FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-02-16 21:42  [R/G] N.A. P-51D Mustang KA 1/2003 1:33 KONIEC
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Ostatnio dłubię sobie ten oto modelik. Zawsze podobały mi się srebrne modele na kredzie i w końcu stwierdziłem, że "raz kozie śmierć" ;) Na razie ma przygotowany do oklejenia kadłub. Jak do tej pory wszystko pasuje na styk i minimalną ilość kleju, jak to w Kartonowym Arsenale.
Detale :


Przed oklejeniem:


Na razie nie ma tego za wiele, ale czasowo trochę zeszło. Zobaczymy, co dalej z tego wyjdzie ;)
Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (27-06-19 23:11)

 
12-02-16 13:59  Odp: [R] N.A. P-51D Mustang KA 1/2003 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Ponieważ chcieli Panowie sreberko, więc proszę bardzo ;)



Są babole, ale ogólnie z metra nie jest źle. Model szybko rośnie, bo jest bardzo precyzyjnie spasowany. Jedyny problem, to segment 32 za kokpitem - widać przy wylocie. Zapewne gdzieś nierówno przykleiłem poszycia wzdłuż kokpitu. Siateczka na wylocie to piramidka z jakiegoś Liptona. Na razie tyle.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
15-02-16 21:21  Odp: [R] N.A. P-51D Mustang KA 1/2003 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam.
Tommy T.B. sekret tego udanego wlotu, to połączenie tunelu 29 z wewnętrzną oklejką 28b przed wklejeniem w kadłub. Jeżeli cz. 29b jest dobrze wyprofilowana, to 29c układa się sama. Jak mi się to udało, sam nie wiem xD
Z wiadomości parafialnych to zakończyłem budowę kadłuba. Tak to u mnie wyszło:



Kolejny etap to usterzenie. Ja zdecydowałem się oddzielić stery od stateczników. Same stery przykleję na samym końcu budowy, bo lubią się urywać ;) Trochę bałem się formowania części osłaniających połączenie stateczników, ale wyszło całkiem nieźle - sami zresztą oceńcie :)



Na zakończenie szkielet skrzydeł. Komora podwozia głównego się robi :)



Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
19-02-16 15:12  Odp: [R] N.A. P-51D Mustang KA 1/2003 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Łosiu na początku myślałem, że bez podklejenia się nie obejdzie, ale uformowane poszycie jest bardzo sztywne i darowałem sobie możliwe problemy z pasowaniem. Tym bardziej, że dość nietypowo robię oddzielne powierzchnie sterowe, o czym niżej. Dzięki za pozytywne komentarze :)

Skrzydło gotowe. Bez problemów - wszystko pasuje idealnie. Klapy zostają w pozycji zamkniętej, więc ponacinałem tylko od spodu i załamałem krawędź wewnętrzną, natomiast na górze poszycia przetrasowałem linię podziału. Wygląda całkiem nieźle wg. mnie ;) Lotki standardowo oddzielone - sposób najprostszy z możliwych, wszystko widać na zdjęciach. Niestety prawa strona krawędzi spływu lekko się pofalowała, ale trochę to naprostowałem po wyschnięciu kleju i nie rzuca się to w oczy po wklejeniu skrzydła.


Skrzydło elegancko pasuje do kadłuba :)


Bryła płatowca prawie gotowa. Teraz trzeba przykleić dobrze owiewkę przejścia skrzydło kadłub - będzie zabawa ;)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
20-02-16 13:38  Odp: [R] N.A. P-51D Mustang KA 1/2003 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Nie ma za bardzo czego - zapalenie płuc miałem ;) Dopiero ostatnie dni na zwolnieniu dałem radę coś pokleić, ale ogólnie to wolę do pracy chodzić, niż co chwilę kaszleć ;)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
11-11-18 22:12  Odp: [R] N.A. P-51D Mustang KA 1/2003 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam - chwilę to trwało ;-)
Wreszcie udało się skończyć podwozie i parę innych drobiazgów. Wiem, że jak na tyle czasu, to postępy nie imponujące, ale wreszcie jest coś w miarę sensownego do pokazania.
Pozostał kokpit, zbiorniki paliwa i śmigło - bliżej jak dalej. Oby szybciej :)




Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
27-06-19 23:11  Odp: [R/G] N.A. P-51D Mustang KA 1/2003 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam i zapraszam do galerii końcowej :-)
Chwilę to trwało, a zwłaszcza klejenie zbiorników paliwa, do których zbierałem się z pokorą i szacunkiem :-). Powstał fajny model, który zawsze chciałem popełnić. Generalnie widać trochę błędów, wypaczeń i innych niedoskonałości, ale to chyba pierwszy model, który lepiej wygląda w rzeczywistości, niż na zdjęciach ;) Teraz na pewno podkleiłbym poszycie skrzydeł, bo jednak leżakowanie nie pomogło.




Tak o to nastąpił koniec, więc do następnej relacji.
Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (27-06-19 23:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024