FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  -> 
19-12-15 00:31  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
karlos   

Ja Was nie kumam z tymi odgrzewanymi kotletami . Przecież na świat przychodzą nowi Modelarze którzy być może nie posiadają danego modelu i to do nich kierowane są owe kotlety . Na logikę muszą się jakoś jednak sprzedawać no chyba że Pan Haliński tak sobie je wydaje bo lubi i się nudzi a na zysk ma wy....ne

 
19-12-15 07:30  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nowi modelarze ? Chyba nowi kolekcjonerzy, bo wątpię żeby świeżo upieczony modelarz sięgnął po Hala :-/

Prawda jest taka że możliwe jest że modele odgrzewane się sprzedają,ale ile z nich zostanie sklejone ? Bo to właśnie o to chodzi w tym hobby - sklejanie a nie zbieranie wycinanek do szafy ;-)

Pzdr

 
19-12-15 08:02  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Patrząc na zawartość mojej "szafy" i ilość sklejonych przeze mnie modeli, to nie deprecjonowałbym kolekcjonowania modeli na półkę.

Jeśli i u innych osób proporcje są podobne, to żeby nie kolekcjonerstwo, to rynek modelarski już dawno by się załamał.

A że kotlety odgrzewane... No cóż. Nie zawsze musi być kawior. Czasami kupię dla nowego, ciekawego malowania, na półkę, czasami nie kupię. Zależy od tematyki.

W politykę wydawnictw nie wnikam, bo mnie interesują wyłącznie modele.

Wszyscy by chcieli NOWOŚCI przez duże N. Tylko kto i kiedy je opracuje, ile to kosztuje...

Nie wiem. Mogę tylko podejrzewać, że jest to coraz droższe. Bo opracować model, to nie jest 5 minut roboty. A im bardziej skomplikowany i precyzyjniej zrobiony - tym więcej wymaga czasu. A czas, to pieniądze za pracę.

Może to jest metoda? Mniejsze nakłady "odgrzewanych kotletów", każde w INNYM malowaniu - w celu trafienia do jak najszerszej rzeszy odbiorców, żeby koszty projektu się zwróciły w dłuższym czasie, zarobiły na inny, droższy, poszukiwany, ale mniej zyskowny dla producenta model...

Mnie cieszy każdy nowy model. Bo to oznacza, że jeszcze komuś się chce, może nawet i opłaca. I może dalej będę miał co kupować?

A co do stopnia skomplikowania? Jak komuś pasuje, to kupi, jak nie to nie kupi. To tak samo jak z tematyką.

Mnie nawet NAJ... zrobiona kolejka nie skłoni do jej zakupu. Po prostu to nie mój zakres zainteresowania.

A modeli, gdzie nic nie będę dorabiał, zmieniał i przerabiał to nikt nie wyda. Jeszcze nie spotkałem na rynku modelu wystarczająco dla mnie skomplikowanego i nigdy nie znajdę.

I czy mam z tego powodu narzekać?

Ja nie kupuję modeli zbyt prostych, inni zbyt skomplikowanych. Rynek jest szeroki, a ja nie mam zamiaru narzekać, że nie cały mi pasuje.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
19-12-15 09:19  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
rysiu62   

A można wiedzieć jaki jest nakład wydawnictwa , czy zeszli już poniżej 1000 szt. ?

 
19-12-15 11:37  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W tym przypadku 1400.

Tak boicie się tych modeli Halińskiego jakby gryzły za każdy popełniony błąd. Są świetnie opracowane, dokładne, sklejalne. Czego chcieć więcej?

Nie wszystkie detale trzeba przyklejać. Jeśli uważasz, że jest za dużo drobnicy to pomiń ją. Części i tak później nie widać.

Mam wrażenie, że od wydawnictwa odpychają zdjęcia modeli zamieszczone na forum. Każdy chce perfekcji jaką osiagają najlepsi i mam wrażenie, że jeśli nie potrafi jej osiągnąć to uważa, że nie warto brać się za model. A to jest błąd! Właśnie dlatego warto się zabrać.

Niektórzy z Was sklejają pięknie samoloty innych wydawnictw a uważają, że mają zbyt małe umiejętności na Hala. Sorry, nie kupuje tego. Ale nie muszę. :) Wydawnictwo Haliński wydaje modele do sklejania, a nie ikony do święcenia. Różnica polega na tym, że robiąc szkielet okrętu nie będziesz musiał go przerabiać w nieskończoność jak u innych, żeby w ogóle coś z niego wyszło. Nie jesteś sklejaczem testowym, lecz Klientem, który otrzymuje produkt kompletny.

