FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
21-01-16 01:34  [R/G] Avro 531 "Spider" 1:33 - sklejanie testowe.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Zapraszam do relacji ze sklejania testowego mojego kolejnego projektu. Tym razem tytułowy dwupłat Avro 531 "Spider" z 1918r. Postanowiłem zadebiutować nim w skali 1:33. Co z tego wyjdzie czas i tester pokażą. W roli testera wystąpi sprawdzony w bojach z moimi projektami Kolega piotter.

Na początek kilka renderów, żeby było wiadomo "co autor miał na myśli":




Rendery silnika:




Oraz kilka arkuszy z częściami i arkusz z pierwszą stroną instrukcji:




Na arkuszach obecnie jest oczywiście więcej części, screeny powstały jeszcze podczas projektowania. W sumie jest 6 arkuszy z częściami i 3 z instrukcją.

Więcej o tym samolocie można przeczytać tutaj:
https://en.wikipedia.org/wiki/Avro_531_Spider

Model będzie dostępny w wersji elektronicznej.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (28-02-16 05:36)

 
21-01-16 10:28  Odp: [R] Avro 531 "Spider" 1:33 - sklejanie testowe.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny,"brytolski" druciak!
W ostatecznej wersji pomyśl o większym nasyceniu/przyciemnieniu zielonego koloru na bokach kadłuba i górnych powierzchniach skrzydeł.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-01-16 10:33  Odp: [R] Avro 531 "Spider" 1:33 - sklejanie testowe.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ciekawy. Powodzenia. A w temacie prototypów to może jako kolejny (?) ten dziwoląg - brytyjski Sage Type 2:



Pozdrawiam,
Ryszard

 
22-01-16 00:24  Odp: [R] Avro 531 "Spider" 1:33 - sklejanie testowe.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
MARIUSZ: Dzięki. :)
Do wypełnienia powierzchni bocznych i górnych użyłem koloru z palety British Standard Color List Olive Drab (RGB: 105 103 72 CMYK: 55 50 80 6) a na powierzchnie dolne użyłem koloru z palety farb Agama B-30 Vanish Linen (RGB: 200 190 126, CMYK: 15 16 56 0), ale dzisiaj tak sobie na spokojnie pooglądałem jeszcze zdjęcia maszyn z I w.ś. zachowanych w muzeach i chyba podmienię kolor boków i góry zgodnie z Twoją sugestią na B-28 Khaki PC-10 (RGB: 59 59 47 CMYK: 73 64 80 30).

Lista BSCL:
http://www.cybermodeler.com/color/bs381c_matrix.shtml
Paleta farb Agama (Anglia):
http://www.jadar.com.pl/agama/anglia.htm

Ryszard: Dziękuję. :)
Mam w planach tego przyjemniaczka. Nie zaraz po Pajączku, ale jest na liście do zrobienia i to na jednym z czołowych miejsc. :)

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
22-01-16 10:53  Odp: [R] Avro 531 "Spider" 1:33 - sklejanie testowe.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie!
Jakoś bardzo mi się podobają duże brytyjskie kokardy na skrzydłach barwy khaki ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-01-16 14:52  Odp: [R] Avro 531 "Spider" 1:33 - sklejanie testowe.
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Zgodnie z sugestią Mariusza zmieniłem kolory poszycia bocznego kadłuba i powierzchnie górne skrzydeł z Olive Drab na Khaki PC-10. Zamieniłem też kolor granatowy Royal Blue na kokardach na jaśniejszy Roundel Blue bo chyba ten bardziej pasuje do samolotu z 1918r. (chociaż w 100% nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem bo na zdjęciach z muzeów samoloty z I W.Ś. są z jasnymi i ciemnymi kokardami):



Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
23-01-16 16:30  Odp: [R] Avro 531 "Spider" 1:33 - sklejanie testowe.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo dobrze, że przyciemniłeś. Ponieważ to prototyp wyprodukowany w jednym egzemplarzu to można założyć, że farba nie spłowiała na słońcu. W lotnictwie angielskim okresu I WŚ stosowano jako składnik dwie zasadnicze farby które dawały kolor "khaki" o zielonym odcieniu. Jeden był jaśniejszy, drugi ciemniejszy. W zależności od użytej farby (składnik mieszanki do malowania) jedna szybciej a druga wolniej płowiała na słońcu.
Najczęściej kładziono trzy warstwy farby (mieszanki) a potem dwie warstwy lakieru.

 
23-01-16 17:11  Odp: [R] Avro 531 "Spider" 1:33 - sklejanie testowe.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I proszę bardzo kolego :-D Jak chcesz, to potrafisz :-) Oby więcej takich projektów :-) Bo mi się już znudziło przecierać szlaki :-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-01-16 18:36  Odp: [R] Avro 531 "Spider" 1:33 - sklejanie testowe.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ale, ale ! Krzysiek już trochę tych wynalazków z dna szafy ma na koncie.
Tylko że to jego pierwsza "33". ;)
Przepraszam was wszystkich za zwłokę ale drukarka mi zastrajkowała i barwi na zielono jak leci.
Wydrukowałem więc sobie Pająka u profesjonalistów na laserówce i zabieram się do roboty.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
23-01-16 18:49  Odp: [R] Avro 531 "Spider" 1:33 - sklejanie testowe.
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Cieszy mnie bardzo, że takie cudaki powstają. Krzychu, wiem, że w tej kwestii można na Ciebie liczyć. Oczywiście muszę zapytać, dlaczego nie projektujesz okrętów z XIX w. :D

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024