FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
28-08-16 20:37  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Cud, miód i orzeszki :)

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
28-08-16 21:54  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
ziaro   

Pięknie robiony model. Ten jak i inne modele kolejowe.

Sam przymierzam się do jakiegoś modelu kolejowego, bowiem one mnie ciągną. Lecz z tego co widzę, to w tych modelach, to już mało co tekstur kartonu a farby.

Szacun dla twórców tych pięknych modeli.

 
29-08-16 20:35  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuje za miłe słowa.

ziaro : Ten model spokojnie można wykonać prosto z wycinanki dodając tylko retusz (lub nie), bez udziwnień i też będzie ładny. Ja preferuje taki styl jaki widać, ale każdy klei jak lubi. Szczerze polecam ten model bo choć nie jest łatwy (w mojej ocenie niezbyt doświadczonego) to daje duży fan przy klejeniu.

 
29-09-16 16:15  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Powoli zbliżamy się do ukończenia modelu. Kilka fotek z końcowej budowy tendra:





Jeszcze mały "bonusik"



pozdawiam

 
29-09-16 16:46  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Zgarniacze w tendrze masz do poprawy z płaskich na wypukłe. No i ten nieszczęsny tłuczeń. Za wielki w skali, szczególnie do wąskotorówki.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
29-09-16 21:33  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Szerszeniu - całkiem fajny Ci ten imbryk wychodzi… a będziesz sklejać też prawdziwe parowozy? :P

(Andrzej się pewnie teraz obrazi śmiertelnie)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
29-09-16 22:02  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

A za co niby? Wykonanie pierwsza klasa, parę nieświadomych niedoróbek rzuca mi się w oczy. A jeszcze tarcze zderzakowe nie mogą być proste, tylko lekko wygięte do środka.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
30-09-16 09:55  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

To jest prawdziwy parowóz, a nie jakieś Ty i Ol :D

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
30-09-16 14:34  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Prawdziwy czy nie prawdziwy dał dużo frajdy przy jego klejeniu. Uważam że jak na moje zdolności wyszedł całkiem poprawie. Oczywiście zawiera wiele niedociągnięć ale i tak mi się podoba. Myślę że na podstawie tych błędów będę się bardziej starał przy kolejnym modelu że było lepiej. Człowiek uczy się podobno całe życie:)

Andrzeju, co do zgarniaczy to chyba takie zostaną bo pociągnięte są klejem CA i obawiam się że przy ich wymianie mogę narobić więcej szkód. A tłuczeń owszem za duży bo robiłem go sam a fachowiec ze mnie żaden. Jak nadarzy się okazje to go zmienię ale na razie tak pozostanie

 
02-10-16 17:14  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witajcie.
Przyszła pora na małe podsumowanie, model uważam za skończony, choć nie wykluczone są jeszcze małe poprawki błędów, które zostały zauważone przez bardziej doświadczonych modelarzy. Model kleiło się całkiem miło a efekty mych wypocin przedstawiają niezbyt udane zdjęcia. Może kiedyś uda mi się zrobić zdjęcia lepszej jakości wtedy je dodam do galerii.







Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024