FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-02-16 11:10  [R] P-51B Mustang / MM-2003 /
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie w mojej nietypowej relacji.
Po kilku niepowodzeniach przy Jagdpanzer IV ( skrzynia i silnik) postanowiłem czym się zająć, bo robienie czegoś na siłę nic dobrego nie wróży i tak postanowiłem sobie sklejać tego oto Mustanga.
Model traktuję jako tzw. odpoczynkowy po to, aby mi paluchy nie zardzewiały i żeby nie wyjść z wprawy ;-)
Wiem, że jest tutaj ogromna rzesza Mistrzów i specjalistów w dziedzinie awioniki, a ich modele to istne arcydzieła, a mój model nigdy im nie dorówna, więc proszę o wyrozumiałość :-)
Nie zamierzałem rozpoczynać tej relacji, aby się nie ośmieszać, ale po namowach kolegów, zgodziłem się. Stąd też jakość zdjęć jest marna, bo robiona wyłącznie dla własnej satysfakcji.
No dobrze, dość smęcenia i zapraszam do oglądania :-)

Na pierwszy ogień poszedł kadłub i wnętrze kabiny.



Tablica przyrządów, fotel i kolejny segment.



Kolejne prace przeniosły się w kierunku części ogonowej, a w tym usterzenie pionowe i poziome. Na tym etapie wszystko ładnie się schodziło, natomiast miałem małe problemy w postaci małych szczelin od spodu w dwóch segmentach za kabiną pilota oraz znajdującymi się w nich wnękami / wylotami.




Stan obecny, czyli to, co udało mi się skleić przez miniony weekend ;-)




Kolejnym etapem będzie oklejenie skrzydeł, wklejenie na stałe fotela pilota, tablicy przyrządów i owiewki.
P.s. Zapomniałem dodać na wstępie, że model będzie w fazie lotu, więc nie będę wykonywał podwozia głównego i ogonowego.

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 
08-02-16 15:59  Odp: [R] P-51B Mustang / MM-2003 /
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kibicuję. Gdzieś tam na półce ten model u mnie leży, mam nadzieję że doczeka się sklejenia.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
10-02-16 13:48  Odp: [R] P-51B Mustang / MM-2003 /
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Super. Model nie najłatwiejszy, a w Twoich rękach wychodzi świetnie ale do tego nas już przyzwyczaiłeś w modelach pancernych.
Będę tu z całą pewnością zaglądał.

 
10-02-16 15:01  Odp: [R] P-51B Mustang / MM-2003 /
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam za zainteresowanie, jednak 10-cio letnia przerwa w sklejaniu samolotów teraz wychodzi na wierzch :-)

No nic. Zobaczymy co będzie dalej.
Jak nie mi nie wyjdzie, to przetestuję lot z balkonu, a w najlepszym wypadku wyląduje w kancelarii na półce :-)

Pozdrawiam :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024