FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 19Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
29-11-15 19:27  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pierwszy raz słyszę by odciągi trzymały geometrie płatów. Trzymały ją dźwigary a odciągi (były też i w tym celu wykrzyżowane a ich luzy wybierane śrubami rzymskimi) zapewniały sztywność komory.
PS - zmierzyłem kąt wg planu Salmsona lotn. japońskiego = 5 stopni.

Post zmieniony (29-11-15 19:40)

 
30-11-15 11:16  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

ułaaa... Czyli "mój" wznios za mały...
Ale myślę,że w końcu "będzie pan zadowolony" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-11-15 11:41  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ha, ha, ha ! "Wznios" za mały, dobre.... ;-)

 
30-11-15 11:43  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rysiu, 5 stopni to stanowczo za dużo jak dla samolotu dwupłatowego, zmierzone przez Mariusza 3 stopnie to w sam raz, powiedziałbym, patrząc na poniższy obrazek, że powinno być nawet ciut mniej 2 - 2,5 stopnia.



Niestety tylko odciągi utrzymują skrzydła we właściwej pozycji w dwupłacie w stosunku do kadłuba. Mocowanie skrzydeł do kadłuba w takim przypadku było zawsze "zawiasowe" a wręcz na przegubach kulowych tak jak w An-2.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-11-15 13:15  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jarek masz rację ! Nie pomyślałem o tym, że przecież nawet do transportu płaty były demontowane a dźwigary nie przechodziły przez kadłub.
Dziękuję za wyjaśnienie.
Odnośnie wzniosu - nie będę się spierał, być może zmierzyłem kąt niedokładnie na powiększonym planie z ekranu komputera.

 
03-12-15 08:51  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
Krokodyl   

Cześć Mariusz. Chciałbym Cię dopytać o technikę wykonywania przetłoczeń na płatach i statecznikach. Ogólnie technika jest mi znana, w tym sensie, że niektórzy tak jak Marcin Grygiel wykonują niektóre przetłoczenia na spreparowanych uprzednio "matrycach" szkieletu a inni na miękkim podłożu wyciskają długopisem po liniach odbitych na kalce na niezadrukowanej stronie elementu. Mi chodzi o coś innego:
1. Jak patrzę na częściowo wycięty płat (ten z błędem szachownicy) to mam wrażenie że wytłoczyłeś tam pojedyncze szwy, ale może to kwestia rozdzielczości zdjęcia bo linie nie wydają się być gładkie albo jest to grafika wycinanki. Pytanie: Jak to jest ? :)
2. Czy masz jakąś magiczną metodę na uzyskiwanie takich fajnych i równych łezkowanych wytłoczeń jak na statecznikach. Chodzi mi o to że w kierunku krawędzi spływu i natarcia ładnie się zwężają. Robisz to na jakimś szablonie czy po prostu równo jedziesz od ręki?
3. W przypadku gdy przetłoczenie przechodzi z góry płata przez krawędź natarcia na jego dolną część to czy przy formowaniu krawędzi natarcia nie rozpłaszcza Ci się to w jakiś brzydki sposób (nie widać) i jak ewentualnie sobie z tym radzisz?

Wszelkie inne sugestie jak osiągnąć prezentowany przez Ciebie efekt mile widziane np. czy tak jak Marcin G utrwalasz wytłoczki SG.

Pozdrowienia

 
03-12-15 11:02  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wycinanka ma swoją grafikę . Linie tłoczę zaznaczając końce linii poprzez nakłucie igłą. Podczas tłoczenia nakłucie zostaje zniwelowane. Tłoczę wypisanym długopisem na podkładce z kilku warstw brystolu lub na biurkowej podkładce z wielu warstw papieru - coś w rodzaju np.kalendarza - organizera z kartkami do wydzierania.
Tłoczenie w ten sposób jest trwałe i zaginanie elementu nie powoduje wypłaszczenia tłoczonego miejsca.
Ogólnie to takie tłoczenie/trasowanie linii jest płytkie, choć wyraźnie widoczne na gładkiej z natury powierzchni kartonu.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-12-15 13:11  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drodzy Koledzy!
Święta za pasem, zatem czas na świąteczną aktualizację relacji ;-)
Skrzydła sklejone,doklejone do kadłuba:


Zbliżenie na "uratowaną" szachownicę:


A było tak:


Zdrowych, ciepłych,spokojnych, rodzinnych Świąt!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-12-15 13:16  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szachownica świetnie się uratowała. :-)

Pogodnych świąt Bożego Narodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-12-15 13:22  Odp: [R] Salmson 2A2 , WAK 5/2006 , 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Korekta pól szachownicy wyszła doskonale !
Rozumiem, że wykorzystałeś oryginalne połówki pól i po obróceniu - by zgadzała się linia żebra zostały wklejone na styk.
Pozdrawiam przedświątecznie,
Ryszard

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 19Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024