FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
22-04-16 15:20  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fiknę zaraz.

Genialnie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
22-04-16 17:36  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Rewelacyjnie to wygląda. Mam nadzieję że uda się zobaczyć Ju na żywo :-)
Pozdrawiam

 
22-04-16 23:41  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jest radość.
Specjalny wózek będzie Twojej konstrukcji?

Co do kółek, podpowiem taki patent: póki elementy są w grupie naklejone na tekturę warto na początek wyciąć tylko wewnętrzne elementy opon, te wokół "felg", mamy wtedy kawałek tektury z czterema luźno rozmieszczonymi otworami fi ~np12mm. NIE UŻYWAMY SUPER GLUE itp! Taki element łatwo jest formować, więc szlifujemy te otwory pod dość mocnym kątem aby uzyskać wrażenie opony łagodnie wypinającej się ponad felgę. Pomocne/niezbędne są tu takie stożki, kulki scierne na wiertarkę, dostępne w marketach budowlanych o różnych kątach, średnicach. Praca idzie łatwo, wystarczy trzpieniem pokręcać w palcach, od najbardziej stożkowego do kulki i niedługo mamy ładnie wyobloną wewnętrzną część opony. Ja dopiero wtedy pokrywam zeszlifowaną część tektury jakimś impregnatem (ALE NIE SUPER GLUE) i po wyschnięciu szlifuję włoski aby powierzchnia była gładziutka. Jak już to mam, to dopiero wtedy wycinam resztę elementu, czyli zewnętrzną krawędź opony, kleję toto do kupy z resztą elementów koła i po wyschnięciu całości szlifuję bieżnik (BEZ SUPER GLUE!). Klej cyjanoakrylowy jest przydatny ale śmierdzi jak uj i chyba psuje oczy a w przypadku kół do modelu kartonowego utrudnia obróbkę powierzchni która staje się ee.. twardsza i trudniejsza do obróbki, więc po co? Miękkie kółka łatwiej się obrabia, dopiero pod koniec pokrywam je ciemnoszarym "Humbrolem" , szlifuje i jeszcze raz na to ciemny szary. Kółka wychodzą elegancko BEZ SUPER GLUE.
Taki elaborat mi wyszedł, może się przyda.

--

 
23-04-16 00:03  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Fakt, SG strasznie śmierdzi i trzeba unikać jego oparów, są szkodliwe dla oczu. Dzięki Miśkowski, spróbuję Twej metody przy następnej okazji.

Wózki (oba) będą mojej konstrukcji. Jeżeli chodzi o wózek pod bombę to jest dużo zdjęć oraz instrukcja plastikowego modelu, chyba od Tamiyi. Drugi wózek, pod zbiornik, nie jest zbyt dobrze udokumentowany. Znalazłem dwa różne zdjęcia, nie wiem czy Afryce Północnej stosowali takie cuda, ale chyba go zrobię. Zabawnie wygląda:



--

TUTAJ jest jeszcze o tym wózku i innym lotniskowym badziewiu Luftwaffe.

Post zmieniony (23-04-16 00:15)

 
23-04-16 12:08  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć stachooo,
Twoja praca robi na mnie piorunującego wrażenie, chociaż chyba powinienem użyć sformułowania "bombowe", bo o ile mnie pamięć nie myli, to samolot był bombowcem nurkującym (proszę wybaczyć, jeśli mylę fakty, ale jestem dopiero początkujący).
Koniec pracy nad tym pięknym modelem widać coraz bliżej, tak więc czekam na końcową galerię!

Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 
27-04-16 19:04  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziś skromnie, jeden element, ale dzięki temu może on nie zginie w tłoku. Celownik sobie skleiłem :-)





Całość robiona BCG, tylko ten druciany celownik doklejony na CA. Zrobiłem go z drutu cynowego 0,2 mm.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
16-05-16 21:57  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Przepiękna robota. Wysoki kunszt. Naprawdę fantastycznie oglądać jak powstaje taki Model.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
19-05-16 21:38  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

A kiedy będzie koniec???????

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
20-05-16 10:33  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Model jest prawie gotowy, został właściwie tylko montaż końcowy i wyposażenie dioramki. Niestety z powodu wielkich rewolucji życiowych nie mam ostatnio czasu na klejenie, tylko w weekendy na razie. Ale jak wszystko dalej dobrze pójdzie to wkrótce wrócę do dawnego trybu. Model musi być gotowy na Szczecin, więc nie ma pośpiechu :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-10-16 09:55  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam po długiej przerwie. Przeprowadzka oraz zmiana pracy spowodowały zmniejszenie mojej modelarskiej aktywności w Internecie. Odbiło się to też trochę na klejeniu, bo minęło trochę czasu zanim wszystko sobie poukładałem, ale dość szybko zacząłem kleić w nowym miejscu. Od ukończenia modelu minęło już sporo czasu, ostatnie elementy przykleiłem w maju. Nie mogłem jednak opublikować galerii dopóki nie była gotowa cała diorama. O ile podstawka powstała stosunkowo szybko, to sporo czasu zajęło mi zrobienie dodatków w postaci wózków (projekt własny), figurek (mój pierwszy raz z malowaniem postaci) i innych drobiazgów. Koniec końców udało mi się to wszystko skompletować i uzyskać zamierzony efekt. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Dla zainteresowanych, dużo więcej zdjęć znajduje się TUTAJ (KLIK)

Trochę ogólnych zdjęć na początek:





Teraz nieco bliżej:









I na koniec zdjęcia na "pustyni". Tak jak wspomniałem, figurki malowałem po raz pierwszy i widać wiele niedociągnięć, zwłaszcza na zbliżeniach. Lustro na podstawce nieco szpeci, ale znalazło się z prostego powodu - na zdjęciu powyżej widać zamek bombowy, który chciałem jakoś wyeksponować.







Model odwiedził w zeszły weekend VI Szczeciński Paprykarz Modelarski, gdzie otrzymałem za niego wyróżnienie w wystawie tematycznej (Wojna w Afryce i Basenie Morza Śródziemnego) oraz bardzo sympatyczną "Złotą Babę Pruską" - nagrodę specjalną za najlepszy model kartonowy zdaniem Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy "Warmia". Dzięki!

Na warsztacie jest już kolejny model, lada dzień powinna pojawić się relacja. Powiem tylko, że też będzie to bombowiec nurkujący, tak mnie jakoś wzięło na "nurkowce" :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024