FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-01-16 00:10  [Relacja/Galeria] Trebusz średniowieczny ŚZK 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam serdecznie.

Na początku chciałbym podziękować Wydawcy za darmowy model. Jednocześnie przepraszam, że dopiero teraz startuję z relacją ale jak to w życiu bywa, obowiązki potrafią zaskoczyć (remont u siostry i moja darmowa siła robocza, magisterka...). Klejenie "z doskoku" to kiepski pomysł bo łatwo wtedy o błędy i pośpiech.
Parę słów o samym modelu. Jest potężny :), wysokość z wyciągniętym ramieniem to 65 cm. Druk nie jest idealny jeśli chodzi o krawędzie części, są minimalnie, podkreślam m i n i m a l n i e rozmyte. Nie przeszkadza to w wycinaniu. Jak na laser jestem miło zaskoczony -nie kruszy się przy obróbce. Widać technika idzie do przodu. Bardzo fajnie retuszuje się nacięte krawędzie (używam akwarele ASTRY), jak coś nam przypadkiem wyleci poza białe pole, można łatwo zebrać nadmiar farby paluszkiem, bez pomazania drewnianej faktury. Jak na razie dobrze się bawię przy budowie, składa się jak klocki LEGO i miejmy nadzieję tak będzie dalej :)




Dodam jeszcze, że planuję wykonać model w wersji statycznej. Nie wiem jeszcze czy jako naciągnięty czy po wystrzale, z ramieniem w pionie. Dałoby się to jakoś wykonać w wersji działającej ale mogłoby to gorzej wpłynąć na estetykę, poza tym, jak mawia powiedzenie "przecież nikt nie będzie z tego strzelać" :D

pozdrawiam

--

Post zmieniony (02-02-16 20:41)

 
27-01-16 07:32  Odp: [Relacja] Trebusz średniowieczny ŚZK 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Napisałeś trebusz... a pokazujesz drabinę ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
27-01-16 12:35  Odp: [Relacja] Trebusz średniowieczny ŚZK 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

W 1:1 byłaby to baaardzo ciężka drabina :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-01-16 20:59  Odp: [Relacja] Trebusz średniowieczny ŚZK 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ciąg dalszy.
Niby sklejanie podłużnych pudełek, ale nudy nie ma. Model robi się coraz większy. Na jednym ze zdjęć widać porównanie z PaKiem w tej samej skali, a jakaś mikro-armatka to nie była :). Wszystko pasuje.



pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-01-16 21:21  Odp: [Relacja] Trebusz średniowieczny ŚZK 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

:) a potem do tego jakiś zamek... ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-01-16 13:32  Odp: [Relacja] Trebusz średniowieczny ŚZK 1:25
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

... o długości 5 m...

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
28-01-16 14:18  Odp: [Relacja] Trebusz średniowieczny ŚZK 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Na zamki z piasku jak znalazł :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
30-01-16 19:19  Odp: [Relacja] Trebusz średniowieczny ŚZK 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie.
Prace sprawnie idą do przodu. Powstały kolejne wzmocnienia, ramię i kosz.




I złożone na sucho. (wybaczcie studencką scenerię, ale okazało się, że ciężko tego smoka gdzieś ustawić i ładnie obfotografować przy galerii muszę coś wymyślić)


Zastosowałem się do sugestii autora projektu i zrobiłem wszystko ruchome. Testy zakończone sukcesem, naładowałem do kosza miedziaków, ugniotłem kulkę z papieru i... poczułem się jak dziecko :) To działa!
Z mechanizmem strzelania pójdę na kompromis, tak jak sugeruje instrukcja (jeśli dobrze to zrozumiałem), linę, która przebiega wzdłuż ramienia połączę z linami na stałe naciągniętymi na wałkach napinających. Między to drut, igła, czy cokolwiek, a po jego wyjęciu nastąpi wystrzał.

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
31-01-16 09:45  Odp: [Relacja] Trebusz średniowieczny ŚZK 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No piękna armata analogowa Ci wyszła! Bawiliśmy się taką na wystawie w Bieslku w zeszłym roku :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
31-01-16 21:14  Odp: [Relacja] Trebusz średniowieczny ŚZK 1:25
Jari 

 

Zdechła krowa tudzież świnia by się przydała. Ot taka średniowieczna broń ABC. Model 5+

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024