FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-11-15 20:18   [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam wszystkich serdecznie.
Po doświadczeniach przy pancerniku "Rodney", do którego chciałbym nabrac nieco dystansu i złapac drugi oddech, a nim pojawi się impuls, żeby wrócic z nową energią do "brytyjczyka", i przy okazji odpoczywając od kadłubów, śrub, kotwic i różnych luf, postanowiłem otworzyc "świeżą" relację z ciężkim krążownikiem "HMS London" w roli głównej.
Całośc opracowania wygląda bardzo zachęcająco, i jestem przekonany, że tego mi właśnie brakuje. Model został już rozpoczęty jakiś czas temu. Jest kilka niezbyt ostrych fotek (tel. komórkowy) ale teraz powinno byc lepiej. Myślałem o POW, KGV ale z racji, że nikt do tej pory na forum nie zdecydował się na ten model, więc pomyślałem, że ja to zrobię. Pewnie nie będzie to bardzo szybka relacja ale na ile zdrowie i czas pozwoli, to takie będzie tempo pracy.
okręt w pierwotnej konfiguracji,
a tu już po przebudowie...



Kawałek historii
Okręt wybudowany przez Dockyard Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Wcielony do służby 31 stycznia 1929 r. W marcu 1939 r. został skierowany na dośc obszerną przebudowę, która zmieniła całkowicie wygląd zewnętrzny okrętu, i ten stan okrętu przedstawia model.
Okręt nosił w swojej historii kilka interesujących kamuflaży. Można by wiele pisac o tym okręcie ale świetnym uzupełnieniem jest monografia Numer Specjalny 53, wydany przez "Okręty Wojenne" krążowniki typu "LONDON" i "DORSETSHIRE", które osobiście bardzo polecam.
Jak narazie to byłoby na tyle, dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich.

--

Post zmieniony (16-11-15 08:27)

 
15-11-15 20:26  Odp: [R] HMS
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Dom Bumagi to nie Dom Książki ,ale podglądam,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (15-11-15 21:17)

 
15-11-15 20:27  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM KSIĄŻKI NR 02/2012
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo mnie Twój wybór cieszy :)
Podrzucam linka do relacji. Może się przyda:

http://wmc.kvaksiuk.com/viewtopic.php?f=53&t=3563

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
16-11-15 06:38  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM KSIĄŻKI NR 02/2012
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo interesująca pozycja. Chętnie pokibicuję.
Powodzenia w budowie!
Jak słusznie marek1 zauważył, bumaga to papier a nie książka :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
16-11-15 09:29  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam, dziękuję Markowi1 i Doodiemu za zainteresowanie i zwrócenie uwagi. Już się poprawiłem. Bardziej dosłownie pasowałoby dom papierniczy. Dzięki Spychacz za link z relacją, w trakcie przeglądania tej relacji stwierdziłem, że opracowanie nie posiada bocznych stabilizatorów przechyłu. Ciekawe, czy okręt je stracił po modernizacji, w co raczej nie wierzę, czy jest to przeoczenie projektanta...



Pozdrawiam wszystkich.

 
16-11-15 10:18  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A ja mam inne pytanie: jaką ostatecznie wersję przedstawia wycinanka ? Na okładce widać na prawej burcie dwie kluzy, tak samo jak na ostatnim Twoim zdjęciu. Na nim natomiast są dwa rzędy bulajów, a w wycinance jeden. Na wcześniejszym zdjęciu jest jedna kluza na prawej burcie, dolny rząd bulajów jakby zamaskowany, a w górnym są one rozstawione rzadziej niż na innych fotkach...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
16-11-15 10:46  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Świetny temat. Myślę że odpoczniesz trochę :-)
pzdr

 
16-11-15 15:17  Odp: [R] HMS
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Kilminster, okręty w chwili gdy opuszczały stocznie, wyglądały tak jak zdjęcie z lotu ptaka, może różniły się drobnymi szczegółami konstrukcyjnymi-miały dwa rzędy bulaji, dwa palowe maszty, trzy kominy itp...
London był wyjątkiem, bo po modernizacji wygląd jego się tak dalece zmienił, że stał się bardziej podobny do innej klasy krążowników. W trakcie działań wojennych była tendencja do zaślepiania bulaji, osprzęt okrętów również ulegał zmianom, które narzucała potrzeba chwili, więc sylwety okrętów nieustannie ewoluowały; przybywało elektroniki na masztach, działek p.lot. itp. Przysłowiowy temat "morze". Model przedstawia wygląd z 1941 roku. Jestem przekonany, że na forum jest grono osób, które posiadają o wiele głębszą wiedzę, i są w stanie wzbogacic, swoimi uwagami ten wątek. Mam nadzieję, że choc trochę udało mi się naświetlic Ci bardzo złożony temat.
Pozdrawiam serdecznie.

Post zmieniony (16-11-15 15:34)

 
17-11-15 08:42  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

To że wygląd okrętu ewaluował jest oczywiste, mnie bardziej ciekawi pytanie czy dokładnie wersja "wycinankowa", z takim uzbrojeniem, kamuflażem, rozmieszczeniem osprzętu jest udokumentowana. Czy autor powołuje się na jakieś konkretne plany, zdjęcia itd. ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
17-11-15 08:46  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Z tego co wiem, co model powstał chyba na podstawie PM.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024