FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
10-02-16 21:15  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Agand 

 

Patryku a propos studzenia zapałów i bycia (czy też niebycia) owegoż świętego Filipa
- pierwsze z brzegu co mnie w łapki wpadło u wujka alfabeta:

http://www.modelshipmaster.com/products/tall_ships/San_felipe.htm
http://www.admiraltyshipmodels.co.uk/acatalog/San_Felipe_Detailed_Spanish_Galleon.html
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ships_of_the_line_of_Spain

:D

--
Pozdrówka
Agand

 
10-02-16 21:23  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Też nie wiem skąd takie wieści, że nie istniał, a w sumie, czy to pierwszy model, który by powstał na podstawie obrazu, szkicu ?

 
10-02-16 21:30  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Może i jestem ignorantem, ale czy istniał czy nie - ładny. Autor - posiadam Mordaunta i fakt, szał to nie jest - ale jak sam Patryku zauważyłeś, przy dodaniu od siebie można ładny statek zlepić i tego się trzymam :) Wcale się nie dziwię Twojej opinii na temat tego modelu, ponieważ po pierwsze lepisz w standardzie, a po drugie bardzo skrupulatnie podchodzisz do kwestii merytorycznych przy budowie - i podziw tu z mojej strony szczery i niezaprzeczalny - jednakże mnie na takie podejście do sprawy (póki co (?) ) nie stać, więc zarówno Mordaunt jak i San Felipe stanowią dla mnie nie lada interesujące łódki :)

--
54323031

 
11-02-16 22:30  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszardzie, a skąd " wykukałeś" tego Drybnika , jako autora modelu Mayflower w MM
1-2/1989 ??? Przecież tam "stoi " jak byk : autor opracowania Andrzej Karpiński !

 
12-02-16 15:46  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
rysiu62   

A T-34 "Rudy" istniał , chyba nie , a kolejne pokolenie lepi kartonówki i się cieszy.

 
12-02-16 15:47  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Wg. T. Aleksińskiego:

"Model 104-działowca z zestawu Mantua w skali 1:75, to jednostka kompletnie fikcyjna - wytwór wyobraźni projektanta, pana Vincenzo Lusci (Włocha), który stworzył własne plany (i nieźle pewnie na nich zarabia ;-) ), a potem zestaw dla grupy Mantua.
Okrętów o tej nazwie było kilka, ale żaden z nich nie pochodził z okresu jaki został przedstawiony przez firmę Mantua.
Museo Naval w Madrycie kilkakrotnie już odpowiadało na pytania, że nie mają żadnej informacji na temat istnienia tej jednostki. Owszem, istniał "San Felipe", ale była to kompletnie odmienna jednostka, nie mająca nic wspólnego z tym z zestawu!"

Ponad to...

Spain - San Felipe - 3 guns - Unrated - Galley
Spain - San Felipe - 24 guns - Sixth Rate - Frigate - 1714
Spain - San Felipe - 60 guns - Fourth Rate - Ship of the Line - 1716
Spain - San Felipe - 80 guns - Third Rate - Ship of the Line - 1717
Spain - San Felipe - 3 guns - Unrated - Galley - 1724
Spain - San Felipe - 80 guns - Third Rate - Ship of the Line - 1726
Spain - San Felipe - 3 guns - Unrated - Galley - 1743
Spain - San Felipe - 70 guns - Third Rate - Ship of the Line 1745
Spain - San Felipe - 3 guns - Unrated - Galley - 1774
Spain - San Felipe Apostol - 68 guns - Third Rate - Ship of the Line - 1781
Spain - San Felipe - 26 guns - Sixth Rate - Xebec - 1786
Spain - San Felipe - 3 guns - Unrated - Galley -1788

Dziękuję.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
12-02-16 17:46  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

No ba:). W sumie to większość tych naszych papierkowych modelików „historycznych” żaglowców wypadałoby traktować z lekkim przymrużeniem oka. Ani nasze Lexingtony nie są Lexingtonami, ani Czarne Kruki nie są Czarnymi krukami itd. Mówię tylko o tych żaglówkach, które sam kleiłem, by ktoś nie poczuł się urażony. A kleiłem ich też troszkę więcej. I za każdym razem wychodziło coraz większe zdziwienie im bardziej wchodziło się w temat.

Problem jest właściwie chyba taki, że ciężko jest uzyskać wiarygodne plany jednostek nawet tych które istniały, bo często tych planów zdaje się po prostu nie było. A im bardziej idziemy wstecz, tym wątpliwości coraz więcej. Nawet muzea morskie prezentują czasem modele fikcyjnych okrętów, np. po to, aby pokazać jakieś cechy okrętów z danej epoki (był jakiś czas temu jakiś artykuł w MSiO, w którym taki model był na zdjęciu prezentowany).

Pewnie, że wolałbym wiarygodny model liniowca. Ale takiego nie ma i dopóki nie wezmie się za taki Seahorse i jakiś megaodważny wydawca go nie wyda, to się nie doczekam. Dlatego, podobnie jak Petrov, cieszę się i z takiego modelu. Może nawet go skleję, choć plany na najbliższą przyszłość mam nieco inne:). I pewnie, jeśli będę go składał, będę się zastanawiał, czy jakiś element powinien być taki – bo w tym czasie na tego typu okrętach to było tak, czy powinien być inny i ostatecznie liczę na sporą zabawę. Myślę, że dzięki takiemu fikcyjnemu modelowi (albo jak mówią inni – modelu:)) i tak poznam kawał historii, szukając obrazów, rysunków, modeli, szkiców itd. itd:).

Bardzo podobają mi się relacje Andy'ego, który wraca do starych Małych modelarzy. Przypomina mi się moja zabawa z MM w czasach, gdy byłem małolatem. Przypomina mi to też, po co w ogóle tym się zajmujemy.

Choć z drugiej strony, gdy zacznę kolejny żaglowiec, znowu zacznę patrzeć i zadawać sobie pytania. I może nawet będę próbował na nie odpowiedzieć:)

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
12-02-16 18:11  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Nikogo nie zniechęcam, siłą... do tematu. Napisałem to jedynie w formie ciekawostki, a i też tego, by ktoś, kto nie jest w temacie, już w nim był. :-)
Cieszę się Koledzy Szkutnicy (Petrov i Mariaszek), że przyjęliście moje uwagi z dystansem i można z Wami pogawędzić. :-)
Przestrzegłem również przed autorem. Ktoś, kto się zauroczył modelem niech do sklei. Wolna ręka. :-) Jednak, gdy znajdzie się choć jedna osoba, która przemyśli sprawę na podstawie Mordaunta, to sądzę, że moja wiadomość miała sens.

A teraz do klejenia!

Ahoj!

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
12-02-16 19:48  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

THEO - Gdy na rosyjskiej stronie przeczytałem, że projektantem "San Felipe" jest A.Drybnik a nazwisko może być także polskie poszperałem dalej i ot co znalazłem:
Альберт Дрыбник
Чайный клипер "Cutty Sark" [kliper herbaciany]
(MM - 5/1982)
Альберт Дрыбник
Торговый корабль "Mayflower" [statek handlowy]
(MM - 1-2/1989)
Nie "robię" w szkutnictwie wiec nie wiem co i jak.

 
12-02-16 19:53  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

To są modele, które on skleił.

http://www.mm-archive.narod.ru/82/mm8205/Kentawr/p2.jpg
http://www.mm-archive.narod.ru/89/mm890102/Kentawr/p1.jpg

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024