FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 18Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
16-12-15 18:30  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zobaczymy jak to załamanie na rufie będzie wyglądać po jej wymianie na nową część, jak dotrze. Przymierzyłem w międzyczasie rufową i środkową część pokładu hangaru (nr 2 i 3): niby pasuje do wręg, które do końca na rufie znacznie wystają poza błędną wodnicę. Nie przymierzyłem więcej, bo w laserowym szkielecie nie ma elementu nr 1: kolejna przednia część pokładu hangaru. Mniejsza z tym, nawet jeśli to spory element którego brak, ponieważ i tak te laserowe pokłady hangaru służą do podklejenia pokładów kolorowych, a te nie będę szatkował na kilka części tylko zwyczajowo nakleję na jeden kawałek tektury 1 mm.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
17-12-15 21:52  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Rufa wymieniona, operacja chirurgiczna udała się. Załamania w zasadzie nie widać, Wręgi minimalnie są i tak za szerokie do 1 mm, ale mniejsza z tym. Dziękuję wydawcy za erratę plus bonus w postaci dodatkowych samolotów, gdzie jest też czwarty typ samolotu, Corsair.







--

Post zmieniony (05-10-18 09:49)

 
17-12-15 21:55  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ten szkielet z taką liczbą wręg wygląda imponująco. Współczuję tylko zabawy z tyloma oklejkami poszycia dna.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-12-15 18:00  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Sympatyczny gest wydawcy z tymi Corsairami. Z tym, że w trakcie swej służby na Pacyfiku z grupami lotniczymi 80 i 87, USS Ticonderoga nie miał ich na pokładzie.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
21-12-15 10:48  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tak, potwierdzam, Ticonderoga nigdy nie miała Corsairów, inne Essexy tak, ale ten okręt niestety nie. Corsairy może się przydadzą dla innych modeli.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-01-16 12:22  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Postanowiłem tymczasem sprawdzić sklejalność samolotów. Na pierwszy ogień poszedł Helldiver. Jak widać kamuflaż w przedniej części kadłuba samolotu kompletnie nie schodzi się. Ciekawostką jest to, że wręgi E, F, G są..kommpletnie za małe, za niskie o ok. 2 mm, całkiem inny, dużo mniejszy obrys niż to co uzyskujemy ze sklejenia segmentów. Także wręgi rysuję sobie sam coby cokolwiek włożyć do środka. Przypuszczm, że ten stary projekt samolocika nie był nigdy sklejany testowo. Na razie miesięczna przerwa w klejeniu z powodu złamania ręki, cała w gipsie.



--

Post zmieniony (05-10-18 09:52)

 
08-01-16 16:24  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Sven - nie trzeba się tak denerwować, żeby walić z całej siły ręką w stół;-)
A tak na poważnie to szybkiego powrotu do sprawności manualnej.
Zawsze podziwiałem modelarzy, którzy w 200 robią przeszklone kabiny, ja też relaksacyjnie kleje sobie jeden samolocik w 200 i na to się nie odważyłem, poza tym zepsułem go bo przy przyklejaniu skrzydeł wyciekł mi klej na kadłub, a miałem taki czyściutki kadłub :-(

--
"Si vis pacem para bellum"

 
08-01-16 17:48  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak myślałem, że jak już zaczniesz samoloty, inne właściwie już widzieliśmy, to weźmiesz się za niego. Problem chyba da się jakoś rozwiązać, bo właśnie dla tego samolotu mam chęć na jakiegoś Essexa, ale chęci można sobie mieć.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-01-16 09:57  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
siedem   

Sven, a ja mam pytanie odnośnie wycinanki. Czy w Twojej wycinance są rysunki na których rozrysowano rozmieszczenie poszycia burt z ich odpowiednią numeracją. Burty sa podzielone na mniejsze części i taki rysunek bylby przydatny. U mnie takiego nie ma i nie wiem czy brakuje mi jakiegoś arkusza z rysunkami czy autor takowego nie przewidział.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
19-01-16 10:32  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie, nie ma czegoś takiego w instrukcji, trzeba samemu kombinować;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 18Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024