FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 13Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
28-11-15 15:07  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Art ja tak właśnie chciałem do Shidena dokleić Helldivera na płycie lotniska :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
28-11-15 15:40  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Szebi, i o to chodzi. Super.
Ma to być: akcja, reakcja, imaginacja :)
Epizod w porównywalnym czasie i miejscu.
Gdy zamaimy to jeszcze sosem kontekstu historycznego, opowieści "o tym, że i co się działo", wymiar prezentacji będzie po wielokroć znaczeniowy.

Jak kto chce, ale uważam, że pewien ciąg przyczynowo - skutkowy jest wskazany. Prezentacja na półce czy na ścianie gruszki i pietruszki obok siebie powoduje u mnie pewien dysonans poznawczy :)).
Zakotwiczone razem w duecie, pokazane i opowiedziane jest ładem i kompletnością samą w sobie. Jak czytanie dobrej fabuły, czy opracowań monograficznych z ilustracjami w 3D.
Modele to tylko przyczynek...
I to jest właśnie dla mnie w tym najfajniejsze.

--

Post zmieniony (28-11-15 15:41)

 
30-11-15 22:47  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dla jasności nie mam zamiaru na siłę ciągnąć tematu, ale tak się jakość zabawnie składa, że akurat nie tak dawno na rynku pojawił się nowy model P-39, oczywiście na rynku modeli plastikowych, ale w skali zbliżonej do 1:33, czyli w 1:32, ktoś powie, a po co nam to wiedzieć jak tu jest krynica modelarstwa kartonowego, no ostatnio różnie z tym bywa więc stąd moje ośmielenie, aby o tym modelu plastikowym napomknąć w odniesieniu do modelu kartonowego.
Model plastikowy prezentuje się z pudła tak http://www.themodellingnews.com/2015/07/kittyhawks-new-airocobra-makes-its.html

1. Pierwsza rzecz jaka nasuwa się do porównania to oczywiście cena - model kartonowy lub dwa modele kartonowe kosztowałyby plus/minus od 40 do 100 zł. Nawet dokupując żywiczne koła, kabinkę cena wzrosła by no tam strzelam 20 -40 zł.
Model plastikowy z linku kosztuje no 339,90 zł, co w pudle jest widzimy, oczywiście modelarz klejący ten model może jak chce dokupić to co będzie dedykowane do tego modelu, ale nie musi.

2. Druga rzecz jaka nasuwa się do porównania to malowanie - wiadomo modelarz kartonowy do dyspozycji dostaje jedno malowanie, zakładam, że gdyby ta parka modeli się ukazała tak by było, ale przy solówce P-39 może i byłyby np. 2 malowania.
Oczywiście modelarz plastikowy jeżeli chodzi o malowania ma przewagę - nawet tylko z pudła może wykonać kilka malowań, o innych kompozycjach jak tylko pojawią się zestawy kalkomanii tylko dla porządku wspominam.
No tak, ale fachowo wykonać malowanie samolotu w skali 1:32 to już tak jest różnie, o sprzęcie, chemii modelarskiej jakie są potrzebne do takich akcji to już nie wspominam.
Modelarz kartonowy, aby skleić swój model kartonowy P-39 nie potrzebuje aż takich akcesoriów, zakładam, że model kartonowy P-39 z wyd.AH będzie opracowany na wysokim poziomie jeżeli chodzi o spasowanie, kolorystykę, zgodność historyczną co przy posiadaniu przez modelarza podstawowego zestawu narzędzi, prostych farbek do retuszu oraz dobrego warsztatu wykonawczego będzie skutkować wykonaniem modelu kartonowego, który wcale nie będzie gorszy od modelu plastikowego, a będzie miał znaczną przewagę w parametrze cena vs cena.

