FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
14-01-16 11:42  Odp: [G] TK-3, GPM, 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo ładne maleństwo !

 
14-01-16 17:36  Odp: [G] TK-3, GPM, 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Model malowany. Słuszna koncepcja. Decydując się na taki krok mamy możliwość wzbogacenia modelu o wiele detali które w standardzie były by pominięte lub uproszczone.
Delikatny wash, podstawka z kawałkiem gruntu i będzie pięknie się prezentować na półce.
Moje gratulacje za udany powrót do modelarstwa.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-01-16 17:55  Odp: [G] TK-3, GPM, 1:25
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Delikatny wash jeszcze będzie a co do podstawki to zawsze wolałem modele takie bez podstawki ale może do podstawek też trzeba dojrzeć. Zobaczę jeszcze.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
14-01-16 18:59  Odp: [G] TK-3, GPM, 1:25
Norbik71 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Gratulacje, zachęciłeś mnie do zainteresowania się tematem. Ja niestety po chwilowym powrocie, znowu muszę przerwać sklejanie na kilka miesięcy. Patrzę na efekty waszej pracy z zazdrością, ale pozytywną.

 
14-01-16 20:49  Odp: [G] TK-3, GPM, 1:25
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Witam "nowego" modelarza :). Mnie sie podoba wszystko co Polskie .
A dla porównania szpadel w TKS .
<>

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
14-01-16 21:47  Odp: [G] TK-3, GPM, 1:25
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja mam w założeniu sklejanie pojazdów w polskich barwach więc w zasadzie jest nas przynajmniej dwóch co lubią polskie tematy. Na pewno jest nas dużo więcej :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
15-01-16 08:16  Odp: [G] TK-3, GPM, 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oooo! przepraszam Panowie! trzech to absolutne minimum, a oprócz naszej trójki rzeczywiście, znajdzie się dużo więcej ;)

--
GG 6801515

 
15-01-16 09:33  Odp: [G] TK-3, GPM, 1:25
Lesio73 

 

No proszę, a ja mam go akurat na warsztacie.

Biorąc pod uwagę całościowe podobieństwa TK-3 i TKS to myślę, że mocowanie łopaty pokazane przez Alskiego jest dokładnie takie samo.

Endrju - gratuluję!
A jeśli bawisz się malowaniem i lubisz polską pancerkę to poszukaj w necie TKS od Patero (wersja bez kolorów) - przeżyjesz deja-vu i będziesz mógł puścić wodze malarskiej fantazji :-)

 
15-01-16 09:57  Odp: [G] TK-3, GPM, 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Lesiu, TK-S od Józka jakkolwiek merytorycznie najlepszy spośród wydanych, bez względu czy za śróbki czy za free to jednak nie jest wolny od dość (moim zdaniem) poważnych błędów. Nooo ale.... mimo wszystko, spośród dostępnych, pozostaje najlepszym modelem TK-S

--
GG 6801515

 
15-01-16 10:23  Odp: [G] TK-3, GPM, 1:25
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Lesiu, dziękuję za gratulacje. Polską pancerkę lubię więc TK-S od Patero poszukam. Co do kolorów farb to przyznam, że nie podobają mi się, gdyż model miał być w standardzie a farby nabyłem tylko do retuszu dobrane do koloru wycinanki. W efekcie końcowym pomalowałem go jednak w całości a jak wyszło to widzicie. Co do mocowania łopatki w TK-3 to była mocowana tak jak na moim modelu i dokładnie tak jak na zdjęciu Aganda w tym wątku. Nie spotkałem zdjęcia z odwrotnym mocowaniem łopatki na TK-3. Na TK-S była mocowana odwrotnie chyba ze względu na zmianę konstrukcji kadłuba w tym miejscu.
Jaroslav, czy TK-S od Józka o którym wspominasz to ten TK-S od Patero?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024