FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-01-16 22:11  [R] KTD-458 ORP ,, Odważny " DrafModel /1:50/
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Od zawsze podobały mi się małe okręty PMW a już w szczególności kutry rakietowe i torpedowe, dlatego też jak wydawnictwo Draf Model wydało w zeszłym roku ORP ,, Odważny ” stwierdziłem trzeba zrobić. Powiedzieć i kupić łatwo, ale patrząc na moje dotychczasowe dokonania marynistyczne to skleić będzie o wiele trudniej. Mam jednak nadzieję, że teraz się uda tym bardziej, że model w małej skali a co za tym idzie moje łapska niewiele mają do spartolenia. Tyle tytułem wstępu przechodzimy do prezentacji na początek model plus zestaw ,, czasooszczędzaczy ” dedykowanych do tego modelu.





Tutaj trzeba pochwalić wydawcę, że cały model i jego dodatki są relatywnie tanie. Czyli da się. Jak już pisałem szkutnik ze mnie marny, więc poprosiłem o pomocnika, bo inaczej nie dam sobie rady, dostałem ale mój majster jakiś bardzo nie w sosie bo minę miał obrażoną i burczał coś pod nosem że on do amatorki ręki przykładał nie będzie. No cóż mam nadzieję, że się nam współpraca jakoś ułoży. Chociaż strasznie mnie wkurzył jak mi latał wszędzie z krótkofalówką ( ciekawe do kogo kabluje ).





No to zaczynamy od początku, czyli od ….kotwicy. I wyszła moja amatorka jak Szydło z wora gapiłem się w rysunek zestawieniowy jak sroka w kość z i tak źle złożyłem, na szczęście wszystko na BCG więc szybko rozkleiłem i pozlepiałem poprawnie.




Potem zabrałem się za pachołki różnego autoramentu i inne detale o których znaczeniu mam bardzo blade pojęcie.





Jak już się trochę wprawiłem zabrałem się za elementy kartonowe i metaloplastykę.





Na zakończenie weekendu w stoczni zrobiłem skrzynie na skarby załogi która według planów stoi na rufie . Bardzo ładnie są w niej waloryzowane zawiasy szkoda tylko że jak nakleję te dołączone do wycinanki to cały efekt waloryzacji pójdzie się paść.





W następnej odsłonie dalej będzie drobnica

No to tymczasem……

Post zmieniony (24-01-16 22:55)

 
25-01-16 11:22  Odp: [R] KTD-458 ORP ,, Odważny " DrafModel /1:50/
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Mały okręt w porządnej skali. To jest to.
Będę tu stałym gościem jeśli pozwolisz :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-01-16 18:45  Odp: [R] KTD-458 ORP ,, Odważny " DrafModel /1:50/
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witaj Kolego.
Ponieważ również nabyłem ten sam zestaw, będę stałym kibicem Twoich zmagań z modelem.
Powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
25-01-16 19:38  Odp: [R] KTD-458 ORP ,, Odważny " DrafModel /1:50/
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo mi przyjemnie że moja relacja zainteresowała modelarzy posiadających duże doświadczenie szkutnicze. Mam nadzieję że będzie można liczyć na pomoc w materii jakże dla mnie obcej.

 
25-01-16 20:10  Odp: [R] KTD-458 ORP ,, Odważny " DrafModel /1:50/
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, kliłem ten model, fotogaleria na forum i z ciekawością będę podglądał. Szczególna uwagę radzę zwrócić przy wyrzutniach torpedowych i oklejkach kadłuba ponieważ są spore powierzchnie i wychodzą krowie żebra - mnie wyszły.

 
25-01-16 21:22  Odp: [R] KTD-458 ORP ,, Odważny " DrafModel /1:50/
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sławek- dzięki że się odezwałeś oglądnąłem sobie Twoją relację i nie ukrywam że liczę na to iż w krytycznych momentach wesprzesz radą :). A co się tyczy kadłuba i wyrzutni to będę się starał wzmacniać gdzie się da i nie szaleć z klejem.

 
26-01-16 10:32  Odp: [R] KTD-458 ORP ,, Odważny
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, Zbigu te "gendery" to ja zeskanowałem i następnie w prostym programie rozjaśniłem i wyostrzyłem owe "gendery", bo jak piszesz te rysunki to porażka. Jeżeli chodzi o wyrzutnie torpedowe to kleiłem na wałku o odpowiedniej średnicy i długości, zresztą o ile pamięć mnie nie myli to takie zalecenie jest w wycinance. Pozdrawiam

Post zmieniony (26-01-16 10:42)

 
26-01-16 19:50  Odp: [R] KTD-458 ORP ,, Odważny " DrafModel /1:50/
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ZbiG - wielka szkoda że relacji z budowy ,, Odważnego " Waść nie prowadzisz byłby instruktarz jak ta lala i niejeden szkutnik amator by skorzystał. Co się tyczy rysunków to może i trochę za ciemne ale na pewno jest ich za mało niestety i masz rację przekroi by się więcej przydało. Idę coś podłubać.

 
26-01-16 20:12  Odp: [R] KTD-458 ORP ,, Odważny
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

instruktaŻ.

Oczywiście można nie lubić szpinaku, ale twierdzić, że szpinak to zło to po prostu głupota.
Podobnie jest z rysunkami takimi jakie są w tym modelu - twierdzić, że "są to typowe szarobure plamy zwane umownie "genderami" z których literalnie NIC nie wynika. Żadnych przekrojów." to po prostu kompletna bzdura.

Oglądałem bardzo dokładnie te rysunki i oczywiście są tam przekroje i nie ma tam rysunku na podstawie, którego nie jest się wstanie skleić części i przykleić w odpowiednie miejsce.

Jeżeli jest inaczej to proszę pokazać, które rysunki pokazujące sklejanie części są nieczytelne - oczywiście mam na myśli patrzenie na rysunki mając przed sobą arkusze z rysunkami montażowymi - może ocenić to każdy, kto posiada ten model ?

Ze strony wydawnictwa http://www.drafmodel.pl/index.php?route=product/product&product_id=825

Post zmieniony (26-01-16 20:28)

 
31-01-16 21:12  Odp: [R] KTD-458 ORP ,, Odważny " DrafModel /1:50/
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Walka z materią i majstrem trwa. Skończyłem pierwszą kartkę z detalami trzeba iść dalej powstały wywietrzniki?



Teraz dla mnie nowość, elementy całkowicie wycięte laserem. Nie ukrywam, że podchodziłem do tego jak jeż do szczotki ryżowej, wszystko jakieś takie wiotkie, mimo że to przecież taka sama kartka. Wszystkie obawy okazały się płonne sklejało się fajnie, majster tylko coś tam mruczał pod nosem.



Wyszło to tak, nawet jestem zadowolony



Zadowolony z tego co zrobiłem poszedłem sobie zrobić herbaty, wracam a tam mój majster stoi nad kratownicą i patrzy ze znanym już grymasem twarzy jakby mówił za cały weekend tylko tyle?



No to tymczasem….

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024