FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-12-15 17:00  [G] Linke-Hofmann Bt - Modelik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Cześć! Dzisiaj chciałbym przedstawić mój ostatni ulep - parowóz bezogniowy, tzw. "pasożyt" z niedawnego wypustu Modelika, czyli niemiecki (fabryka Linke-Hofmann-Werke AG Breslau, czyli obecnie Wrocław), wąskotorowy, bezpaleniskowy parowóz Bt Linke Hofmann z 1912 roku. Parowóz ten był używany w kopalni "Wujek". Autorem modelu jest Piotr Dakowski, dzięki uprzejmości którego miałem okazję skleić tenże modelik. Model wydrukowany został na drukarce laserowej, co nadało modelowi swoisty połysk, który starałem się złamać lakierowaniem na mat, ale sumarycznie i tak wyszła satyna ;) Model kleił się bardzo przyjemnie, nie miałem problemów ze spasowaniem części, czy brakiem rysunków - wszystko ładnie pokazane. Parowóz klei się całkiem szybko i przyjemnie, choć więcej uwagi wymaga układ przeniesienia napędu - tutaj trzeba patrzeć na rysunki i uważnie dobierać druciki :) Nity robiłem z barwionego w masie kartonu, o dziwo kolor pasuje. Model gorąco polecam każdemu, kto chce rozpocząć przygodę z modelami kolejowymi - jest w sam raz: nie za duży, nie za mały: odpowiedni ;) Żeby nie przedłużać, zamieszczam kilka fotek:








--

Post zmieniony (07-12-15 10:47)

 
06-12-15 17:18  Odp: [G] Linke-Hofmann Bt - Modelik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Całkiem fajny "ulepik" się udał. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-12-15 17:51  Odp: [G] Linke-Hofmann Bt - Modelik
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Taki zadzior :) Ekstra :)

--
54323031

 
06-12-15 18:17  Odp: [G] Linke-Hofmann Bt - Modelik
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Modelik miodny,ale ten przeskalowany żwirek wymień na drobniejszy. I pociągnij washem,tak jak zrobił Dombeer. Wtedy będzie superancko.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
06-12-15 19:00  Odp: [G] Linke-Hofmann Bt - Modelik
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajniutki karaluszek :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
06-12-15 20:10  Odp: [G] Linke-Hofmann Bt - Modelik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak na "pasożyta" to bardzo sympatycznie się prezentuje : )

 
06-12-15 22:11  Odp: [G] Linke-Hofmann Bt - Modelik
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonana ,,mikrobana" :) Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-12-15 06:12  Odp: [G] Linke-Hofmann Bt - Modelik
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ładny modelik i ciekawa konstrukcja.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
07-12-15 09:27  Odp: [G] Linke-Hofmann Bt - Modelik
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajny, warty wzięcia na warsztat.
Wydaje się miejscami uproszczony, w związku z tym , mam prośbę do autora, który może tu zagląda, a na pewno ma zdjęcia i linki, o podzielenie się wiedzą, bo na przykład ja, chciałbym sobie trochę poutrudniać :-) Da radę?

--


 
07-12-15 11:12  Odp: [G] Linke-Hofmann Bt - Modelik
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Fajny bąbelek – ładnie sklejony :) Wąskotorówki generalnie są urocze.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024