FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
10-10-16 11:16  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Fotogrimes   

To prawda. Kółeczka do Mesia czy do Hurricane są super, ale są też inne, jak np do Buffalo sprzedawane na stronie KK a produkcji innego wydawnictwa. Jakość się nie umywa.
Karabiny Eduarda też są fajne.
Co do samej żywicy, to trzeba ją delikatnie obrabiać, bo łatwo ją zarysować, warto zrobić też test na rozpuszczanie przez farbę na wlewce. Mi czarny spray zaczął ją rozpuszczać i trzeba było wyciągać aerograf i pactrę.

Jeszcze jakby były kabinki, to bym był w 7 niebie :)

 
05-11-17 18:34  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dodałem do oferty nowe zestawy kółek. Są to:
Z-08 SB2U Vindicator - komplet kół do ostatnio wydanego modelu Vindicatora,
Z-09 Me 109E, F, G-2 - komplet kół do wczesnych odmian Messerschmitta Me 109. Jest to poprawiona wersja wcześniej dostępnego zestawu Z-02.
Z-10 Hawker Hurricane - komplet kół do modeli tego samolotu. Podobnie jak w przypadku Me 109 jest to poprawiona wersja zestawu Z-03, wzbogacona między innymi o napisy na oponach.



--
http://www.kartonowa.pl

 
06-11-17 11:41  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Jarpen   

Super. Kółka do Vindicatora zakupię. A czy nie warto zastanowić się nad żywicznym śmigłem. Ten element nie jest wcale łatwo wyczarować w kartonie. Tym bardziej warto to rozważyć że te same śmigła były używane w różnych maszynach.
Pozdrawiam

 
06-11-17 12:06  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

"Kółka najlepiej pozyskać od zepsutego samochodziku zabawki gdyż wykonywanie ich z tektury przynosi efekty odwrotnie proporcjonalne do włożonego wysiłku". Mała zagadka, czyje to słowa. No w rzeczywistości nie było i nie jest tak żle choć takich bieżnikowanych jak do 109-tki to fakt się nie da wiernie odwzorować bez sięgnięcia po gotowce.

 
06-11-17 23:38  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

ABC: pan Bohdan Wasiak. Klasyka zawsze żywa!

 
07-11-17 10:03  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

orinoko z ust mnie to wyjąłeś :)
ostatnio wspominaliśmy jegomościa z panem Michałem G. ;)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024