FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-02-16 12:01  [R] MiG-21 bis 1:33
Marcin77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Witam wszystkich po krótkiej przerwie, korzystając że jestem na zwolnieniu lekarskim rozpoczynam nową relację (na razie tylko renderki). Model bazuje na poprzednim migu, w modelu poprawiłem wiele elementów, głównie skupiłem się na uproszczeniu elementów małych i kształcie osłony kabiny. Postępy z budowy będę zamieszczać sukcesywnie.


pozdrawiam

--

Post zmieniony (03-02-16 12:01)

 
03-02-16 15:32  Odp: [R] MiG-21 bis 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Hejka ;)
Jak można rozumieć słowa "uproszczeniu elementów małych" ? Nie posiadam poprzedniego wydania, mógłbyś na jakimś przykładzie pokazać o co chodzi? ;)

Pozdrawiam

 
03-02-16 19:29  Odp: [R] MiG-21 bis 1:33
karlos   

Cudeńko się szykuje!!!

 
10-02-16 01:21  Odp: [R] MiG-21 bis 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

W wolnym czasie, by poskromić swoją ciekawość, znalazłem galerię poprzedniej wersji i niestety moje obawy się potwierdziły :/
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to rzeczywiście prostszy sposób zaprojektowania chociażby tych kilku wlotów na ogonie (ale nie tylko)
W poprzednim wydaniu (wrzucam link do jednego zdjęcia, żeby było wiadomo o czym mówię http://images67.fotosik.pl/575/20436d960a2aa724.jpg ) owe wlociki wydają mi się zdecydowanie lepiej zaprojektowane, mamy prawie piękne obłości, tak jak w oryginale, a nie coś w stylu kanciastych pudełek, z których nawet doświadczony modelarz nie zrobi już nic ładnego :(
Moim skromnym zdaniem, nie tędy droga...
Ogólnie jestem mocno przeciwny projektowaniu modeli w sposób, że produkt finalny przypomina karykaturę oryginalnej maszyny, albo okaleczone są jej poszczególne części. Niestety jest to dość popularne zjawisko i zdarza się nawet "tym najlepszym" - tutaj przykładem może być choćby filtr pustynny w ostatnim Hurricane'nie Pawła Mistewicza (wspomniane na sąsiednim forum http://www.papermodels.pl/showthread.php?tid=8867 ) albo już chyba tradycyjne ^^ kaleczenie dziobu F-15, zarówno ostatnio przez YOAVHOZMI'ego, jak i dawno temu w modelu "Hala". O wlotach do MiGów 15 i im podobnych też warto wspomnieć, choć to już chyba wyjątkowo wredne rzeczy do poprawnego zaprojektowania.
Przykładów można znaleźć zdecydowanie więcej. Oczywiście, najczęściej obrywa się wszelakim obłościom i krzywiznom :(

Zmianom na gorsze mówię stanowcze...raczej nie ;) No chyba, że ostatecznie w wycinance znajdą się obie wersje.

Ciekaw jestem też opinii innych forumowiczów ;)

Pozdrawiam i obserwuję dalej

--

Post zmieniony (10-02-16 01:23)

 
10-02-16 19:43  Odp: [R] MiG-21 bis 1:33
Marcin77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Widziałem kilka sklejonych modeli miga 21 stm, modelarze nie radzili sobie zbytnio z małymi elementami składających się z wielu drobnych listków dlatego postanowiłem nieco to uprościć. Model kartonowy to tylko papierowa wycinanka składająca się z sumy kompromisów celem odwzorowania rzeczywistej bryły i kształtu obiektu projektowanego. Cała sztuka w projektowaniu to zrobić to z finezją i wyczuciem tak żeby nie przesadzić w uszczegółowieniu w jedną ani druga stronę. Według mnie nowa propozycja drobnych detali mieści się w w granicach sensownego uproszczenia i nie wystraszy mniej doświadczonych modelarzy.

--

 
10-02-16 20:13  Odp: [R] MiG-21 bis 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chodzi o te wloty http://images70.fotosik.pl/573/653ece6a88fded29.jpg w oryginale
http://data.primeportal.net/hangar/bill_spidle/mig-21pfm/MiG-21PFM_5411_20030805D.jpg
Jeżeli tak to co za problem wykonać te części w dwóch wariantach - uproszczonym i maksymalnie tak jak w oryginale, szczególnie, że poprzedni MiG miał te części dobrze opracowane ?
Trochę jest to cofanie się do tyłu.
Jeżeli chodzi o modele z KK to również kiedyś wspomniałem o osłonach silników, które aż się prosiły o dodatkową jedną oklejkę, która automatycznie powodowała obłość tejże osłony - co się nasłuchałem to moje : )

Post zmieniony (10-02-16 20:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024