01. Jakie kleje są wg. Was najlepsze do modeli kartonowych? pamiętam ja kiedyś używałem polimerowych i poliuretanowych. Czy możecie podać konkretne firmy, konkretne produkty na które warto zwrócić uwagę? bardzo by mi zależało na tym, aby kleje nie miały zbyt intensywnego zapachu, no i aby nie były szkodliwe...

02. Farbki do retuszu - z tego co udało mi się zorientować, to w modelarstwie popularne są farby Pactra oraz Humbrol - które Wy polecacie i dlaczego?

03. Impregnacja arkuszy przed wycięciem oraz lakierowanie sklejonego modelu - czy warto? jeśli tak, to jakimi konkretnie produktami i czy są jakieś specjalne techniki?

Myślę, że to tyle na dobry początek.
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Technika] Klej, impregnacja, retusz. Kilka pytań od początkującego...  nowe
Tadeusz Modelarz 15621 22-02-16 21:07
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Kilmister 1092 22-02-16 21:26
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Seahorse 821 22-02-16 21:31
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
mrówka 950 22-02-16 21:59
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Petrov 960 22-02-16 22:03
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
killy9999 783 22-02-16 22:58
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
TLB 790 23-02-16 01:02
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Kapitan 778 23-02-16 07:49
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
bathory 713 23-02-16 08:25
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Jaroslav 863 23-02-16 09:18

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024