FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
11-12-15 14:10  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Model – odwzorowanie [!] w pewnej skali większego obiektu"
Tak więc wszystko na tyle na ile jest to możliwe mając odpowiednie źródła do opracowania modelu przez projektanta musi być takie same lub maksymalnie zbliżone (na ile to możliwe) do oryginału, w tym oczywiście i malowanie.

 
11-12-15 19:02  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękuję AWOT za odpowiedź, no nie powiem jest ona w bardzo dyplomatycznej formie ta odpowiedź. No dobra, a na podstawie jakiego modelu plastikowego ...................... spokojnie, spokojnie żartuję : ))))))).

 
16-12-15 20:43  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wreszcie udało się dotrzeć do empiku i przekartkować Mirage. Tak z szybkiego i pobieżnego przeglądania ze względu na tłok i wysoką temperaturę wnętrza : ) zauważyłem, że część A 16 jest w jednym kolorze, a powinna być chyba dwukolorowa, podobnie jest na surówce dlatego mając to na uwadze sprawdziłem jak wygląda ta część po wydrukowaniu... no i model pozostał na półce, ale w dobrym towarzystwie MiG-23 : )

 
17-12-15 20:53  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Przebrnąłem przez te kilka stron i ..... zatęskniłem za czasami gdy nie było internetu, człowiek biegał po kioskach aby dorwać MM i kleił, a nie marnował czas na dyskusje (czasami o D pewnej pani).
Ale co kto lubi ;)

--

Post zmieniony (17-12-15 20:54)

 
17-12-15 21:30  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Krokodyl   

1. Co do malowania to znalazłem informację, że pomarańczowe trójkąty malowano w latach 1973-80 dla odróżnienia od myśliwców arabskich.
Taki cytat sobie przekleiłem tylko stronę mi wcięło:
- 1962-1969: All the aircraft were in natural metal, with squadron markings.
- 1969-1973: All the aircraft were camouflaged.
- 1973-1980: All the aircraft were camouflaged and identificative orange triangles with black borders added to diferentiate Arab from Israeli Mirages.
- 1980-1982: All the aircraft were camouflaged with the orange triangles deleted.

Ogólnie da się wytrzepać z netu trochę fotek, w tym czarno-białych, które przedstawiają takie malowanie więc ze znalezieniem jakiś punktów referencyjnych dociekliwi nie powinni mieć problemów.

2. Oglądałem wczoraj w Empiku ten model i uważam, że kolorystycznie jest zrobiony bardzo dobrze. W rzeczywistości barwy nie są tak nasycone jak na okładce, są fajnie stonowane i wyglądają lepiej nawet niż na stronie WAKu. Uplastycznienie graficzne czyli linie podziału, drobne ślady eksploatacji itp. są zrobione świetnie (oczywiście w moim subiektywnym odczuciu). Są takie w sam raz, nie przesadzone ale w wystarczającym stopniu widoczne, dające efekt 3d. Myślę, że nikt nie powinien narzekać. Nie zwróciłem uwagi na część A 16, o której wspomina Halogen. Pewnie bym nie robił z tego problemu bo mi się ogólnie model podoba a projektant jest uznany.

3. Tak trochę na boku: może bym i wolał malowanie francuskie czy jakieś bardziej egzotyczne, to rzecz indywidualnego gustu. Ja to wydanie widzę jako ciekawe i wartościowe urozmaicenie, nie ma co marudzić. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

 
17-12-15 21:32  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

fitter nie żartuj - sam sobie przeczysz, bo przecież czytając ten temat zmarnowałeś sporo czasu i dodatkowo wpisałeś się nic sensownego nie wnosząc do tematu.

Generalnie to kogo za to obarczasz winą, że temat ma taki przebieg, a nie inny : Wydawnictwo WAK, że zareklamowało swój produkt, Chopina, który unikał konkretnej odpowiedzi, autora modelu, który udzielił równie enigmatycznej odpowiedzi, czy może mnie, który zadał banalne pytanie, które przecież jest oczywistym w temacie zapowiedzi nowego modelu, a przypominam ci, że pytała osoba zainteresowana kupnem modelu, no więc o co ci w sumie chodzi ?

 
18-12-15 11:31  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Owiewki do Mirage III są już dostępne - cena 6,15 zł

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
18-12-15 19:11  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Faktycznie wkradł się nam mały błąd w projekt i uciekła jedna plamka kamuflażu na osłonie spadochronu, po prawej stronie:



Najszybciej jak się da, zamieścimy na stronie wydawnictwa poprawioną część do pobrania wraz z instrukcją. Są też czynione starania o erratę drukowaną.

W swoim i kolegów imieniu, przepraszam za zaistniałą niedogodność (bynajmniej, nie dotyczy to Halogen-a :-P bo modelu i tak nie kupi). Dołożymy wszelkich starań, żeby błąd naprawić i zaistniała sytuacja nie miała miejsca w przyszłości.

PS: We własnym imieniu nie potrafiłem sobie odmówić drobnej uszczypliwości personalnej :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-12-15 20:05  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niektórzy jednak uwielbiają bić pianę. Ja model kupię i skleję.

--
MiSza

 
18-12-15 20:38  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przecież święta tuż tuż, a dobrze ubita piana, to podstawa ciasta biszkoptowego... mniam, mniam....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024