Reasumując można się doktoryzować z kartonu - można : )

 
01-12-15 00:17  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Airman   

Fajnie, tylko że jest jeden feler. Jak kogoś nie stać na model kartonowy za 70 PLN to nie ma co nawet zaglądać do sklepu z modelami plastikowymi. I sam fakt, że modele plastikowe są dużo droższe, więc nie ma co się martwić że Val kosztuje 70 PLN, nie powoduje że nagle w mojej kieszeni znajduję kasę na kupno Val'a. Po prostu nic się nie zmienia. Na Val'a kasy nie mam, a o plastikowych modelach nawet nie marzę. Proste jak drut :) I wcale mnie to nie pociesza, że za plastikowy model musiałbym zapłacić więcej. Martwi mnie to, że nie mogę sobie kupić nawet modelu kartonowego. Tu jest problem.

Post zmieniony (01-12-15 00:27)

 
01-12-15 08:57  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja dorzucę od siebie pewne przemyślenie. Nigdy nie porównywałem modeli plastikowych w 1/32, do modeli kartonowych w 1/33. Bo wiadomo od razu, że plastik będzie droższy. Ja porównywałem między 48, a 33. Czemu tak?
Bo w 48 da się odtworzyć szczegółowość modelu, czego w kartonie w 1/50 jest bardzo ciężko.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-12-15 19:00  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Z drugiej strony wcale nie trzeba się rzucać na najnowsze wydania.
Bez rozebranego wnętrza można kupić np.:
http://www.mojehobby.pl/products/Bell-P-39D-Airacobra.html

niektóre starsze modele 1:32 można już za ok 100 zł kupić

zastanawiałem się czy np. el. fototrawione do samolotów 1:32 pasowałyby do kartoniaków 1:33, czy to już robi różnicę ?

 
01-12-15 19:58  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
xoxsc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Bart, fototrawione nie wszystkie pasują od 1:32 do 1:33. Do Zera idealnie pasuje Mustang, P-40 i Hellcat, P-38.
Airman, dokładnie tak jest. A jeszcze większy problem jest taki, że każdy z nas za pierwszym razem nie sklei idealnie danej części. W takim razie trzeba kupić dwa egzemplarze, aby mieć zapasowe części. To jest jednak karton i nie wybacza błędów. Trudno ale nasze hobby staje się coraz droższe i to jest smutne.

Post zmieniony (01-12-15 20:25)

 
01-12-15 21:18  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chyba coś poszło nie tak, bo moim celem nie było rozpętywanie dyskusji, że ktoś nie ma pieniędzy na model kartonowy, owszem przykra sprawa, nie było celem też porównywanie modeli w skali 1: 48 do 1:33, czy 1:50 karton vs 1:48 plastik, bo takie rzeczy trudno miarodajnie porównywać, ani celem nie było porównywanie cen innych modeli plastikowych tego samolotu.

Po prostu chciałem wskazać sytuację, że mimo narzekania na to, że modele kartonowe są drogie modelarze otrzymują bardzo dobre wyroby mimo wszystko w cenie o wiele bardziej przystępnej niż modelarze plastikowi.

Przypominam, że poprzednie wydanie P- 39 z wyd.AH kosztuje 32 zł., drugi egzemplarz jako dawca części to jest 64 zł - wyobraźmy sobie, że sklejamy linkowany model plastikowy i z powodu nie podołania wyzwaniu musimy wykonać manevr Tshevy... no o drugim modelu za 339,90 zł, czy innym chyba nie ma co marzyć.

Po drugie podlinkowanie miało także przybliżyć modelarzom nie znającym tak dużych modeli plastikowych co tak właściwie zawiera się w pudle w było nie było cenie 10 większej niż biedna P-39 z AH za 32 zł, no dobra pewnie za 50 zł.

Podobne porównanie można zrobić dla modelu pancernika karton vs plastik tu dopiero cena vs cena, zawartość vs zawartość może być ciekawa, ale to może przy innej okazji.

Post zmieniony (01-12-15 21:20)

 
01-12-15 21:50  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

W modelu plastikowym raczej ciężko coś zepsuć, chyba ze zaczynamy go ciąć po swojemu. Natomiast w kartonie jeśli coś nie pójdzie tak model ląduje w koszu. Oczywiście można brnąć dalej, ale "kaszana" zostaje.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
11-12-15 19:08  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mikołaj zgubił jeden samolot i mamy taką w tym momencie sytuację https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1205468309480031&id=100000506197190&set=gm.944166355677463&refid=52&__tn__=E

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 13Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024