FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-01-16 21:42  [R]"M.S Sobieski" 1:400 projekt(prawie)własny
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam w mojej 2 relacji, to co tu pokaże na razie nie wygląda dobrze, ale jako, że jest to projekt w pewnym sensie mój własny, będzie w nim dopracowywany każdy element do końca i mam nadzieje otrzymać na koniec fajny model tego polskiego transatlantyku do kolekcji z "Batorym" i "Kościuszką" z JSC, i tym samym posiadać w swoich zbiorach po jednym statku z 3 rodzajów transatlantyków jakie mieliśmy przed wojną. Może napiszę jeszcze skąd taki pomysł, kupiłem pół roku temu na olx model sobieskiego z wydawnictwa Jaro w skali 1:200, model już dość wiekowy wydany na a3 i do tego pan dorzucił mi plany modelarskie sobieskiego niestety niekompletne, ale to co najważniejsze posiadają w sobie, a po drugie książka Pana Witolda Koszeli o statkach pasażerskich, to wszystko bardzo zmotywowało mnie do tego aby na podstawie "Sobieskiego" z Jaro zrobić własny model, a jako, że juz proste modele projetkowałem, myslałem, że nie będzie to bardzo trudne, niestety się przeliczyłem i tak naprawdę wiele elementów jest jedynie przerysowanych z modelu Jaro, które później graficznie poprawiłem żeby wyglądały jak modele wydawane w ostatnich latach, jednak ok 70 % elementów zrobiłem sam, głownie wszystkie nadbudówki, komin, szalupy wszelkie detale typu ławki polery kotwice żurawiki schody itp, z modelu Jaro wziąłem burty pokłady i szkielet, którego i tak nie wykorzystałem bo w tej skali dużo wygodniejsze było zrobienie szkieletu takiego jak w modelach JSC, czyli pudełko ze wregami wklejonymi do środka, ta metoda bardzo utrudnia otrzymanie dobrego kształtu kadłuba więc pewnie dlatego szkielet projektowalem i testowałem ponad miesiąc, wszystko co kolorowe skleiłem w ostatnich 4 dniach, burty oczywiście zostaną poprawione, ale zdecydowałem się, że będzie to dopiero wtedy gdy dojdę do pokładu z mostkiem kapitańskim i okleję pokłady ściankami, strasznie się rozpisałem, czas na parę zdjęć :)

Na początek moje pudełeczko, i wzmocnienia który zastosowałem, tektura i parę wręg, są nagięte po to żeby otrzymać dobry kształt kadłuba, który jest dość trudny szczególnie na dziobie:

[URL=http://images76.fotosik.pl/212/fbecfa633e9675c0.jpg]
[/URL]



Tutaj już dużo więcej, wstępnie oklejony burtami nie licząc tego podwyższenia na dziobie , tam ten napis jest tylko po to żeby oprzeć na nim właściwy element który połączy się z ścianą przedniej nadbudówki:


Burty trochę wystają za obrys pokładu na środku ale postanowiłem tego nie korygować bo to i tak zostanie przykryte a takie wystające burty pomogą mi zamocować całą tą ściankę, która jest ładnie zaokrąglona w przedniej części


Tutaj fotka pokazująca jak wyszła mi ta obłość burt na dziobie, wydaje mi się, że jest dobrze jak na tą skale, oczywiście dziobowa część tego elementu gdzie jest nazwa statku zostanie zaokrąglona tak jak powinna być w finalnej wersji:



I rzuk oka na to ile jest zrobione, na dzisiaj starczy klejenia bo mam fatalne światło w pokoju, co możecie zauważyć na zdjęciach:



Jeszcze dorzucam chyba najlepsze zdjęcia "Sobieskiego" jakie widziałem :)


--

Post zmieniony (10-01-16 23:18)

 
06-01-16 22:13  Odp: [Relacja] "MS Sobieski" 1:400- projekt (prawie)własny
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,może się przyda,pozdrawiam Marek
http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=523&t=46270&start=40

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-01-16 22:20  Odp: [Relacja] "MS Sobieski" 1:400- projekt (prawie)własny
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dziękuje, przyda się wszystko bo całość zaczyna mnie trochę przerastać, ale mimo wszystko go skończę, nawet jeśli będzie to największa pokraka na tym forum.

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
06-01-16 22:30  Odp: [Relacja] "MS Sobieski" 1:400- projekt (prawie)własny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Powodzenia ! Tak trzymać i cała naprzód !

 
07-01-16 06:08  Odp: [Relacja] "MS Sobieski" 1:400- projekt (prawie)własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładny statek. Powodzenia!

--
Pozdrawiam Darek

 
07-01-16 08:57  Odp: [Relacja] "MS Sobieski" 1:400- projekt (prawie)własny
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ach co to były za czasy.........
Wyobraźcie sobie przedwojenny polski transatlantyk spokojnie przecinający fale atlantyckie w piękny słoneczny dzień. Z mostka wychodzi młody przystojny drugi oficer. W jednej ręce trzyma sekstant , w drugiej lampkę szampana. Powoli podchodzi do relingu i świruje przez sekstant na słoneczko - oczywiście guzik tam zobaczy ale Panowie....... nie ma damy na pokładzie która przechodząc obok nie zapytała się tego oficera: przepraszam a co pan robi?..... i wszystko jasne.
Jest klimat.
Trzymam kciuki i powodzenia.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
07-01-16 10:32  Odp: [Relacja] "MS Sobieski" 1:400- projekt (prawie)własny
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

A nie dało by się tak pokazywać zrobionych detali bez tego całego zbędnego bałaganu?
Model jest mały więc studia fotograficznego budować nie trzeba. Wystarczy tylko śmieci zgarnąć do kosza.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
07-01-16 11:26  Odp: [Relacja] "MS Sobieski" 1:400- projekt (prawie)własny
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Nie lubię klimatu tego typu statków, ale z racji tego, że to 1:400 i projekt własny na pewno będę częstym obserwatorem tej relacji. Powodzenia, trzymam kciuki.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
07-01-16 12:05  Odp: [Relacja] "MS Sobieski" 1:400- projekt (prawie)własny
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zdjęcia robię w trakcie klejenia, więc jest dla mnie wygodne, ale ma pan racje, że taki bałagan utrudnia skupienie się na statku, następne zdjęcia będą w trochę większym porządku :)

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
08-01-16 21:19  Odp: [Relacja] "MS Sobieski" 1:400- projekt (prawie)własny
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Fajo :)
Jak model wyjdzie można uderzać do JSC - ja ich przekonałem do RIO DE JANEIRO to pewnie i SOBIESKIEGO łykną po ew dopracowaniu! :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024