Na doskonale opracowanych modelach świetnie szlifuje się swoje umiejętności.

Jedyne co może odpychać to cena, bo za tę jakość przychodzi zapłacić więcej.

Oczywiście każdy ma swoje preferencje. Ja powoli mam dosyć dziadostwa na rynku i traktowania Klienta jak głupka, który i tak kupi. Dlatego w przyszłym roku będę kupował mniej modeli, ale moje wybory będą znacznie lepiej przemyślane. A jedno z wydawnictw ma już u mnie definitywnego bana. Chyba, że zmieni swoją politykę wydawniczą.



--

Post zmieniony (19-12-15 13:04)

 
19-12-15 14:01  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I co z tego, że model był wydany kilka lat temu. Kartonowi leżenie nie służy. Jeśli modelu nie kupiłem kilka lat temu, to teraz w pierwsze kolejności patrzę, czy został wydany później. Właśnie przez to żeby był świeższy.

I pamiętać należy co "powiedział" Answer, a co niestety zostało usunięte przy czyszczeniu wątku. Forumowicze to góra kilka % z całości klientów. A to znaczy, że głos choć istotny, to nie ma się co dziwić, że nie jest decydujący dla wydawców.

 
19-12-15 16:42  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

I z tym się nie zgodzę .
Answer wręcz całkowicie zmarginalizował fora modelarskie, bo jak to się z nimi liczyć, jeżeli forumowicze kupują 1-3% nakładu ( o ile dobrze pamiętam na tym poziomie określił zakupy forumowiczów).

Na Forum jest założonych ponad 8 tysięcy kont, dziennie około 4 tysięcy wejść .
Przyjmując, że część kont jest "martwych" to już sama liczba dziennych wejść ( tylko na tym forum, a są jeszcze inne) wskazuje, że twierdzenie o marginalnym znaczeniu platform modelarskich jest co najmniej chybione. Na fora zagląda wielu modelarzy, którzy nie są na nich zarejestrowani, ale czytają je. Jedni częściej inni sporadycznie. Czy to się komuś podoba, czy też nie fora są platformą opiniotwórczą w naszym modelarskim światku. Twierdzenie, że tylko znikomy procent forumowiczów jest klientami poszczególnych wydawnictw jest niczym nie poparte. Czy wydawcy od każdego kupującego pobierają oświadczenie, czy jest z jakiegoś forum, czy też nie ???

Gdyby opinie wyrażane na forach nic nie znaczyły dla wydawców, to dlaczego niektórzy z nich wręcz alergicznie reagują na nieprzychylne opinie o ich opracowaniach?

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
19-12-15 17:12  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
karlos   

Przemek W. kompletnie się z Tobą nie zgodzę nowi modelarze nie oznacza nie doświadczeni . Modelarze zmieniają swoje gusta modelarskie np. teraz zajmuję się lotnictwem a innym razem np.pancerką , I co nie spowoduje to ,że będę nowym nabywcą ?

 
19-12-15 17:14  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zgadzam się z Rajkubem.
Ta "elita" forum, która pisze 99% komentarzy i których nicki są ogólnie znane, stanowi tylko kilka procent ludzi - forumowiczów, którzy w sposób "niemy" cały czas uczestniczą w oglądaniu i korzystaniu z forum. Kiedyś spotkałem się z osoba, która powiedziała mi, że czyta forum i poświęca mu około dwóch godzin dziennie, skleja czynnie modele ale nawet się nie zarejestrowała na forum, bo nie czuje potrzeby (może nie lubi albo się wstydzi) publikowania swoich przemyśleń. Jeżeli takich osób jest więcej. To może się okazać, że ponad 50% modelarzy w większym lub mniejszym stopniu korzysta z jakiegoś forum.

--
Pozdrawiam Darek

 
19-12-15 17:17  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Liczby mówią same za siebie: 4 tys. wejść dziennie, nakłady modeli rzędu 500 egzemplarzy. W dobie internetu ludzie coraz częściej sięgają po opinie na temat produktów. A forum to skarbnica wiedzy.

Jak widać potęga internetu jest nadal niedoceniana. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024