FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-01-16 13:42  [G] Karawela z XV w."Piotr z Gdańska"-MM 1994-03
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam:)

Model przedstawia Karawelę z XV wieku „Piotr z Gdańska”. Model ten miał bardzo skomplikowaną historię. Wykonałem go dla moich teściów lecz po prawie dwudziestu latach powrócił do mnie. Jego stan był opłakany, ale postanowiłem go odrestaurować. Starałem się jak najbardziej zbliżyć go do tzw. „Wyglądu do przyjęcia”, chociaż gdzie niegdzie widać na nim „ślady eksploatacji, których nie udało się zamaskować nawet malowaniem.
Zdaję sobie sprawę, że nie jest to mistrzostwo modelarskiego kunsztu, ale myślę, że udało mi się uratować go od „śmierci w koszu”;)









Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
05-01-16 14:15  Odp: [G] Karawela z XV w."Piotr z Gdańska"-MM 1994-03
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Uratowałeś :) Ja tam łykam każdą żaglówkę i nie marudzę, tak więc gratulacje. Przy naprawie mogłeś pokusić się o wyblinki, byłoby jeszcze fajniej. Niemniej, uważam że jaki by nie był model, to odrestaurowany po 20 latach zasługuje na pochwałę i gablotkę!

--
54323031

 
05-01-16 14:20  Odp: [G] Karawela z XV w."Piotr z Gdańska"-MM 1994-03
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękna historia. Gratuluję bardzo fajnego modelu.

--
Pozdrawiam Darek

 
05-01-16 14:28  Odp: [G] Karawela z XV w."Piotr z Gdańska"-MM 1994-03
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Może bym się o te wyblinki pokusił gdyby one występowały w tym egzemplarzu. Nie było ich w instrukcji tego modelu jak i w nowszym jego wydaniu (2005 r.). Wnioskuję z tego, że reja z głównym żaglem była opuszczana. Ponad to do gniazda prowadziła oddzielna drabinka. Dobrze ją widać na drugim małym zdjęciu.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
05-01-16 16:59  Odp: [G] Karawela z XV w."Piotr z Gdańska"-MM 1994-03
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,uratowałeś model ,tylko kolor kadłuba taki jasny,ale całość wygląda ciekawie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-01-16 17:52  Odp: [G] Karawela z XV w."Piotr z Gdańska"-MM 1994-03
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Bardzo dobrze, że odratowałeś model. Można było poszukać innego koloru kadłuba, ale jak na swoje lata i to co robili z nim teściowie, kiedy byli na ciebie źli:-))), to jest w świetnej kondycji.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
05-01-16 18:54  Odp: [G] Karawela z XV w."Piotr z Gdańska"-MM 1994-03
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Całkiem sympatyczne maleństwo. Po remoncie wygląda jak nówka sztuka:)
Co do wyblinek i ich braku, to zdaje się, że masz Mario9 rację. To chyba był wynalazek ciut późniejszy.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024