FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-02-16 07:58  Odp: [R] Saettia, WAK
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dzięki!
Na dziobie zamienione były te odstające deski. Na rufie drzwi do kajuty kapitana i niektóre z zielonych elementów w środku, nie pamiętam już które.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
18-02-16 10:14  Odp: [R] Saettia, WAK
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Rzeczywiście drzwi są odwrotnie i parapety w tych wykuszach. Tych desek z przodu to nie jestem pewien, czy rzeczywiście są zamienione. W wolnej chwili sprawdzę. Idzie to coraz ładniej.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
18-02-16 10:32  Odp: [R] Saettia, WAK
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Koledzy,
możecie podać konkretne numery części? Każdy będzie mógł nanieść sobie poprawki na wycinankę i sklejać "bezstresowo" :)

--
W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

 
18-02-16 15:50  Odp: [R] Saettia, WAK
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Koledzy,
jest w Saetti kilka niedociągnięć w instrukcji, które wychwyciłem. Szczęśliwie nie ma to wpływu na sklejalność, choć oczywiście utrudnia robotę.

1. Wręga 12 powinna mieć na szczycie nacięcie o szer. 1 mm by wpasować ją na wręgę nr 1, lub należy odciąć z cz 1 wystający "nosek", przykleić cz 12 na płasko, nosek skrócić o 1 mm (=grubość cz 12) i dokleić z powrotem na swoje miejsce.
2. Na żaglu S13 jest za krótka jedna kreseczka brytu.
3.Na deskach pokładu 100L i 101L brakuje w dwóch miejscach gwoździ (kółeczka o średnicy 0,3 mm)

4. To co wychwycił _Karol_, czyli zamiana L na P w częściach 54, 74 i 76 oraz 176.

5. Błędne oznaczenie części w "chmurce" w środku rysunku nr 10 (przekrój burty) . Zamiast numerów 190, 191, 198 powinny być 187, 190, 191, tak jak na rysunku głównym nr 10.

I kilka pewnie literówek w instrukcji.

Ponieważ _Karol_ kadłub skleił, więc mam nadzieję, że więcej błędów nie ma.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
18-02-16 21:04  Odp: [R] Saettia, WAK
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Hej, takie drobnostki na prawdę są do przeżycia, kadłub jest zrobiony bardzo dobrze, niezwykle pancerny i trzyma symetrię.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
05-03-16 21:01  Odp: [R] Saettia, WAK
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Za dużo zajęć, za mało wolnego czasu.
Pochwalić się mogę jedynie kotwicami:


Powoli wycinam bloczki i rzeźby, nadchodzi więc czas na olinowanie. Nigdy tego nie robiłem, zapowiada się więc ciekawie.

Pozdrawiam.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
06-03-16 10:35  Odp: [R] Saettia, WAK
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No i masz czym się pochwalić, bo kotwice wykonałeś wg mnie bardzo ładnie. Tak jak i całą resztę, zresztą :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-04-16 22:19  Odp: [R] Saettia, WAK
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Jak się nie uważa można oko stracić.
Moja pierwsza wanta, do wywalenia. Muszę zdobyć czarne nici, barwione białe są do niczego.


Poza tym dokańczam wyposażenie:


Postanowiłem trochę uprościć ozdoby z tyłu, drukowane nie wyglądają tak ładnie, wyciąć nie jestem w stanie.

Kupiłem ostatnio samo schnącą glinę, zdaje się być dobrym materiałem modelarskim, łatwo się obrabia, nie jest ziarnista, nie kruszy się, nie mam tylko pomysłu jak ją łączyć z papierem.

Symetria całości, chyba jest OK:


Pozdrawiam,
Karol

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
24-04-16 22:55  Odp: [R] Saettia, WAK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ale mi robisz smaka na ten model :) Ale musi czekać w kolejce :) Wanta faktycznie odstaje poziomem, bo reszta jest super. A jeszcze te uchwyty z drutu może by pomazać kolorem?

--
54323031

 
24-04-16 22:57  Odp: [R] Saettia, WAK
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Już się martwiłem, że coś się tak bardzo posypało, że zrezygnowałeś.

Sama wanta chyba jest ok, tylko wiązanie jufersów tą białą nicią trochę razi. Weź nić ciemnoszarą, ciemnobeżową czy brązową. Nie wiąż ostatecznie jufersów dopóki nie będziesz miał wszystkich want po obu stronach. Dopiero wtedy naciągaj stopniowo, nie zabezpieczaj klejem tylko odstaw na dzień, dwa - sznurki się ułożą, ugniotą i dopiero wtedy ostatecznie podciągnij i zabezpiecz.

Zdobienia na rufie "dziobałem" dłutkiem o szer. 0,7 mm. Jak je wyciąć inaczej nie mam pojęcia. Ale Twój pomysł na proste beleczki też jest fajny. (i pewnie 20x szybszy:-)))

A z gliną może być ciekawie. Ja nigdy nie rzeźbiłem, więc z zainteresowaniem podpatrzę. Pewnie do kartonu przyklei się CA, może jakimś "lepidłem" butaprenowo-polimerowym.

Wiązanie jufersów do want jest dość trudne, to fakt.
Ale "... koko dżambo i do przodu..." jak mawiał Bolec.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024