FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 12Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
01-02-16 12:23  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Kuba, a jesteś w stanie te wszystkie zmiany jakoś zachowywać w formie siatek do rozwinięcia np. w Corelu?
Można by było potem wydać prawdziwy kartonowy model ZUIHO, a nie "co raz mniej zuihopodobny"...
Szkoda by było zmarnować Twoją pracę analityczną.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
01-02-16 14:29  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jeszcze nie projektowałem nowych części. Do tej pory rysowałem je ręcznie. (Zresztą nie było za wiele jeszcze do projektowania). Ale zachowam wszystkie jakie będę robił w komputerze.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
09-02-16 08:53  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Skończyłem oklejać dziób dolna warstwą poszycia. Teraz będę już robił wierzchnia warstwę i ostatecznie docierał.

Przykleiłem też ściany na dziobie. Ponieważ kształt przejścia ściana-burta jest zaokrąglony wycinałem ściany lekko poza obrys. Jedna ze ścian była za wysoka więc i to poprawiłem.



--

Post zmieniony (03-11-19 13:28)

 
23-02-16 13:32  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Ciągłe przynudzanie z mojej strony bo od paru miesięcy prezentuję to samo.

Prawie zakończyłem oklejanie poszycia. Pozostała tylko stępka i kilka niestandardowych blach na dziobie.

Teraz zrobię otwory na bulaje i pokryje kadłub pokładówką akrylową. Następnie go przetrę bardzo drobnym papierem ściernym.

A narazie kadłub wygląda tak:


--

Post zmieniony (03-11-19 13:31)

 
23-02-16 19:39  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Na tych zdjęciach to wygląda jakbyś go wymurował z cegieł ;-)

A tak na serio to podziwiam nakłąd pracy aby odwzorować układ poszycia.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
23-02-16 19:41  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,A na razie kadłub wygląda tak" - czyli już świetnie, a jak dostanie malunku to dopiero będzie co podziwiać.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-02-16 20:14  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Answer 1:200)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

MIsterna robota ale efekt szykuje się wyśmienity.
Powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
06-03-16 12:57  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Dzięki za dobre słowo;)


Zakończyłem pracę nad układanie blach i pokryłem model dwoma warstwami podkładu.


Wyszło tak jak chciałem czyli blachy są lekko zarysowane w odpowiedni sposób ale nie są za bardzo uwydatnione.

Mogę w końcu zająć się detalizacją samego kadłuba.




--

Post zmieniony (03-11-19 13:36)

 
02-07-16 08:49  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Po kilku miesiącach przerwy powracam do robienia Zuiho.

Musiałem odpocząć bo jak do tej pory nie było części której nie musiałem modyfikować więc się tym trochę zmęczyłem.

Przez te 3 miesiące udało mi się zrobić wszystkie bulaje z okapnikami, stępki, oraz częściowo stanowiska dział 127mm.

Kształt tylnych stanowisk jest błędny (szczególnie stanowiska prawego z zakrytym działem) więc musiałem zmieniać jego kształt.



Stanowiska przednie są względnie poprawne więc je zostawiłem. Jedynie miejsca podpór były częściowo zabudowane więc dodałem brakujący element (który jest biały). Oczywiście sam kształt wyprowadzenia podpór z burt również był błędny więc była kolejna poprawka (dobrze że oklejka jest o jakieś 3 razy za duża to nie musiałem jej rysować bo po przycięciu pasowała).



Wyprowadzenie wału śruby z kadłuba to była jakaś czysta abstrakcja więc musiałem zrobić własny.



Teraz robię pas demagnetyzacyjny. Jak go skończę to pomaluję dno. Później jeszcze kilka małych detali na burtach i położę w końcu kamuflaż na burty.

Na koniec reszta fotek:





--

Post zmieniony (14-11-19 20:31)

 
02-07-16 12:43  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Dajesz Kuba, kadłub wygląda dobrze.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 12Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024