FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
21-02-16 16:47  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ciekawa konstrukcja,parę razy już miałem pociąć wycinankę tego samolotu,ale jak zobaczyłem to opracowanie odpuściłem,Twoje wykonanie bardzo mi się podoba,,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-02-16 16:58  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ładnie!
Znakomita robota!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-02-16 22:25  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szalejesz Panie Stachu!
A pamiętam jak pisałeś, że Ju88 od Hala jest dla Ciebie za trudny...

 
22-02-16 22:33  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wspaniale sklejany model. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-04-16 14:57  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Po sklejeniu przedniej części kadłuba przyszła pora na coś łatwiejszego. Skrzydła, mimo specyficznego kształtu, są w tym modelu w miarę proste. Przynajmniej na tym etapie. Płaty nie zawierają wcięć na lotki ani wnęk na klapy, krawędź spływu jest więc jednolita na całej długości. Lewe skrzydło ma reflektor, to jedyna komplikacja. Osłony luf karabinów maszynowych naklejane są na górną część krawędzi natarcia, co również nie stwarza problemów. Miejscem, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę jest łączenie skrzydeł z centropłatem - w tym miejscu wypada charakterystyczne załamanie płatów. W montażu pomocny będzie kształtownik, który skleiłem sobie na samym początku przygody z Junkersem.




Szkielety płatów są mocno rozbudowane, dwa dźwigary, kilka żeber i sporo usztywnień. Najpierw złożyłem je na sucho, a potem skleiłem nanosząc na łączenia sporą ilość cyjanoakrylu. Poszycie skrzydła to jeden element. Po wycięciu i uformowaniu wkleiłem od wewnątrz podklejkę z papieru ksero. Do lewego skrzydła wkleiłem jeszcze reflektor i poszycie było gotowe do założenia.



Po wyschnięciu płatów przystąpiłem do połączenia ich z centropłatem i kadłubem. Osadziłem model na kształtowniku, posmarowałem z obu stron klejem introligatorskim i skleiłem. Wszystko zostało ustabilizowane gumkami recepturkami, wzmocniłem klejem cyjanoakrylowym.



Całość prezentuje się tak:






Poza tym, dokończyłem tylną część kadłuba, dokleiłem poszycie przejścia kadłub-statecznik pionowy, stateczniki poziome, zastrzały oraz osłonę goleni kółka ogonowego. Zastrzały są moim zdaniem za krótkie o około 1 mm (możliwe też, że źle je osadziłem). Gdybym dopasował wznios stateczników do długości zastrzałów, to wyszedłby on ujemny, a tak w Stuce nie było.





Kilka zbliżeń, oraz zdjęcia powierzchni skrzydeł pod światło. Generalnie jest ok, choć w jednym miejscu na spodzie delikatnie się zapadło (prawdopodobnie podczas montażu skrzydeł do kadłuba za mocno przytrzymałem paluchem).





Pod światło:



Tu widać, że za mocno przycisnąłem paluchami:





W międzyczasie skleiłem chyba najtrudniejsze elementy w tym modelu. Wiem, że w poprzedniej odsłonie pisałem o tym, że przednia część kadłuba to chyba najbardziej skomplikowana bryła jaką kleiłem, ale to było przed starciem z osłonami podwozia głównego :-) Wredne elementy, ale udało się to jakoś przyzwoicie uformować i skleić. Bez wstydu przyznaję, że skleiłem cztery takie buciki (dysponuję dwiema wycinankami) i wybrałem dwie najlepsze. Największym problemem było odpowiednie zgranie listków z przodu, tak aby literka H wyszła równo. Niestety to mi nie wyszło do końca tak jak powinno, ale widać lepiej tego nie umiem zrobić. Starałem się maksymalnie zbliżyć kształt osłon do rzeczywistych - bez modyfikacji wychodzą trochę bardziej kanciate. Być może to, że je mocniej wyobliłem i dodałem kilka nacięć spowodowało problemy z odpowiednim zgraniem listków.





Obecnie jestem w trakcie tworzenia kół, więc wkrótce pokażę model stojący na kompletnym podwoziu.



--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
02-04-16 16:04  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Aż trudno nie pochwalić za wykonanie osłon kół. Jak dla mnie, idealne.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-04-16 19:57  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Bomba, wszystko świetnie wygląda, szczególnie podoba mi się ta "maskownica" na połączeniu skrzydła z centropłatem. Te osłony rzeczywiście kojarzą się mocno z bucikami, ale mnie również z kioskiem jakiegoś miniaturowego okrętu podwodnego ;) Kapitalnie sklejone...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-04-16 20:46  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jest pięknie.
Niektóre gałeczki w kabinie może za wielkie, pasy (uprzęże pilota) bym zrobił inaczej - bez przerw, ale jest jazda! Pięknie to wygląda.
Szkoda, że pan Kalinowski zakończył działalność, bo to wspaniałe opracowania. Warte przynajmniej x2 swojej ceny ustalonej zbyt nisko.

 
02-04-16 23:42  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Model wychodzi Ci obłędnie...
Przyznam się, że zakupiłem ten model, ale jak widzę co Ty z nim wyczyniasz, to chyba jeszcze długo sobie poleży w szufladzie :-)

Powodzenia :-) !

 
22-04-16 15:07  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Świetnie to wygląda!

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024