FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
11-11-15 18:13  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mam do was pytanie dotyczące podposzycia, kadłub Nagato podczas piankowania został strasznie zwichrowany nie bardzo wiem gdzie tkwi przyczyna bo szkielet był robiony taką samą metodą jak wcześniejsze modele i nigdy nie miałem z tym problemu by model zwichrowało a to co stało się z szkieletem Nagato to czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
Postanowiłem z drugim szkieletem już nie ryzykować i zamiast piankowania zrobić podposzycie, przygotowuje sobie dodatkowe wręgi pomniejszone o 1mm i zastanawiam się czy trzeba je zmniejszać na całej jej wielkości czy wystarczy tylko wewnętrzne linie (czerwona kreska) czy muszę także zewnetrzne linie (niebieska linia)


Post zmieniony (11-11-15 18:14)

 
11-11-15 19:24  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Ja w swoim Richelieu zmniejszałem po obwodzie zewnętrznym (niebieska linia). Jak zmniejszysz na czerwonej o 1mm to na łuku niebieskiej linii będzie trochę więcej przycięte jak milimetr.

Jak już jest poruszony ten temat to może się podzielicie jak szybko zmniejszyć wręgę po obwodzie (jak szybko wyznaczyć linię cięcia - "hurtowo")

 
11-11-15 20:30  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tylko niebieska.
Co do łatwego cięcia to ja stosuje 2 ostrza od nożyka do tapet sklejone razem jakąś tam taśmą klejącą. Jeśli wycinam wręgi z arkusza to nożyki sklejam równolegle żeby poprzez przejechanie jednym ostrzem po obrysie powstało drugie wewnątrz elementu. Tnę następnie po powstałej linii i już.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
11-11-15 20:33  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Kolega ma taki specjalny nożyk, z olfy, który ma dwa ostrza o rozstawie 1mm i się nie musi bawić.
A szkielet jest wg mnie dość dziwnie pocięty na wodnicy co wręga, może przez to.


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-11-15 20:44  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ten nóż podwójny to OLFA SC-1 ma zakres regulacji 1mm 1,5mm i 2mm. Na stronie OLFY nie mogę go znaleźć, ale na narzedzia-narzedzia.pl jest za 20zł.

Dzięki ADAM 12 za info, że coś takiego istnieje.

 
11-11-15 20:46  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Też mam ten nożyk z podwójnym ostrzem ale do milimetrowej i grubszej tektury nie polecam, za bardzo sie wykrzywia drugie ostrze i nie tnie równo. Ale do cieńszych owszem jest ok.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
11-11-15 21:09  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Też mi przychodzi tylko to do głowy, a swoją drogą ciekawe czemu projektant zdecydował się na takie rozwiązanie według mnie dużo bardziej pracochłonne a nie bardzo widzę by to miało coś lepszego wnieś do szkieletu.

 
11-11-15 21:30  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co do tego noża to tak jak Łukasz napisał żeby wyznaczyć linie cięcia właściwego.

 
20-11-15 20:31  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A więc jak już wcześniej pisałem pod nóż poszedł po raz drugi szkielet w zasadzie nie pod nóż a pod klej ;) bo szkielet wycięty laserowo więc i ciąć nie było co, choć teraz gdy prace trwają na przygotowaniu szkieletu pod podposzycie to cięcia trochę jest.



Tak wygląda szkielet który został zapiankowany co prawda zdjęcie nie oddaje tego co się z nim stało ale nie było sensu ciągnąć to dalej bo i tak by z tego nic nie wyszło.


Razem ze szkieletem przyszedł także zestaw luf.

 
20-11-15 21:12  Odp: [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tomo wystarczyło zamknąć część pustego miejsca między wręgami tekturą i najprawdopodobniej nie miałbyś problemu. Dno jest płaskie z tego co widzę więc zostało by zapiankować samo zgrubienie bąbla. Ale jak to mówią jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz.



--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024