FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
20-11-15 11:15  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ooops...
Oczywiście, że MON :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
20-11-15 16:24  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Humorystyczna relacja.
Andy widać, że masz sentyment do starszych wydań modeli kartonowych.
Dobrego klejenia.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
20-11-15 18:20  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
gut modelarz   

Czy papier po 58 latach da się sklecić do kupy? Czy to jakaś magia?

--
Sam myślę, że jestem dobry. A ty?

 
20-11-15 19:43  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Andy zasiada i zabaweczki rozkłada .....
Czas mu umila ta magii chwila .....
---------------------------------------------------------------------------------
Może idzie mi to jak krew z nosa , jednakże szkoda zbabrać tak fajny , wiekowy model pośpiechem . Zresztą , nie należę do modelarzy ze średniej półki , jestem jak ten co przeciera szlaki .....W myśl hasła ,przyjdzie walec i wyrówna ....Ukłony dla pana Wojtka .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teraz wybywam bo sprawy nagrywam , kolejne MON-y czekają , me oczy się uśmiechają .

 
20-11-15 21:06  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Panie ZbiG no to cieszę się, że mój pomysł przypadł do gustu. Ciekawe jest również i to, że przecież jest to rok w którym na rynku prasowym miał debiut "Mały Modelarz" z numerem Flota desantowa. W linkowanym spisie wydarzeń z roku 1957 wspomniane są premiery Polityki, Misia, Wieczoru Wybrzeża, Ekranu, Filipinki, oraz fakt ukazania się w Świecie Młodych pierwszego odcinka Tytusa, Romka i A'tomka, a o debiucie MM nie wspomniano.

Wracając do meritum, czyli do modelu to rzeczywiście jakość kartonu, druku- widać jakieś próby zróżnicowania powierzchni za pomocą cieni robi wielkie wrażenie.
Ciekawy jestem, czy te żółte pasy na skrzydłach to jakieś okazjonalne malowanie, czy po prostu s-f. ?
Bardzo jestem ciekawy jak ten model będzie wyglądał po sklejeniu, oraz tego ile jeszcze jest egzemplarzy niesklejonych w rękach prywatnych, ale tego się raczej nie dowiemy.

 
25-11-15 23:37  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Powolutku brnę do końca prac na modelem , powolutku gdyż w między czasie kleję Zero MM 7/1976 oraz dłubie przy Raidenie . Tylko tak mi się to wszystko układa , w pojedynkę werwa jest zbyt słaba . W myśl zasady ,w kupie siła . Kilka fotek z prac . Skrzydełka , stateczniki części ogonowej i kabinka jeszcze w fazie na sucho , dwa razy dopasuj ,raz przyklej ,ot cała prawda . Na roboczo .
.
By usztywnić skrzydła posłużyłem się wzmocnieniem w postaci dodatkowych wklejek . Wykonanych z arkuszy innego modela kartonowego , taka mała fanaberia . Ale działa .

Post zmieniony (25-11-15 23:40)

 
25-11-15 23:44  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Niezmiennie zdziwiony jestem jakością druku. Oczywiście in plus. Ale tę krawędź natarcia to podpędzlujesz trochę czarnym ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-11-15 23:45  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Dodać muszę stanowczo , ten model ,wycinanka , jest tak prosta iż świetnie nadaje się dla początkujących sklejaczy , modelarzy . Mało tego , nie musi to być oryginalne wydanie , skan z domowej drukareczki także ma swoje zalety . Jest dużo , dużo tańszy i w efekcie końcowym także śliczny .

 
26-11-15 01:55  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15



Tez zrobilem tego Miga.Bardzo ladnie sie skleil.Jedyne co zmienilem to oslona kabiny no i lekko malowanie.

--

 
26-11-15 08:12  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

No i proszę , Karola monowski Mig , taki o którym pisałem post wcześniej wygląda wspaniale . Można ? Okazuje się że tak , trochę chęci i już się kręci ......
Tak patrząc na Twojego Miga Karolu , przypomniałem sobie o wklejeniu ciężarka pod oszkleniem dla równowagi . Przeoczenie .
Młodzi adepci modelarstwa kartonowego , bierzcie przykład z takich właśnie relacji .
Gdzie klejony model zawiera nieco ponad 100 elementów do wycinania . Będzie Wam łatwiej klejąc te proste modele , zdobywać doświadczenie . Genialny to pomysł i łatwy w realizacji , są tego przykłady .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024