FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-03-16 08:52  Odp: [R] Curtiss Tomahawk Mk. IIB - WAK 10/2007, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

modellot1, sięgnąłem po moje zdjęcia z wizyty w Duxford i przyznaję Ci rację. Po dokładnym przyjrzeniu się fotkom stwierdzam, że bardziej odpowiednie byłoby pociągnięcie kresek wypisanym długopisem od niezadrukowanej strony. No trudno - na każdym modelu człowiek się uczy. Kolejny raz tego błędu nie popełnię ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-04-16 22:00  Odp: [R] Curtiss Tomahawk Mk. IIB - WAK 10/2007, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nastąpił mały fakap przy klejeniu podwozia i zepsułem prawą goleń. Czy ktoś posiada wycinankę byłby w stanie zeskanować mi część 78P (ew. podesłać zwykłą pocztą jeśli ktoś ma wycinankę już przerobioną na dawcę części)?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
06-04-16 13:05  Odp: [R] Curtiss Tomahawk Mk. IIB - WAK 10/2007, skala 1:33
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

goleń dorób z cienkiego papieru badz z papieru kolorowego- lub rezerwy ? wzorujac sie na tej drugiej ostatecznie pomaluj akrylami matowymi - i to się rozejdzie po kościach

 
06-04-16 13:18  Odp: [R] Curtiss Tomahawk Mk. IIB - WAK 10/2007, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No w najgorszym wypadku rozrysuję ją sobie na komputerze - jest w skali szarości, więc wydrukuję bez problemu. Ale mimo wszystko jeśli ktoś ma możliwość zeskanowania albo chociaż zmierzenia szerokości części w oryginalnej wycinance to byłbym wdzięczny.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
06-04-16 17:47  Odp: [R] Curtiss Tomahawk Mk. IIB - WAK 10/2007, skala 1:33
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Podaj mi swój adres na priv. to wyślę Ci cz. 78 zeskanowane i wydrukowane na cienkim papierze.

 
17-04-16 21:38  Odp: [R] Curtiss Tomahawk Mk. IIB - WAK 10/2007, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Dzięki uprzejmości Łukasza Fuczka otrzymałem duplikat skopanej części i ruszyłem dalej z budową, która powoli zbliża się do końca. Samolot stanął na kołach. Przyznam, że mam pewne obawy czy się na nich utrzyma. W szkielecie co prawda są wykonane otwory na golenie podwozia, ale same golenie niespecjalnie do tych otworów sięgają (przynajmniej w moim wykonaniu). Tak więc podwozie zamocowane jest na poszyciu i dużej ilości wikolu. Ogólnie przy głównym podwoziu trochę się naprzeklinałem, w dużej mierze za sprawą znienawidzonych listków.

Tylne koło poszło bez problemów.

Kołpak zalałem CA, wyszlifowałem i pomalowałem. Niestety, pomimo kilkukrotnego zalewania CA i szlifowania na kołpaku nadal są niewielkie skazy. Spędziłem nad tym 3 godziny i chyba jeszcze będę to poprawiał.

Post zmieniony (10-02-19 16:30)

 
18-04-16 10:49  Odp: [R] Curtiss Tomahawk Mk. IIB - WAK 10/2007, skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Posmaruj wikolem i pomaluj. Wikol jest gęstszy i zamyka szczeliny...
Przynajmniej ja tak "ratowałem" podobne kopułki w moim Morane:




--

Post zmieniony (18-04-16 10:57)

 
18-04-16 11:16  Odp: [R] Curtiss Tomahawk Mk. IIB - WAK 10/2007, skala 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Posłuchaj Mariusza. Metoda wikolowa skutecznie usuwa szczeliny w standardzie. Po wyschnięciu śladu szczeliny nie ma. Jednakże wikol (gęsty) należy umieścic umiejętnie czyli nie wykraczać za strefę szpary do likwidacji. Ewentualne nadlewki delikatnie usunąć wilgotnym pedzelkiem oczywiście przed wyschnięciem.

 
19-04-16 14:36  Odp: [R] Curtiss Tomahawk Mk. IIB - WAK 10/2007, skala 1:33
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Albo zmatol kapturek papiórem ściernym i nałóż szpachlówkę. Potem wyszlifuj i pomaluj. Szpachlówkę obrabia się wyjątkowo łatwo. Metoda bardziej pracochłonna, ale równie skuteczna.

--
serwusik

 
19-04-16 15:34  Odp: [R] Curtiss Tomahawk Mk. IIB - WAK 10/2007, skala 1:33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wracając jeszcze do Wikolu, to nie próbuj nakładać go na raz. Najlepiej dwie, trzy nie za gęste warstwy, aż uzyskasz zadowalający efekt. Tak robiłem wypukłe kopułki na skrzydłach Ki-61.



--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024