FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-12-15 11:12  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

(...)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-12-15 12:12  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Dzis mój wieczór upłynie pod znakiem szkockiej i "Ace of Spades"

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
29-12-15 19:47  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

R.I.P.

--
Pozdrawiam Darek

 
29-12-15 21:57  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ikona... Szkoda... Wychylić Jacka na pamięć należy!

--

Post zmieniony (29-12-15 21:58)

 
29-12-15 22:33  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Umarłeś ......... powstaniesz, ale nie teraz bo za późno. Czas jest i to nie ograniczony jak przechylisz Jacka na pamięć.

 
29-12-15 23:14  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Cóż... życie toczy się dalej... jakoś nigdy nie mogłem sobie wyobrazić, że Gościa kiedyś nie będzie. Fajnie, Chłopaki, że się tu wpisaliście.

Tymczasem do modelu doszło kilka drobnych elementów: orczyk, radiostacje, siedzenie pilota...


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
29-12-15 23:19  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Born to lose - Live to win.........................
Ładne to jee........;-)

 
30-12-15 09:51  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
kari   

mały off
... jak już do tematu dołączył i tak "nieśmiertelny" Lemmy
to trzeba także dodać, a w zasadzie przypomnieć o drugiej
ikonie "Motora"; pałkerze - Phil'u "Animal'u" Taylor'ze, który odszedł 11.11.2015r.

... mój ulubiony skład to właśnie: Lemmy, "Animal" i "Fast" Eddie Clarke.

['] [']
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
30-12-15 10:08  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Tak naprawdę to mogą sobie tam pobrzdękać w "Motorhead'owym" zestawieniu. Przecież "czekał" już od 2011 Wurzel...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-01-16 13:27  Odp: [R] Westland Whirlwind Mk. I (WAK 4/2015) skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam.
Składając Wszystkim Noworoczne Życzenia Pomyślności i Spełnienia Wszystkich Planów zacznę nowy rok od...narzekania. Tylko jeszcze nie wiem czy na siebie czy na model.
Ale po kolei. Mając trochę dość kabinowej drobnicy zabrałem się za sklejanie tego w całość. Pierwsze zdziwienie kiedy okazało się, że znak rozpoznawczy na lewej "burcie" ciężko będzie spasować, a kolejne gdy przy mierzeniu segmentów wręgi okazały się za... małe. Nakleiłem na nie paski z papieru do drukarek.

Być może ten problem stworzyłem sobie sam, ale "za Chiny" nie wiedziałem jak ustawić względem wręg wewnętrzne poszycie kabiny, aby zgrało się to z poszyciem zewnętrznym i sąsiednimi segmentami. Brakowało mi jakichś punktów odniesienie, które jednoznacznie by to określały. Zrobiłem to tak, że wewnętrzne poszycie skleiłem w segment i nie przykleiłem go do wręg. Do tego dopasowałem pierwszą część zewnętrznego poszycia najpierw na krawędziach kabiny a potem zamykając je na dolnym szwie.

I teraz do sedna. Mimo tego, że tylna krawędź zewnętrznego poszycia jest w osi środkowej wręgi kabinowej dwa "listki" stanowiące wewnętrzne poszycie komory radiostacji nie zgrywają się na dolnej krawędzi z dnem tej komory. Przymierzyłem boczne segmenty zewnętrzne i wyszło mi, że górne krawędzie tej komory nijak mają się do siebie (dochodzi tu jeszcze poziome użebrowanie). Nijak nie mogę tego spasować. Odległości między wręgami wyznaczone są przez podłużnice i co ciekawe odległość ta jest równa szerokości segmentu na dolnym szwie, ale tworząca na wysokości krawędzi kabiny jest już o prawie 1 mm dłuższa.

Pomysły są takie:
1. dopasować segment zewnętrzny poprzez odcięcie krawędzi i zwężenie go proporcjonalnie (w górnej części) - karkołomne, bo segment jest ukształtowany, ale może doszlifować ?
2. zachować kształt i szerokość segmentu, skleić tak jak jest a to wewnętrzne poszycie odciąć i dopasować do krawędzi zewnętrznej komory - tylko wtedy trzeba leciutko "pomóc" szkieletowi (jest podatny na ugięcie w segmencie kabinowym) a czy to nie "złamie" linii kadłuba ? Na pewno oś środkowej wręgi kabinowej ucieknie krawędzi zewnętrznego poszycia...
Może jakieś inne sugestie ? Może ktoś już to sklejał ? Nie wiem czy to ja walnąłem babola czy jednak w wycinance jest błąd... A może to wyolbrzymiam ?
Na chwilę obecną model otrzymał kilka segmentów przed kabiną:


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024