FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
23-11-15 20:21  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Brawo, będę i ja podążał za Twoją relacją trzymając kciuki za powodzenie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
25-11-15 09:23  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Wersja kolorowa znanego zdjęcia Mutsu w 1920 r.:

http://livedoor.blogimg.jp/irootoko_jr/imgs/8/5/85629404.jpg

--
Sven

HMS Ark Royal

 
29-11-15 21:00  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam w kolejnej odsłonie z budowy kadłuba Nagato, jak pisałem wcześniej miało być podposzycie ale chyba mnie przerosło i po dodatkowych wzmocnieniach m.in tymi które zalecił mi IJN Łukasz postanowiłem jeszcze raz zaryzykować z pianką montażową tym razem poszła pianka firmy TYTAN, no i na szczęście szkielet tym razem wytrzymał i nic się z nim nie pożądanego nie stało. Model sobie 4 dni spokojnie przeleżakował by pianka spokojnie mogła urosnąć i wyschnąć tak by nic później z nią się nie robiło a dziś poszła pierwsza warstwa masy szpachlowej akrylowej by wyrównać największe nierówności. Tu najprawdopodobniej nie zastosuję szpachlówki na bazie utwardzaczy ze względu że i tak będę chciał zrobić imitację blach wiec idealna gładkość tak jak w przypadku Akagi nie będzie potrzebna.

 
02-12-15 21:35  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dno pomalutku się szlifuje a ja cały czas myślę jak ugryź tą imitację blach na burtach i dnie, mianowicie próbuje rozszyfrować zdjęcia i zastanawiam się czy te blachy były na zakładkę czy były jakoś dzielone, chodzi mi głownie o ten element który zaznaczyłem na zdjęciu czy to jest zgrubienie spowodowane zakładką kolejnej blachy? Czy po prostu pas bięgnący wzdłuż okrętu, macie jakieś pomysły?

 
16-12-15 17:14  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Szlifowania ciąg dalszy ale na szczęście już bliżej niż dalej, szlifowanie kadłuba to najgorsza dla mnie czynność podczas budowy okrętu jaka mnie może spotkać, ale jak już pisałem jestem na finiszu jednak postanowiłem na wszelki wypadek położyć szpachlę z utwardzaczem gdybym jednak nie zdecydował się na imitację blach, więc będę zabezpieczony na taką ewentualność a jak sami wiecie na wygłaskanie dna troszkę czasu potrzeba.


A mój czas zabiera jeszcze inny model co prawda to nie kartonowy ale na ten model polowałem już kilka miesięcy ;)

 
16-12-15 18:27  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

De Lorean'y to były piękne bryki :-) Powodzenia.

--
Pozdrawiam Darek

 
30-12-15 19:52  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam wszystkich jeszcze w tym starym roku, za cel dałem sobie skończyć w tym roku dno tzn. wygłaskać dno i je pomalować a że miałem po świętach dużo wolnego czasu więc cel udało się zrealizować, troszkę to wszystko trwało z małymi przygodami podczas piankowania ale na szczęście dno Nagato oficjalnie zostało wykonane, teraz prace przeniosą się na uzupełnienie elementów takich jak śruby stery itp. a na to wszystko pójdzie ostatnia warstwa lakieru.

 
30-12-15 20:15  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gładkie jak d...cia niemowlaka :) ,,Trochę" pracy włożyłeś i efekt jest świetny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-12-15 20:47  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No ładny kadłubek :) Ale dywan mogłeś odkurzyć jak miałeś tyle wolnego :):):)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
09-01-16 16:07  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejny etap który już za mną to przyklejenie pokładu drewnianego, zastanawiałem się czy przyklejać go teraz czy dopiero jak będą burty ale postanowiłem teraz bo łatwiej dopasować w razie czego burty do pokładu niż odwrotnie. Zastanawiam się jeszcze czy go czymś zaimpregnować tak by go troszkę zmatowić, tylko nie wiem zbytnio czym, bo kolor wydaje mi się dobry, choć zdjęcia mogą tego tak nie oddawać.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024