FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 18Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
30-11-16 19:48  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cacy. Czym kleisz?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
30-11-16 20:09  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Środek wzmocnień smaruję klejem polimerowym a krawędzie oklejek BCG na głębokość do 2 mm.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
27-01-17 12:02  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Oklejki dziobowe burt powoli i z mozołem trafiają na swoje miejsce. Nie wiem, czy było konieczne takie ich poszatkowanie. Spasowanie średnie, trzeba kombinować, kamuflaż nie zawsze się zgrywa, ale to pozakleja się z zapasu koloru.








--

Post zmieniony (05-10-18 10:07)

 
27-01-17 12:21  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dlatego kosztem odwzorowania kształtu, trzeba trochę uprościć. To nie wygląda strasznie źle, ale wg mnie w tym wypadku niepotrzebne kompletnie, co innego np w Akagi gdzie był bombel. Tutaj drugie załamanie powierzchni jest tak małe, że od kluzy spokojnie mógłby to być jeden element, a nawet dalej w stronę rufy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-01-17 15:24  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No pięknie :-)

Nie ma to jak dobrze opracowany model. Zdecydowanie lepszy efekt końcowy niż przy Ark Royal, chociaż jak dla mnie, to tam cudów dokonujesz z tym opracowaniem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
23-02-17 22:14  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Powoli z poszyciem do przodu, teraz już dużo większe oklejki, jakoś wyszedłem z tej szatkownicy.









--

Post zmieniony (05-10-18 10:08)

 
24-02-17 16:26  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. I to ze świetnym efektem wyszedłeś z tej szatkownicy. Super precyzja.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-03-17 21:50  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
piotr   

Witam. model okazały lecz to model zgadywanka, prawie zero oznaczeń gdzie co przykleić, rysunków montażowych tyle co kot napłakał, pokład startowy w czterech odzieniach co fragment to inny odcień. pasy pancerza dziwnie pocięte, ale z uporem daje się go skleić. a skoro dostałem go w prezencie to szkoda było się pozbywać, sklejam ten model ale od razu planowałem malowanie, ze względu na niewłaściwe kolory kamuflażu, ciemno szary kolor powinien być ciemno Navy Blue, a kolor niebieski w moim egzemplarzu to fiolet z odcieniem niebieskiego. Poza tym pod pokładem brak jakiej kol wiek galeryjki a na lewej burcie powinno ich trochę być, co do pokładu startowego to po wklejeniu szkieletu i sufitu hangaru nie pasuje wysokość do wklejonych silosów wind, oklejki na lewej burcie pod od dziobu cz nr 72 , i na rufie cz nr 73 w ogóle nie pasują. długość - odstęp nadbudówek pod pokładem lotniczym pomiędzy rufą a dziobem nie pasuje do kadłuba ok 1,5mm należy rozsunąć nadbudówki pod pokładem lotniczym. w przypadku wycięcia wejść i innych otworów w burtowych częściach pokładu startowego tu gdzie są galeryjki działek jest za nisko po sklejeniu spodu pokładu startowego jakieś 1,5mm raz że szkielet znajduje się wewnątrz wyciętych otworów to poszycie boczne pokładu wystaje poza wklejony spód, wręgi nr 62, trzeba zmienić na wyższe o 1,0-1,5 mm, a cha galeryjki na burtach dział 127 mm trzeba pasować i przycinać podobnie galeryjka na rufie działek 40mm te oryginalne po sklejeniu wyglądają tak że pokłady pod kątem drą do góry. ogólnie model cierpliwemu da się skleić ale, ale lubiącemu zagadki. szkielet ładnie opracowany poza mankamentem w części rufowej. cena modelu powala z nóg. widać mocny pośpiech projektanta, na koniec pojedyncze działa 127 mm to makabra jak i reszta wyposażenia w modelu za TAKĄ KASĘ.

 
02-03-17 22:52  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Ciekawe co piszesz. Niemiec skleił, nie marudził i model mu całkiem nieźle wyszedł:
http://modellbauer.forum-aktiv.com/t9546-galerie-uss-ticonderoga-cv-14-1200-angraf-gebaut-von-uwe-grawunder

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
03-03-17 06:58  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Widziałem na forum niemieckim sklejony model, ale tu i tam łatany. To prawda co pisze piotr, nie ma żadnych rysunków jak i gdzie przyklejać poszycie burt, dna. Ciągle coś nie pasuje, trzeba przycinać, kombinować, ale powoli można coś z tego wykrzesać, mi nie śpieszy się. Nie ma tanich modeli tego typu, tańsza alternatywa to chyba MM. Jakość w modelach kartonowych poza MM zawsze była niezależna od ceny.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 18Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024