FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 18Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-12-15 21:20  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co zatem trzeba przerobic? Dla mnie wygladaja OK w porownaniu do japoncow w dwusetce. Chyba przesadzasz.
Sorry za polskie znaki.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
12-12-15 22:09  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Już w Washingtonie Kingfishery archaiczne znacznie przerabiałem, można zobaczyć jak. Tutaj skleję i pokażę zakres zmian analogiczny. Chociażby złożone skrzydła i wnętrze kokpitu.

--

Post zmieniony (12-12-15 22:13)

 
12-12-15 22:16  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale zdajesz sobie sprawe, ze to nie dla kazdego? Dla regularnych sklejaczy sa i tak dosc wieloelementowe IMHO

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
12-12-15 23:19  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć Svenie,

Ja dla odmiany powrócę do głównego tematu wątku jakim jest rzeczona deska do prasowania. Czy mógłbyś się z nami/ze mną podzielić ogólnymi wrażeniami z samego projektu? Czytałem drugi wątek, ale ciekaw jestem Twoich dalszych przemyśleń po wzięciu tego modelu na matę, szczególnie w odniesieniu do modelarzy początkujących.

Mnie osobiście bardzo cieszy kolejny jankes na rynku, szczególnie, że to póki co moja "docelowa" flota. Nie wiedzieć czemu modeli z tej strony frontu jakoś cały czas, przynajmniej w porównaniu z japońcami, brakuje. Szkoda, wszak ich projekty, wręcz pragmatyczne do bólu są przecież interesujące. A samoloty? Jak będę chciał, to kupię, jak nie to nie. A Wydawca zrobi co chce i tak, więc nie rozumiem tej piany :)

Wracając do modelu. Jak zamierzasz rozwiązać poszycie kadłuba? Rozważasz podposzycie czy będziesz kładł je na "fabryczny" szkielet?

Pozdrawiam i wracam do Włocha :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
12-12-15 23:50  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven, epoka ModelCARDU to był rok 1995 (Washington), Hellcat i Avenger zaprojektowane były już w epoce GPM - to były modele przeznaczone dla Saratogi, którą zaprojektowałem, choć ukończył ktoś inny i nie jest wydana pod moim nazwiskiem. Sprawdź, tam są właśnie te moje samoloty z 2003 roku, a opracowane były już komputerowo w Corelu i "Siatkach". Owszem, nie mają składanych skrzydeł ani wnętrza kokpitu, ale 12 lat temu jakoś nikomu na tym specjalnie nie zależało w samolotach 1:200.
Chopin - dzięki:-)

--
MacGregor

 
13-12-15 10:38  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale już porównując z Kingfisherem z Missouri z GPM, model też już nie nowy czy z samolotami z Gambier Bay z AH, także stary model gdzie skrzydła są zlożone lepiej to wygląda. A w obecnej Californii z GPM sposób opracowania Kingfishera to jest właśnie to i tego oczekiwałbym. Niemniej jednak trudno biorę całe dobrodziejstwo inwentarza i cieszę się tym co jest. Poszycie będę nakładał tak jak w Ark Royalu czyli na poprzeczne wzmocnienia z paskami.

--

Post zmieniony (13-12-15 12:43)

 
14-12-15 22:59  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Budowy ciąg dalszy. Na rufie, tak od wręgi W28 wszystko zaczyna się totalnie rozjeżdżać. Najpierw niewinne 1 mm na stronę większa szerokość wręgi, zwiększa się w kolejnych do 2 mm na stronę aż do czegoś takiego w ostatnich wręgach do W36, bardzo ciekawe. Do W31 ciąłem wręgi na pół, odcinałem naddatek i dopiero przyklejałem. Te znacznie odstające które widać nie są jeszcze przyklejone, trzeba będzie też ciąć na pół i zmniejszać szerokość. Ech, jest po prostu fajnie...



--

Post zmieniony (05-10-18 09:45)

 
14-12-15 23:07  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

https://www.youtube.com/watch?v=QI0bB4Pe7sU

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-12-15 00:01  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Sven,.....to sa jakies jaja dla mnie...........

--
Royal Navy first !!!

 
15-12-15 01:33  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Wow, nawet w Mayflower którego robię (MM 1-2/89) takich akcji nie było...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 18Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024