FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
10-12-15 10:02  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Zdecydowanie zgadzam się z Norvik'iem co do ilości samolotów, zresztą pisałem już o tym w "wyczyszczonym" wątku.
Ta dyskusja zaczyna przypominać tę o katastrofie smoleńskiej: dopóki nie przyznacie mi racji będę bronił swego do upadłego. Padło już tyle głosów o różnych preferencjach co do "obsadzenia" pokładu samolotami - jedni wolą mniej, inni więcej. Niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu, ale nie próbuje na siłę przekonać innych. Czy tak trudno zrozumieć, że zamieszczenie w wycinance samolotów podniosłoby jej cenę ? A wtedy pewnie pojawiłyby się głosy: po co mi samoloty, wolę pustawy pokład, po co mam płacić ? Porównywanie sytuacji do Bismarcka z dwiema wieżami czy makiety lotniska bez samolotów (co akurat bez trudu można sobie wyobrazić) jest kompletnie pozbawione sensu i logiki. Kupujesz Bracie samochód i też masz 250 wersji wyposażenia. Chcesz to dopłacasz do nawigacji, nie chcesz to bierzesz golasa, ale obrażać się, że w cenie podstawowej nie ma zimówek na alusach to już trochę przesada...
W zasadzie na każdym zdjęciu lotniskowca na pokładzie jest inna liczba samolotów, dlaczego więc wydawca ma narzucać tę jedynie słuszną wizję ?

Wydaje mi się, że niektórzy postawili sobie za cel udowodnienie, że wydany model to bubel. Jak nie brak samolotów to blade kolory. Kurcze, jak nie chcecie to nie kupujcie, jest tyle modeli do sklejenia. Po co wylewać niepotrzebnie pomyje ? Bo wydanie różni się od Waszych wyobrażeń ? Co do "Horneta". Czy to byłą jedyna misja tego lotniskowca ? Cz jak się ukaże bez tych wyczekiwanych B-25 na pokładzie to będzie kolejny bubel ? Ejjjj... bez brawury...
SVEN, liczymy na obiektywną relację...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-12-15 10:11  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Sven - mnie tylko zdziwiło takie poszatkowanie poszycia dna i części burt, ale może ma to uzasadnienie w prawidłowym odwzorowaniu bryły kadłuba, co pewnie też się przekłada na gęstszy szkielet.
Mam Saratogę z tym samym lub podobnym kamuflażem i w sumie ten model by pasował aby kiedyś "postawić przy jednej kei" ;-)

Sven - to kiedy zaczynasz budowę? Twoja stocznia już się specjalizuje w lotniskowcach to na drugiej pochylni może równolegle obok anglika powstawać jankes ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
10-12-15 10:23  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Budowa Ticonderogi już rozpoczęta, przypięta wodnica do deski, oraz przyklejona 1/3 wzdłużnicy od dziobu z wręgami. Wręgi nieco są szersze od wodnicy (ok 0,5 mm), wystają, ale dla mnie nie ma to najmniejszego znaczenia, nie takie rzeczy się korygowało, pilnik iglak i po kłopocie. W zasadzie to wystawanie chyba jest spowodowane tym, ze trzeba je na dziobie zeszlifować na skos.

PS: co do poszatkowania oklejek burtowych na dziobie wynika to chyba z tego, że w tym rejonie mamy dziób bardzo "rozkielichowany"/kliprowy o dużym łuku w pionie i jednocześnie w poziomie wrzeciono więc nie wyobrażam sobie formowania jednego dużego kawałka oklejki w tych dwóch przeciwstawnych płaszczyznach.

Co do kolorów to zdjęcia robione z lampą błyskową, nie są takie blade. Opis konkretny, np. pisze, że jak sklejać szkielet, jaka kolejność, co lepiej.

I taki offtopic: wojna na Pacyfiku to temat niejako "rodzinny" dla mnie, ponieważ brat mojego dziadka latał na bombowcach US Air Force jako nawigator w czasie wojny na Pacyfiku, wojnę skończył w Korei w 1945 gdzie stacjonowała armia amerykańska.

Post zmieniony (10-12-15 12:03)

 
10-12-15 12:07  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Janisz, chyba nie zrozumiałeś mojej konkluzji: samoloty wydane osobno czy w wycinance - kosztują. Czy w jakiś sposób wydawca Cię oszukał? Zapłaciłbyś za nie tak czy inaczej, a teraz cała dyskusja rozbija się o to, ze trzeba je dokupić poprzez dodatkowe kliknięcie w odpowiedni link. To takie trudne ?

