FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
06-01-16 21:04  Odp: [R] Wagon KPEV Chłodnia - MODELIK - skala 1:45
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ten brudniejszy ma już napisy po polsku, znaczy kolejarze z PKP ....
Pytania nie zauważyłem, odpowiadam: konstrukcja oparta na prawdziwych rysunkach, malowanie to gdzieś tak w połowie moja inwencja.

 
06-01-16 21:14  Odp: [R] Wagon KPEV Chłodnia - MODELIK - skala 1:45
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

I w porządku. Dziękuję za odpowiedź. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
06-01-16 22:14  Odp: [R] Wagon KPEV Chłodnia - MODELIK - skala 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ja przyjąłem to malowanie za "wysoce prawdopodobne" i nie nastawiałem się na szukanie u źródeł, bo dostępu do źródeł nie mam. Kalki są dokładnie takie jak zaprojektował to Kierownik.

Dużego fajdania nie będzie, To znaczy będzie troszkę kurzu, zacieków na dachu od ładowania lodu, tu i ównie obicie czy otarcie, trocszkę smaru na maźnicach i rdzy przy odpływach wody z topniejącego lodu.

Jak bogowie dadzą, a partia pozwoli, to na kolejną "Rudą" zawiosę wagon i wirtemberskiego tendrzaka. (oczywiście – poza konkursem)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-01-16 16:01  Odp: [R] Wagon KPEV Chłodnia - MODELIK - skala 1:45
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Fajny wagonik i dobra robota!
Na zdjęciach trochę widać obrys kalkomanii, ale pewnie na żywo jest dobrze?

 
08-01-16 07:42  Odp: [R] Wagon KPEV Chłodnia - MODELIK - skala 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Na żywo też się trochę odznacza, ale fotki były robione jeszcze przed lakierowaniem. Lakier i przykurzenie powinny zgubić błyszczenie kalek. W sumie to ta kalka jakaś gruba była (była robiona na zamówienie, więc pewnie na jakimś innym nośniku niż w kalkach do plastikowych modeli), może dlatego tak wyszło.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-01-16 22:11  Odp: [R] Wagon KPEV Chłodnia - MODELIK - skala 1:45
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Bardzo fajny wagonik, jakimi farbami malowałeś? Czy druk cyfrowy w jakimś stopniu impregnuje karton?

 
09-01-16 08:57  Odp: [R] Wagon KPEV Chłodnia - MODELIK - skala 1:45
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Farbki to: Czarna - model master płómat, biała - humbrol satynowa, szara - revell półmat.
Na to poszedł humbrolowy lakier błyszczacy jako mgiełka.

Biały to jednak porażka, bo został pogryziony przez płyn pod kalkę. Próbowałem tego płynu na revellu, model masterze i pactrze i nie było tego efektu.

Druk cyfrowy dość mocno zabezpiecza przed wilgocią, o ile pokrycie jest wysokie. W miejscach gdzie jest 5-20 procent szarości, impregnacja jest gorsza. Ja jednak nie mam w zwyczaju napuszczać kartonu czymkolwiek przed sklejaniem. Maluję modele emalią, która pełni trochę rolę impregnatora, a pod farby akrylowe kładę emaliowy podkład.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-01-16 17:25  Odp: [R] Wagon KPEV Chłodnia - MODELIK - skala 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Marcin, zakończ już klejenie tego modelu i pozwól napisać parę ciepłych słów. Czekam i czekam a doczekać się nie mogę.

pozdrawiam
Mirek

 
05-02-16 13:53  Galeria końcowa
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Prace nad wagonem dobiegły końca. Choć brak ostatniego elementu nie rzuca się w oczy, to jednak go doleję, ale dopiero kiedy powstanie także dla modelu lokomotywy TKh. Samo model sklejał się bezproblemowo, poza 2 momentami przy drobnych zwijanych częściach gdzie chyba nie przeskalowała się grubość kartonu ;) Modelik trafił na podstawkę z kloszem.

Zapewne wielu będzie zawiedzionych stopniem przybrudzenia wagonu, wszak czysty był taki śliczniusi… Panowie, ten wagon kula się po torach już sto lat :)

Tak, wiem, stopka szyny jest za wysoka :)





--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
05-02-16 14:26  Odp: [R/G] Wagon KPEV Chłodnia - MODELIK - skala 1:45
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam
Pięknie Viking, pięknie.
Zapisuję się do Ciebie na lekcje weatheringu.

Tak sobie puściłem wodze fantazji - drewniany pomost, na nim skrzynki z piwem, na boku odstawiony drewniany tragacz (rodzaj taczki), wózek z lodem.
Ja i tak takiego czegoś nie zrobię ale Ty Viking, ostatnio idziesz z urealnianiem "krajobrazu" jak taran.

I jeszcze cieszę się, ze jestem pierwszym "gratulantem".

Pozdrawiam
Mirek

--

Post zmieniony (05-02-16 14:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024