FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-11-15 20:39  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Nie ukrywam, że po cichu liczyłem na Łosia lub Apacza... Ale nie narzekam, mam co kleić, a model - w ciemno obstawiam iż znakomicie opracowany - znajdzie nabywców.

--
54323031

 
24-11-15 21:07  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Też liczyłem na coś innego. Poprzedniego Hurricane'a z KK mam sklejonego, więc raczej nie będzie mi się chciało drugi raz tego samego kleić. No nic, do następnego numeru.

Swoją drogą, to ciekaw jestem, czy numeracja KK zostanie dostosowana do stanu faktycznego (tzn. kolejne numery będą z numerami 1/2016, 2/2016 itd.), czy też zostanie przyjęta numeracja a'la Mały Modelarz ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-11-15 21:40  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

cytuję za Petrovem: "...w ciemno obstawiam iż znakomicie opracowany..."

...jeżeli tamten był to i ten jest

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
24-11-15 22:12  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Co za zbieg okoliczności... kleję sobie dziś Hurricana z KK i myślę, że Pan Paweł dawno nic nie wydał. Wchodzę na forum a tu kolejny Hurricane. Może kupię w przyszłości bo teraz mam coś innego w planach.
Po zdjęciach widzę Kilminstera widzę, że inaczej są zaprojektowane sklejki łączące elementy poszycia. Na moje chyba to jest lepsze rozwiązanie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
24-11-15 23:18  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A ja jestem innego zdania. Zdecydowanie wolę najpierw skleić segment w owal a później wklejać sklejkę. Po co się miotać z jednym i drugim jednocześnie ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-11-15 08:53  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Co modelarz to inne predyspozycje. Ja jednak uważam, że to dobre rozwiązanie, jest uniwersalne. Mamy gotowy pasek łączący, jak nam takowy nie odpowiada to go rozcinamy na dwa oddzielne. Proste. W drugą stronę było by gorzej. Taki sposób łączenia był wykorzystywany przez wydawnictwo DESIGN, np w F-5E Tiger i sprawdzało się świetnie. No ale to wszystko kwestia gustu.

Sam model podoba mi się, ze względu na malowanie, chyba jednak ładniejsze niż w poprzednim wydaniu.

 
25-11-15 09:58  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kilminster każdy lubi co innego. Właśnie kończę poprzedniego Hurricane i moim zdaniem rozwiązanie sklejek w nowszym wydaniu nie jest złe.
Kalafior to ciekawe malowanie. W ogóle moim zdaniem modele Pana Mistewicza po sklejeniu wyglądają o wiele lepiej niż na jego stronie. Może drukuje prototyp na zwykłej drukarce ale ja np. widzę różnicę.
Jedyny co mi się nie podoba to, że wszystkie elementy są drukowane na papierze o tej samej gramaturze. Chodzi mi głównie o elementy, które należy zwinąć golenie podwozia itp. ciężko się je roluje.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
25-11-15 11:09  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wielu pewnie liczyło, podobnie jak Mariusz na coś nowego i rzadkiego. Niestety.

Z całym ogromnym szacunkiem jakim darzę pana Pawła dla mnie to trochę "pójście na łatwiznę".

Rozumiem że prawa rynku, nakład poprzedniego Hurricane'a się skończył to trzeba wypuścić kolejnego i liczyć że ci co kupili tamtego kupią i tego. Tylko, że idąc tym tropem to nie ma co się emocjonować co następne, bo wiadomo że będzie F104 lub Cobra.

I to tego trzeba było jeszcze przesunąć termin wydania.

Pozdrawiam

--

 
25-11-15 11:34  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Skoro rozumiecie prawa rynku, jak piszesz kRis155, to proszę nie narzekać, a kupować, wszak projektant-wydawca, musi z czegoś żyć, prawda? :-) A jak będzie miał za co, to na pewno wyda mniej popularne, a równie ciekawe tematy. Tak ja myślę :-)

--


 
25-11-15 11:48  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Być może przesunięcie terminu i temat były spowodowane właśnie jakimś nowym projektem, którego nie udało się ukończyć na czas, w zamian za to dostaliśmy na przystawkę Hawkera, a następny będzie jakąś bombą? Lepsze to rozwiązanie, niż ponowne przesunięcie terminu kolejnego numeru. Ja tam uważam, że na tapecie jest coś nowego/większego i będzie w następnym numerze. A jak nie - trudno.

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024