FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 88 z 89Strony:  <=  <-  85  86  87  88  89  -> 
23-12-16 22:46  Odp: Nowości i zapowiedzi 2016
FloggerB   

Hm...dokumentacja do Grota ostała się pewnie skromna to i model wypasiony jak mestodziewięć być nie może.
Czyli autor Wakowego modelu nieznany :)

AWOT opracował jak sądzę ...... M-346 Mastera ?!?
No to poczekam i kupię to czego będę pewien (jak jeszcze będzie z sześcioramienną gwiazdą to będzie idealnie)

Post zmieniony (24-12-16 09:44)

Odpowiedz na tę wiadomość 

27-12-16 11:30  Odp: Nowości i zapowiedzi 2016
AWOT   

Dostałem od wydawcy zgodę na ujawnienie tajemnicy. Tajemniczym tematem nad którym pracowałem jest......

TS-16 GROT

Będzie to model wersji dwusilnikowej i został opracowany na podstawie oryginalnej dokumentacji technicznej, która wbrew powszechnej opinii nie została zniszczona i ma się całkiem dobrze ;-)
Wieczorem postaram się pokazać zdjęcia. Współautorem projektu jest Tomek Król.

--

Post zmieniony (27-12-16 13:00)

27-12-16 14:23  Odp: Nowości i zapowiedzi 2016
FloggerB   

Yoł !
Czekam z niecierpliwością.
AWOT - już wieczór i ile można ....... czekać !?!?

Post zmieniony (27-12-16 19:16)

28-12-16 21:24  Odp: Nowości i zapowiedzi 2016
AWOT   

Czekam na obiecane zdjęcia od testera.

--

AWOT

29-12-16 11:04  Odp: Nowości i zapowiedzi 2016
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 12
Galerie - 23

- 7

AWOT napisał:

> został opracowany na podstawie oryginalnej dokumentacji technicznej <

Z tego co się orientuję, to dokumentacja techniczna wersji dwusilnikowej, dwumiejscowej (czyli TS-16 B, jednosilnikowa to TS-16 RD, A - jednomiejscowa, B - dwumiejscowa) dotyczy opracowanego modelu tunelowego (rysunki-arkusze oznaczone GSz-17 /przekroje/ i GSz-18 / geometria/). Makieta która powstała w 1:1 to TS-16 RD i to do niej powinno być najwięcej dokumentacji, a niektóra nawet pojawiła się w internecie - jak np. rysunek pt. "studium TS-16 RD-B" oznaczony numerem BG-002207.
Tak trochę OT ten wpis, ale jestem ciekaw co jeszcze wykopaliście ;)

--

Post zmieniony (29-12-16 11:07)

30-12-16 11:16  Odp: Nowości i zapowiedzi 2016
AWOT   

Fitter, materiały do których dotarliśmy w przeliczeniu na format A4 to 1440 stron rysunków ;-) Ilość tego materiału trochę mnie na początku przeraziła. Nie wiedziałem, że rozważano tak wiele różnych aerodynamicznie koncepcji Grota.

--

AWOT

30-12-16 13:45  Odp: Nowości i zapowiedzi 2016
Raziel_3 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

Panie Administratora nie - chyba czas zrobić porządek w wątku :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E (Orlik 11/2009) | JAGDPANZER IV Ausf. F (Modelik 11/06)
w budowie: Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012) | StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Czerwony Październik (Adore Model) | IJN Kongo (Angraf)

30-12-16 13:47  Odp: Nowości i zapowiedzi 2016
FloggerB   

Ja Cię p...rzepraszam!
Gdyby było w postaci cyfrowej to by już nie było !
Ciekawe co jeszcze znaleźliby poszukiwacze takich skarbów ?
Zamiast wykrywaczy metali zastosowałeś mole archiwalne -
Skutek niesamowity !
Aż się prosi o wydanie jakiejś publikacji.
No to teraz M-15 :)

31-12-16 11:51  Odp: Nowości i zapowiedzi 2016
FloggerB   

No - jak AWOT napisze coś konkretnego o GROCIE czas będzie posprzątać i może nowy wątek o tym samolocie założyć.

01-01-17 18:45  Odp: Nowości i zapowiedzi 2016
Norvik 

Na Forum:
Galerie - 17

- 1

Czas podsumować ubiegły rok w kwestii modelarskiej. Najwięcej modeli wydał GPM, potem długo, długo nic i dopiero Answer, WAK, Orlik, Modelik.... Z prostych arytmetycznych podliczeń wynika, że najwięcej pojawiło się pojazdów, potem była flota, samoloty, kolej i budowle. Jednak o ile w modelach morskich i lotniczych przeważały konstrukcje wojskowe o tyle wśród pojazdów, tych wojskowych w skali 1:25 było mniej niż 20 i jest to najgorszy wynik odkąd pamiętam. Co roku miłośnicy pojazdów wojskowych dostawali 30-40 modeli. Niestety wygląda na to, że ta cześć modelarstwa kartonowego popadła w niełaskę. Być może nie bez powodu - to mogą wyjaśnić tylko wydawcy.. Ja kupiłem w ubiegłym roku 3 modele, ale tylko jeden wzbudził szybsze bicie serca (M4+Long Tom od Model-Komu). Z innych ciekawych rzeczy pojawiło się wydawnictwo World of Paper Tanks, a Answer przejął wydawnictwo Hobby Model.
Jak Wy oceniacie ubiegły rok ? Czy spełniły się Wasze marzenia ?

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie Panhard AMD 178 z Answeru

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 88 z 89Strony:  <=  <-  85  86  87  88  89  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016