FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-11-15 12:47  [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam wszystkich,

Na wstępie prośba do moderatorów żeby nie przenosili tego wątku ponieważ bardzo niedługo przemieni się on w relację z budowy.

Będę robił okręt z kamuflażem i bardzo mi zależy szczególnie na zdjęciach z epoki.
Posiadam kilka książek ogólnych w których ten okręt jest opisany ale w żadnej nie ma zdjęcia poza tym najbardziej popularnym czyli z lotu kiedy okręt był uszkodzony.
Wyszukiwarka google też mi nie za bardzo pomogła w tym temacie. Jest sporo zdjęć modeli plastikowych, rysunków i zdjęć profilowych z epoki które są dla mnie nie wystarczające.

Może któryś z was się natknął na fajne zdjęcia. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

--

Post zmieniony (06-03-16 12:54)

 
17-11-15 13:02  Odp: [P] Materiały o Zuiho
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kubeksus - po prostu nie zachowały się inne zdjęcia ZUIHO, poza tymi, które znalazłeś. Zdjęć nie ma i niestety trzeba się z tym pogodzić.

--
MacGregor

 
17-11-15 15:12  Odp: [P] Materiały o Zuiho
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Rozumiem. Więc będzie w niektórych miejscach radosna twórczość. Szczególnie pod pokładem lotniczym w części dziobowej i rufowej. Ale na zastanawianie się jak to zrobię przyjdzie jeszcze czas. Ale logika podpowiada że pokład miał wzmocnienia podobne do Akagi a nie takie proste jak zaproponowane w wycinance.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
23-11-15 20:08  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam wszystkich,

Ponieważ chciałem odpocząć od własnych projektów i mieć odskocznię wybrałem mój kolejny projekt i jest nim lotniskowiec Zuiho z wydawnictwa Answer. Skala 1:200

O modelu chyba każdy na forum już słyszał więc o samej wycinance napisze niewiele.

Model będzie w całości malowany. Będzie to mój pierwszy w życiu kamuflaż więc mam nadzieję że wyjdzie.

Ogólne założenia i plany co do modelu mam następujące:

Zrobienie opuszczonych wind (użyję części z lotniskowca Akagi)
Zrobienie poszycia z imitacją podziału blach.
Zrobienie pełnego ożebrowania pod pokładem lotniczym na rufie i na dziobie
Zrobienie deskowanego pokładu (będzie to albo trasowanie albo pokład zostanie wykonany z pojedynczych desek).

Do wykonania modelu użyję:
- laserowo ciętego szkieletu
- toczonych luf z GPM
- kotwic żywicznych z GPM
- śrub żywicznych z GPM
- laserowo ciętych części dedykowanych do modelu
- grawerowanych pokładów dedykowanych do modelu
- blaszki z IJN Sendai (głównie na bloczki linowe)
- owiewek ciętych laserem dedykowanych do IJN Kaga
- laserowo ciętych kratownic dedykowanych do IJN Akagi lub Kagi (zobaczę które zdobędę jak przyjdzie czas na robienie ożebrowania)

Pracę rozpocząłem od szkieletu.
Wiem o problemach z jego długością ale jako że maluję model dla mnie problemu nie ma wcale. Jednak od czasu do czasu postanowiłem pisać komentarz jeśli części będą problematyczne z myślą o tych co będą go chcieli kleić w standardzie.

Na chwilę obecną skleiłem dno szkieletu i przymocowałem do półki żeby się nie zwichrował.
Niektóre wręgi nie pasowały.

W7 i W8 musiałem poszerzyć o 2mm. Rozciąłem je na pół i dodałem po 1mm na każdej z połówek i skleiłem je ponownie. Problem rozwiązany

W 16 była za szeroka o 2mm. Rozciąłem ją na pół odciąłem z każdej połówki po 1mm i skleiłem ponownie. Problem rozwiązany.

W20a jest za wąska. Jej nie poprawiałem bo i tak uważam że akurat ta wręga jest zbędna.

A teraz zdjęcia:


--

Post zmieniony (27-10-19 08:38)

 
23-11-15 20:15  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Super!!! Zasiadam i czekam z pewnością na bardzo ciekawą relację.

 
23-11-15 20:17  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Super Kuba, widzę że nie stoisz w miejscu tak jak ja, tylko dodajesz do kotłów.
Będę podglądał postępy, fajnie że wizualnie pokazujesz niedokładności.
Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
23-11-15 20:19  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Kuba

Na początku życzę Ci powodzenia w budowie.
Model będziesz malował i pewnie szpachlował więc będzie CI dużo łatwiej niż mnie, ale wraz z przebiegiem Twojej budowy będę Cie ostrzegał przed licznymi "minami" :-)

Na początek z "innej" beczki - czy jesteś pewny, że pokłady na dziobie i rufie tzw. na nawisy posiadały podobne konstrukcje ażurowe co np. Akagi???
Bo ja nie jestem tego taki pewny, a i na zdjęciach licznych model w necie (trzeba przyznać że w skali 1:700, ale zawsze) nikt nie wykonywał takich ożebrowań.
Niech wypowiedzą się fachowcy, ale nie ma zdjęć ZUIHO pokazujących ten fragment okrętu więc obyś w tym aspekcie "poprawiania" modelu nie przedobrzył.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
24-11-15 07:08  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć Syjek,

Nie wiem czy były. Ale nie wyobrażam sobie żeby lotniskowiec miał tylko takie proste wzmocnienia. Przecież gdyby tak było to przy pierwszym lepszym starcie samolotu który ważył ponad tonę to ten pokład by się połamał. A japoniec mądry chłop.:-) We wszystkich znanych mi lotniskowcach takie żebra były więc wpadłem na taki pomysł żeby i tu je zrobić. Ale że do ich robienia jest bardzo bardzo daleko to jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat to byłbym wdzięczny za każdą informację. Każdy wstępny plan można przecież zmienić.

Dzisiaj rano znalazłem model lotniskowca lekkiego Shoho który jest bardzo mocno podobny konstrukcyjnie do Zuiho. Zobaczcie co jest pod pokładem. Jeśli ktoś ma namiary na fajne zdjęcia z innych lotniskowców lekkich to z chęcią przygarnę;)



Znalazłem kolejne zdjęcia. Tym razem jest to konkretny model Zuiho w skali 1:700.



Mam nadzieję że wszystkim się przydadzą


--

Post zmieniony (24-11-15 10:28)

 
24-11-15 09:24  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chętnie pokibicuję, bo temat zacny :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
25-11-15 08:54  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Na zachowanych zdjęciach na zbliżeniu widać, szczególnie na dziobie że pod pokładem była wzmacniajaca kratownica. Na rysunkach też widać zarysy kratownic pod pokładem na dziobie i rufie.

PS> Tu jeszcze zdjęcia jako okręt baza okrętów podwodnych Takasaki podczas przebudowy na lotniskowiec

http://livedoor.blogimg.jp/irootoko_jr/imgs/a/3/a3e3bdab.jpg

oraz Tsurugizaki, z którego powstał nast. Shoho

http://livedoor.blogimg.jp/irootoko_jr/imgs/7/0/7012479f.jpg

--

Post zmieniony (25-11-15 21:15)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024