FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 18Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
05-03-14 17:09  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Taka taśma jest dość gruba i sztywna, więc nie bardzo byłaby odpowiednia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-03-14 09:18  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jarku, można ją zeszlifować od spodu na papierze ściernym...

 
10-03-14 09:21  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

A jak rozwiązałeś problem z różnicą wymiarów na skutek określonej grubości? Mam na myśli że wewnętrzny zielony element jest wygięty na mniejszym promieniu niż zewnętrzny znajdujący się na zewnątrz od szyby. Na fotkach wygląda to jakby wewnętrzny element był rozcinany. Warto o tym wspomnieć ;-)

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
10-03-14 13:54  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nie znalazłem w spisie;osłony z chusteczek i torebek po herbacie


Znalazłem chusteczki nawilżane do wycierania okularów ,po wyschnięciu są dość sztywne ,grubość około 0,1mm .wymiar 130 x130 mm z ładną fakturką ,podobną do zamszu skóry ,mozna użyć na osłony, armat ,brezenty .Nie testowałem ,ja używam torebek po herbacie są cieniutki,drugie zdjjęcie osłona wykonana z podwójnie sklejonej torebki .Trzecie zdjęcie torebka po herbacie ,może się przyda,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-01-16 14:30  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie kasować, gdy ostatni wpis w tym wątku jest starszy niż ostatni wpis na pierwszej stronie tego działu, to nieprawidłowo przełączane są strony.

 
04-02-16 11:22  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
gutek   

Bardzo fajny pomysł.Po 20 latach przerwy w sklejaniu modeli na pewno się przyda!!!!

 
04-02-17 18:11  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ostatnio sporządziłem sobie mój własny wzornik farb Pactra:



Proste to, ale bardzo przyspiesza dobieranie farb do retuszu - już nie muszę po kolei sięgać po każdy słoiczek.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
05-02-17 11:01  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Świetny pomysł z tym wzornikiem :) Co prawda ma wadę taką ze najpierw trzeba mieć farbkę żeby ją dodać do wzornika ale farbki i tak się kupuje pod nowy model.

Na podobnej zasadzie mozna poszerzyć wzornik o kolory zmieszane pod konkretny model, trzeba by było tylko zadbać o małe słoiczki na te zmieszane :)

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
06-02-17 21:58  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
fan_TSA   

Skoro już jesteśmy przy wzornikach, tych firmowych i tych własnej roboty, to proponuję zrobić w nich otwory przez które można porównać kolor z oryginałem.
Taki "myk" stosuje się w katalogach barw znaczków pocztowych:



--

 
07-02-17 12:20  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Troszkę z innej beczki. Jakiś czas temu postanowiłem nagrać serię poradników. Powstał pierwszy odcinek na temat sposobów cięcia papieru. Kolejne produkcje powoli się tworzą :)

Cięcie papieru - poradnik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 18Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024