FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
16-08-16 23:41  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super!

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
21-08-16 14:24  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Właśnie sprawdziłem jak mieszczą się łodzie na pokładzie rufowym. Na szczęście na styk się zmieściły.



Pora na malowanie kadłuba.

--

Post zmieniony (03-11-19 16:58)

 
10-09-16 12:10  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Mam teraz dużo mniej czasu więc prace spowolniły ale i tak udało mi się coś zrobić.

Postanowiłem wykonać w modelu pełny hangar (górny poziom) i częściowy (dolny poziom).

Wykonałem w tym celu modyfikację szkieletu. Tam gdzie będzie sięgał poziom dolny wyciąłem wszystkie wręgi aż do wodnicy. Natomiast przy górnym poziomie powiększyłem szerokość hangaru oraz wydłużyłem go w stronę dziobu usuwając trochę wręg.
Niestety nie mogłem poszerzyć go aż do samej burty ponieważ za bardzo nadwątliłbym konstrukcję modelu. Więc mój hangar nie będzie sięgał od burty do burty tak jak to było na okręcie. Ale nie martwię się tym ponieważ i tak bardzo niewiele z niego będzie widać przez otwarte szyby wind.

Rozpocząłem też malowanie modelu ale ponieważ nie jest jeszcze skończone i wymaga wielu poprawek to moje zdjęcia zanadto nie skupiały się na tym elemencie.

Tak wygląda hangar dolny. Brakuje mu jeszcze kurtyny przy windzie i mechanizmu podnoszenia windy. No i wstawię w głębi samolot.


A tak wygląda przymiarka pokładu górnego hangaru i modyfikacje szkieletu jakie musiałem zrobić.


I ogólny widok na burtę (ale jak wspomniałem - lepsze fotki zrobię jak już zakończę etap malowania)


--

Post zmieniony (14-11-19 20:36)

 
10-09-16 12:14  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajny. Kiedyś się skuszę na standard z dwóch wycinanek najpewniej.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
10-09-16 12:28  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Ale będzie kozak!.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
11-09-16 10:14  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Łukasz,

Nie wiem czy i 3 wycinanki coś tu pomogą. W standardzie nie ma możliwości żeby poprawić np: kształt wind, tak żeby nie było tego widać.

Przewiduje że z wycinanki zostanie mi jakieś 60% nienaruszonych części. Specjalnie ich nie wyrzucam żeby komuś je kiedyś przekazać.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
14-09-16 20:30  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Zabudowałem dolny hangar i wstawiłem samolot do środka.

Samolot zrobiłem 5 lat temu jako test projektu Rufe do Kamikawy Maru. Przeleżał niedokończony i trochę wymęczony na półce ale że ja nigdy nie wyrzucam moich modeli w nadziei że kiedyś się przydadzą więc go reaktywowałem i przerobiłem na A6M2 "Zero". Na dobre wyeksponowanie się nie nadawał ale jako wypełniacz miejsca w ciemnych hangarze już tak.



Przykleiłem też pokład górnego hangaru ale zdjęcie wyszło mi kiepskie.


--

Post zmieniony (14-11-19 20:38)

 
25-09-16 13:51  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Ukończyłem górny hangar (poza mechanizmem podnoszenia wind, ale ten zrobię razem z windami). Wstawię w niego jeszcze kilka samolotów z racji tego że na pokładzie lotniczym nie będzie żadnego. Przyjemnie i szybko się go robiło chociaż nie będzie go prawie wcale widać. Nacieszę się nim dopóki nie zakryje go za kilka miesięcy pokładem lotniczym.





Teraz skończę malować kadłub.

--

Post zmieniony (14-11-19 20:41)

 
05-11-16 09:47  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Ostatnio kompletnie nie mam czasu na klejenie dlatego aktualizacja jest niewielka.

Zrobiłem 3 samoloty do wnętrza hangaru żeby nie stał pusty.
Wykorzystałem do tego proste samoloty z Zuiho wydawnictwa JSC które przeskalowałem do 1:200 i wydrukowałem.

Tych 3 samolotów nie będzie wogle widać ale postanowiłem je zrobić żeby poćwiczyć ich robienie zanim zabiorę się za samoloty z wycinanki które będą mocno zdetalizowane.



W międzyczasie pracuję również nad działkami 127mm które są połączeniem części z wycinanki Zuiho, Isuzu oraz moich modyfikacji.



--

Post zmieniony (14-11-19 20:42)

 
05-11-16 20:13  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To połączenie części z wycinanek i Twoich modyfikacji dało bardzo ładny efekt.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024