FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
25-04-16 19:15  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
pawcio37   

Lesio73 dokładnie to wygląda tak "Napięcie powierzchniowe i związane z nim charakterystyczne cechy materiału, takie jak zwilżalność oraz współczynnik zwilżania a także praca adhezji odgrywają istotną rolę w technologii tworzyw sztucznych, zwłaszcza w procesach lakierowania lub klejenia oraz wielokomponentowego wtryskiwania. Na podstawie danej wartości napięcia powierzchniowego można wyznaczyć pracę adhezji, co pozwala na oszacowanie np. wytrzymałości połączeń (spoin). Na tak ważną w procesie klejenia zwilżalność wpływa napięcie powierzchniowe zarówno kleju/farby, jak i materiału przeznaczonego do sklejenia/ malowania."

Akurat mam z tym na co dzień do czynienia w pracy tj przyklejanie różnych materiałów do PA, PC, PP, PE i PS. Do PP, PE i PS trzeba użyć aktywatora, który zwiększa napięcie powierzchniowe. Do skutecznego przyklejania/malowania napięcie powierzchniowe (powierzchni do której coś przyklejamy) musi być większe o 2 do10 mN/m od zastosowanej kleju czy farby

 
25-04-16 22:21  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Super Mariaszek, bardzo Ci dziękuję za te podpowiedzi :) w linku poniżej pełna paleta kolorów tychże właśnie farbek z serii Model Color.

POBIERZ

--
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 
25-04-16 22:33  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

No tak. Teraz swoje słowa trzeba poprzeć galerią fotograficzną żeby odpowiedź została uznana za wiarygodną.
Powodzenia w dalszym teoretyzowaniu. Ja jednak polecam z całego serca ćwiczenia praktyczne.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-04-16 22:43  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Szanowny Kolego, tak jak pisałem wcześniej - dopiero się uczę. Liczę się z Twoim bardzo słusznym zdaniem, że to praktyka będzie dla mnie najlepszym punktem dla wyrobienia swojej własnej opinii. Spróbuję, a jak mi nie podpasuje, to będę szukał innych najlepszych dla mnie metod, czy produktów. Zatem bardzo proszę o wyrozumiałość dla mojej osoby :) na razie nie ukrywam - jestem bardzo zafascynowanym modelarstwem, daje mi to dużo frajdy! :)

--
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 
26-04-16 00:51  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A mozesz przeciez krople farby na cus wypsztykac i z tego nabierac. Kolory tym samym dowolnie bedziesz mial mozliwosc mieszania. Kega Mariaszek, uzytkownik tych farb pisal o tym, ze pozwole sobie mu w slowo wejsc...

--
54323031

 
26-04-16 07:56  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tadeuszu, zapraszam tutaj – to moje przemyślenia na temat malowania i przyborów. Może coś Ci się przyda :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
26-04-16 10:46  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki Viking_BB za link. Bardzo ciekawy artykuł i bardzo fajna strona! :)

--
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 
01-05-16 20:48  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

pozwolę sobie raz jeszcze wrócić do tematu i spytam o jeszcze jeden produkt; a mianowicie w moje ręce "wpadł" katalog farbek w słoiczkach firmy Mr. Hobby - zdaje się, że to japońska firma. Firma jest bardzo zachwalana wśród modelarzy plastikowych, a paleta kolorów jest imponująca! czy ktoś z Was drodzy koledzy miał do czynienia z tymi produktami? jakiekolwiek doświadczenie?

--
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 
01-05-16 21:15  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Farby są rewelacyjne ale do kartonu nie musisz używać tak drogich farb. Jeśli tylko retuszujesz to koledzy już Ci pisali o akwarelach, to najtańszy i najprostszy sposób na retusz w kartonie.

--
Pozdrawiam!

 
02-05-16 22:39  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

dziękuję Jasiek za odpowiedź.
Wiem, że trochę "wydziwiam" pytając o takie produkty i to w dosyć wysokim przedziale cenowym, ale to tylko dlatego, że chcę przede wszystkim zaspokoić moją ciekawość i wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę. Spytałem o te farbki, bo byłem w sklepie modelarskim i przyznam szczerze, że paleta kolorów jest imponująca, no i bardziej mi się podoba opcja słoiczka, aniżeli kroplomierza firmy Vallejo.
Zauważyłem także, że sporo kolorów jest typu "gloss", co chyba oznacza kolory metaliczne (?), a tych matowych "flat" jest mniej.
W swojej niewielkiej "kolekcji" farbek Pactra mam kilka oznaczonych literką G, ale tam ciężko się dopatrzeć metalicznej poświaty i zastanawiam się, na czym właściwie polega znacząca różnica pomiędzy farbami G, SG (pół metaliczne) i F...

--
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024