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
10-12-15 12:26  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oczywiście że nie jest trudne ale czy wydawca przyśle mi samoloty z opłaconą przesyłką czy za nią też muszę zapłacić osobno? Dodatkowy koszt. Ale nie o to chodzi. Zapominacie o jednej dosyć istotnej kwestii o druku. Chyba nie sądzicie że wydawca nadrukował ileś tych arkuszy samolotów na zapas i ma je dla wszystkich tylko raczej drukuje je na bieżąco - co ma sens ale. Powiedzmy kupuję 20 sztuk bo taki mam plan jednak po miesiącu decyduje się na zakup kolejnych 20 sztuk - sądzicie że ich druk będzie identyczny z pierwsza partią? Nie myślcie że to jest wyszukiwanie problemów może raczej myślenie na zapas żeby potem nie mieć różnokolorowych samolotów w innych odcieniach. Zresztą jeśli nadrukował na zapas to co jest powodem nie umieszczenia ich w wycinance?

Sven czyli w 2D wszystko wygląda obiecująco. To dobrze.
Wszystko i tak wyjdzie w praniu czyli w budowie. Ocenianie w 2D nie jest do końca miarodajne bo żeby to zrobić trzeba by mierzyć wszystko dokładnie czy się zejdzie itp.
Pamiętając o przypadku z "Zuiho" pomierz może odstępy między wręgowe i długość oklejek czy wszystko jest ok.

FD ma nowiuśkie plany do "Tico" i jest napisane że przedstawiają okręt w wyglądzie po remoncie w październiku 1944 roku. Stad się pytałem na jaki okres jest model czy właśnie pasujący pod te plany czy nie. I nie po to żeby komuś dokopać tylko po to żeby zgodnie z instrukcją móc sobie ewentualnie dodać elementy których wycinanka dla modelarzy mniej zainteresowanych nie zawiera.....
Z chęcią bym te plany kupił ale ostatnio FD ma jakiś mentalny problem z realizacją zamówień.

Kolory są ważne choć wiem że w wyniku eksploatacji płowieją czy matowieją itp.
Najważniejsze żeby camo się schodziło jak należy.

Głosowanie portfelem - dajcie już spokój z tym wyświechtanym frazesem. Tak możesz powiedzieć jak kupisz z 20 sztuk a nie jedną.....
Zresztą tu na forum kiedyś jeden wydawca napisał że najpierw się podniecacie nowościami wręcz licytujecie kto ile kupi a potem mu schodzi 20 sztuk.... wiec o czym mowa.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
10-12-15 12:30  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To jest stan raczej przed tym remontem, powiedziałbym, że raczej na początek służby w 1944.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-12-15 12:33  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Fotogrimes   

Janisz. Powyżej piszesz:
"Kolory są ważne choć wiem że w wyniku eksploatacji płowieją czy matowieją itp.
Najważniejsze żeby camo się schodziło jak należy."
A w tym samym poście czepiasz się że domówisz sobie samoloty i mogą mieć inne odcienie.
Zobaczymy jak wyjdzie. Nie ma co osądzać modelu póki ktoś go sensownie nie sklei a z doświadczenia wiem że każdemu i tak wyjdzie inaczej.
Samoloty można sobie zamówić razem z modelem to przyjdą w jednej paczce a myślę że jakby dobrze pogadać z Answerem to dorzucą kilka sztuk gratis ;)

 
10-12-15 12:33  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Norvik, dlaczego dodatkowe samoloty w modelu miałyby kosztować? Z tego co widzę na arkuszach jest sporo luk, można by dopchnąć tam kilka małych elementów.. Na pełen skład grupy lotniczej nie wystarczy, ale na kilka samolotów tak. Nie kosztuje to nic, oprócz pracy osoby układającej elementy na arkuszach..

Jako konkurencja nie powinienem się wypowiadać, ale tu już ręce opadają... Nie powinno być "nie da się" tylko raczej "nie chce się"..

--
wydawca przez małe "w"

 
10-12-15 14:04  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Artur przecież znacznemu odsetkowi forumowiczów wcale nie zależy na podniesieniu jakości wydawanych modeli. Każde uwagi czy to krytyczne, merytoryczne czy inne od razu są dobierane jako atak, czepianie się czy hejt......
Widzisz większość i tak ma gdzieś że model lotniskowca został pozbawiony jego głównego uzbrojenia. Bo po co ma być skoro może nie być.
Aby tylko nazwa na okładce się zgadzała i tyle.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
10-12-15 14:45  Odp: [N] USS Ticonderoga (CV-14), Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Czy zostałem wezwany do tablicy? Nie chcę tu offtpów pisać....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024