FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
03-01-16 22:58  [R] USS 'Erie" WAK 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Zapraszam do relacji kanonierki USS Erie z wydawnictwa WAK.
Dawno nie miałem nożyczek w łapkach, więc mój wybór padł na coś małego.
Model chciałbym skleić praktycznie bez żadnych ulepszeń. Widziałem na forum wiele pięknych relacji z kosmicznym dla mnie spasowaniem części. Mój model będzie prosty z wieloma "uchybieniami" i "wpadkami" być może dla innych nie do przyjęcia.;)
Na razie powstaje kadłub. Szkielet laserowy. Spasowanie bez problemów.





Post zmieniony (22-08-17 18:19)

 
04-01-16 00:05  Odp: [R] USS 'Erie" WAK 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Tak, jak pisałem nierówności będą.:) Wręgi będą oczywiście przeszlifowane przed oklejeniem. Do modelu zamówiłem w Modelarstwie Okrętowym blaszkę z elementami wyposażenia. Na pewno ułatwią budowę tego małego, ale tak jak napisał "dokker" zdetalizowanego modelu.

 
04-01-16 17:44  Odp: [R] USS 'Erie" WAK 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Szkielet z pokładem pasuje idealnie,więc to pewnie złudzenie.

 
05-01-16 17:52  Odp: [R] USS 'Erie" WAK 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Sylwku, jak najbardziej możesz.:) A czym lakierujesz kadłub? A po drugie ,jak później lakierujesz wszystko na pokładzie?

 
05-01-16 22:08  Odp: [R] USS 'Erie" WAK 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Dzięki Sylwku za wyjaśnienie. Na razie pozostanę przy naturalnym kartonie, ale w przyszłości poćwiczę Twój sposób. Mariaszek, dziękuję za miłe słowa.;)
Odpoczywam teraz od kadłuba i walczę z nadbudówką główną. Nie wiem co za Amerykanin wymyślił ten okręt, ale jest bardziej skomplikowany od niejednego krążownika.;)

 
12-04-16 22:51  Odp: [R] USS 'Erie
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Powoli do przodu, ale z własnej winy miałem już chwile zwątpienia przy kadłubie. Pomyślałem sobie jednak, że jest to model "odpoczynkowy" po dłuższej przerwie, więc niech się lepi dalej.;)
Powoli przechodzę na górę, na tą bardziej przyjemną stronę.:)




Post zmieniony (04-07-16 20:52)

 
06-07-16 13:51  Odp: [R] USS 'Erie
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Małymi kroczkami do przodu....
Na razie bez większych problemów. Zaczyna się drutologia i małe części. Większość nie do wycięcia nawet dla mnie.;) Plan dla "stoczni" jest ambitny, więc do roboty:)


Post zmieniony (06-07-16 13:56)

 
07-07-16 07:50  Odp: [R] USS 'Erie
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

El Comandante, niestety ale to nie był mój USS "England". A żałuję, bo też myślałem o nim.;)

Dokker, "Erie" chciałbym skończyć na Przeciszów. Zresztą już go zgłosiłem do konkursu.;) "Erie" jest na tyle ciekawą konstrukcją, że nie męczy tak przy sklejaniu. Tak, jak napisałem, nie chcę się spinać przy nim i spokojnie go skleić. A przy następnym modelu trzeba się już przyłożyć - chociaż nie wiem co to będzie.:)



Post zmieniony (07-07-16 10:12)

 
07-07-16 18:59  Odp: [R] USS 'Erie" WAK 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Radzias, zaglądam cały czas do Twojej relacji, bo bardzo mnie dopinguje. A zwłaszcza, ze jesteś cały czas krok przede mną.;)

 
08-07-16 13:09  Odp: [R] USS 'Erie" WAK 1:200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Walczę z relingami...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024