FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
10-12-15 15:03  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Myślę, że temat samolotów w modelach z Answera nie jest odkrywczy, gdzie jak pisał sam Wydawca po Junyo wydanym 11 lat temu wszystkie kolejne 4 modele lotniskowców z tego wydawnictwa: Graf Zeppelin, Taiho, Akagi, Zuiho tak miały, jak wydawca napisał: 1-6 samolotów. Dlaczego dopiero teraz podnosi się to tak pod wysokim ciśnieniem? Czy było to dla was OK, czy modele: Grafa Zeppelina, Taiho, Akagi, Zuiho w takiej postaci podlegają pod milczącą aprobatę?

Pierwszym modelem lotniskowca z Answera ze szczątkową liczbą samolotów był właśnie Graf, trzeba było wtedy perorować, teraz "można sobie", tym bardziej jest to bez sensu, że po latach modele lotniskowców w takiej postaci zostały przyjęte przez rynek, a poza tym my tutaj, plankton forumowo-modelarski "możemy sobie". Nic nam to nie da, dajcie sobie Panowie spokój, spóźniony refleks po dekadzie garstki jest "niesłyszalny". Skupmy się lepiej na tym tutaj oto modelu coby go zweryfikować. samoloty też sie zweryfikuje, jutro dotrze do mnie osobno zamówiona eskadra 45 sztuk, więc zobaczymy.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-12-15 15:12  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven w "Taiho" jest 14 samolotów ...... można? Można.
Niestety są one bez żadnych oznaczeń przynależności do konkretnej jednostki po za oznaczeniem przynależności państwowej czyli czerwonym kółkiem.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
10-12-15 15:19  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

A pozostałe 3 jw? Teraz to "musztarda po obiedzie", trzeba było przy Grafie toczyć boje, które jak wspomniałem tutaj są jak głos planktonu w oceanie ;)

Myślę, że sensowne byłoby zastosowanie czegoś takiego jak właśnie dla Grafa, junkersy i messy do ściągnięcia gratis, tak jest do dzisiaj:

http://www.answer.pl/down/ju87.pdf

http://www.answer.pl/down/me109.pdf

Mogłoby to być także dla Akagi i Zuiho zamiast kupowania po 70 gr sztuka. Jeśli junkersy i messy za darmo to dlaczego inne mają kosztować? Ale mniejsza z tym, zostawmy to.


--

Post zmieniony (10-12-15 15:36)

 
10-12-15 15:42  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja to Wam wszystkim życzę jednego. Żeby ilość tych samolotów to był najpoważniejszy problem w tym modelu. W wątku o nowościach nastukaliście 8 stron, tu jest kolejne 6. Merytorycznie może by ze dwie się zebrało. Wydawca wydaje za swoje i nie chce mi się wierzyć, że decyzje podejmuje losowo. Dajcie szansę temu modelowi się obronić.

A żeby choć trochę wejść w nurt rozmowy, to powiem, że ja bym chętniej widział ten model w skali 1:300. Jest 1:200, trudno, nie kupię, czekam dalej.

 
10-12-15 15:47  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Janisz, tak wydaje mi się że nawet jakby były oznaczenia, marudziłbyś że nie ma zwaloryzowanych odcisków buta pilota....
Polityka Wydawnictwa jest tak a nie inna (nawet nie wiedziałem) nic nam do tego ...
Tym bardziej wybór desek że hej !
Pzdr

 
10-12-15 16:11  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ja na temat samolotów nie będę się wypowiadał bo jestem z tej grupy gdzie u mnie na pokładzie Akagi będzie maks 15 samolotów, z którymi i tak mam problem by je skończyć.
Natomiast wypowiem się na temat poszatkowanych elementów poszycia i burt, przy wydaniu Akagi ten temat także by poruszany i były rożne wypowiedzi głównie negatywne typu po co je podzielił na tyle części nie szło zrobić tego z 3-4 elementów, teraz po czasie mogę stwierdzić że to był bardzo dobry pomysł przy który pewnie trzeba się więcej na pocić ale na pewno jest łatwiej oddać kształt i te wszystkie krzywizny wydaje mi się że inne osoby które budują Akagi mogą to potwierdzić.

 
11-12-15 11:35  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

-

Post zmieniony (11-12-15 12:16)

 
11-12-15 12:11  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Drugi samolot jest, przynajmniej u mnie, powinno być 28 arkuszy z częściami kolorowymi.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
11-12-15 12:33  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Sven: Po tym jak Roli wykasował w wątku swoją wypowiedź dotyczącą zakupionego na Alle..drogo modelu USS "Ticonderoga" z brakującymi 3 arkuszami i sklejonymi arkuszami z elementami ze sobą Twój wpis o drugim samolocie pozbawiony jest sensu ;-)

Sven: Czekam na relację z budowy.

--

Post zmieniony (11-12-15 12:55)

 
11-12-15 12:34  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sven, w Twoim modelu jest mały błąd, dwa arkusze masz zdublowane. Zdarzyło nam się tak w 4 sztukach, nie chcieliśmy ich niepotrzebnie już wyrywać.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024