FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
09-12-15 06:41  Odp: [R] Mercedes GP 1908 - Spida Models (1:32)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jest na to prosty patent ;) zapożyczyłem go od Andrzeja Ziobra :
Najpierw malujesz oponę jaśniejszym kolorem niż docelowo ma być, po dokładnym wyschnięciu dajesz lakier lub kilka warstw sidolux'u i na to docelowy kolor opony. Jak wyschnie szpilką wydrapujesz delikatnie w tej wierzchniej warstwie literki lub przy małych kółkach- najzwyczajniej nieregularne rzędy rowków a'la kod kreskowy. Nikt nic z tego nie wyczyta ale każdy zauważy, że napisy są ;)
Btw, oznaczenia na oponach zawsze są, nawet jeśli na zdjęciach ich nie widać;)
Tak na szybko: https://www.google.pl/imgres?imgurl=http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/mOIAAOSwuWVWE~dh/%2524_1.JPG&imgrefurl=http://m.ebay.ie/itm/Austin-J40-or-Pathfinder-Pedal-Car-Original-Dunlop-Cord-Tyres-Very-Rare/151840396331&h=300&w=400&tbnid=0zCoftZqAyWvAM:&docid=ZrnzoSUcnskvzM&itg=1&ei=aL5nVvmxBsSgsAGMnJyQCQ&tbm=isch&ved=0ahUKEwj5hYCJiM7JAhVEECwKHQwOB5I4ZBAzCEMoQDBA&biw=1680&bih=913

Pozdr!
--

Post zmieniony (09-12-15 06:42)

 
09-12-15 07:43  Odp: [R] Mercedes GP 1908 - Spida Models (1:32)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Być może były to opony Michelin. Na wyszperanej fotce - Benz z 1908 r.



Pozdrawiam,
Ryszard

 
09-12-15 17:20  Odp: [R] Mercedes GP 1908 - Spida Models (1:32)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zawsze można napisać "Dębica" :-) Moim zdaniem bez napisów wyglądają dostatecznie świetnie :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
13-12-15 00:07  Odp: [R] Mercedes GP 1908 - Spida Models (1:32)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Uwielbiam moment, kiedy model samochodu staje wreszcie na własnych "nogach"... Oczywiście nie obyło się bez awarii przy montażu zawieszenia, ale jakoś (na razie !) wszystko trzyma się hmmm... kupy.
Aby zmontować przednie zawieszenie, zaprojektowane jako ruchome trzeba było wykombinować "sworznie" pozwalające skręcać kołami. Tym razem padło na odcinki igły lekarskiej 0,6 mm z grzybkami z nitów laserowych 1,5 mm. Jest ich w sumie pięć. Sklejone jest to oczywiście SG. W czasie montażu drążka stabilizatora urwałem jedną tulejką i obecnie jest ona również przyklejona na SG do drążka. Cały mechanizm pozostał ruchomy, ale jest bardzo delikatny i raczej nie będę tym chwalił się przed znajomymi...
Tylne koła to już pikuś.
Jest już kierownica i pompka (paliwowa) do dyspozycji mechanika. Wszystko też "onitowałem", ale gdzieniegdzie udało mi się nit przykleić odwrotnie (za dużo nalewki...)

Do zrobienia jeszcze jakieś "dżinksy" na kierownicy, przewody paliwowe i ozdobne zakończenie osi na kołach. No i... brrrrr... dwie zapasowe opony.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
13-12-15 08:43  Odp: [R] Mercedes GP 1908 - Spida Models (1:32)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zabrałeś mi temat. Leżał Mercedes na wierzchu kupki. I myślę zrobię i będzie na konkursie fajna rzecz. Ale teraz jak żeś swojego odpicował to mój Mercedes nawet nie dozna wyciągniecia spinaczy.

 
13-12-15 10:12  Odp: [R] Mercedes GP 1908 - Spida Models (1:32)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czar czterech (sześciu) kółek ! Podziwiam !

 
13-12-15 15:00  Odp: [R] Mercedes GP 1908 - Spida Models (1:32)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Na mnie te fotki działają inaczej niż na ABC:). Ja nabrałem ochotę właśnie na jego zrobienie. Nieważne, że mi nie wyjdzie:) Jest naprawdę fajny.

 
13-12-15 18:23  Odp: [R] Mercedes GP 1908 - Spida Models (1:32)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

'ABC' - ale żartujesz, mam nadzieję tym Twoim wpisem ? Przecież po to są modele, żeby je składać, a zapewniam Cię, że w rzeczywistości jest się do czego przyczepić, oj jest... Będę czekał na Twój, jak i Mariaszka wykon.
Tymczasem pogoda "pozwoliła" przykleić wszystkie brakujące elementy. Nieskromnie powiem, że kierownica nawet mi się podoba...

No i kilka fotek z ogólnym widokiem...

Dwie oponki to już będzie przyjemność...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
13-12-15 21:06  Odp: [R] Mercedes GP 1908 - Spida Models (1:32)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Hmmm Bodzio ne darmo nosi taki a nie inny nickname.

Poszedłeś bracie po bandzie (jak zwykle z resztą). Ace of spades!!! \m/

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-12-15 08:11  Odp: [R] Mercedes GP 1908 - Spida Models (1:32)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wolałbym zielony metalik ale biały też jest spoko :-)
Jestem zachwycony tym modelem, wygląda świetnie!

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024