FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
08-11-15 19:39  [Galeria] Model włoskiego czołgu FIAT 2000 w plenerach Podkarpacia.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Koleżanki i Kolegów Modelarzy!
Wywiązując się z danej wcześniej obietnicy, że dla każdego nowo wykonanego modelu będę starał się zrobić jego galerię plenerową i znalazłszy wreszcie czas oraz nowe miejsce na zrobienie takich zdjęć wraz z efektami dla ostatniej mojej samodzielnej od początku do końca konstrukcji czyli włoskiego czołgu ciężkiego z 1918 r „Fiat 2000” spełniam tę obietnicę i zapraszam do obejrzenia tej plenerowej galerii.
Mam nadzieję, że miło Wam będzie obejrzeć prezentowany wcześniej na balkonie model, tym razem w otoczeniu przepięknej jesienią przyrody Podkarpacia, gdy czasem już za oknami deszcz, wiatr i szaruga.
Galerię podzieliłem na 3 części. W pierwszej zamieściłem kolorowe zdjęcia modelu w oświetleniu dziennym i w zachodzącym słońcu, w części drugiej inne zdjęcia w sepii, a w części trzeciej jeszcze inne, tym razem w barwach czarno-białych.
Dodatkowo w zdjęciach jednobarwnych pobawiłem się trochę, by wystylizować te fotografie na ujęcia niby z epoki (rozmycie, krawędzie itp.). Oprócz tego, zgodnie z wcześniejszą sugestią Kolegów, aby ktoś nie pomylił tych fotografii z jakimiś zdjęciami dokumentalnymi, jak to już ma niestety miejsce w wielu programach czy filmach, gdzie obrazy kręcone przez filmowców pokazuje się jako oryginalne dokumenty- podpisałem je. :-)


, , , , , ,
, , , , , ,
, , , , , ,
, , , , , ,
, , , , , ,
, , , , , ,
, , , , , ,
, , , , , ,
, , , , ,,

Zdjęcia w sepii.

, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , , ,
, , , , ,
, , , , , ,
,

Zdjęcia czarno-białe

, , , , ,
, , , ,
, , , ,

Mam nadzieję, że nie zanudziłem Was zbytnio tą ilością zdjęć, ale zabawa była jak zawsze świetna. A jako anegdotę wręcz mogę podać fakt, że po kilku odpaleniach dymów podszedł do mnie bardzo uprzejmy gospodarz, który w pobliżu ciął drzewo na opał i nie widząc z daleka, co robię, bo byłem usytuowany za samochodem, zbliżając się powiedział: "Widzę, że już trochę czasu tak męczy się pan tu z tym odpaleniem grilla, który tylko dymi, więc przyniosłem panu dobrą do tego podpałkę, którą sam używam" Gdy zobaczył, co rzeczywiście robię i jak wygląda ten mój dioramowy "grill" roześmiał się i miło skomplementował moją zabawę, a ja podczas rozmowy bardzo podziękowałem mu, za rzadko spotykaną uprzejmość i zainteresowanie.

--

Post zmieniony (09-11-15 20:10)

 
08-11-15 19:54  Odp: [Galeria] Model włoskiego czołgu FIAT 2000 w plenerach Podkarpacia.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Super!! Świetni wyszło Ci to włoskie monstrum, gratulacje.

--
http://messer.cba.pl

 
08-11-15 21:06  Odp: [Galeria] Model włoskiego czołgu FIAT 2000 w plenerach Podkarpacia.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ale świetne zdjęcia!!! Oczywiście w całości z modelem!

--
54323031

 
08-11-15 21:27  Odp: [Galeria] Model włoskiego czołgu FIAT 2000 w plenerach Podkarpacia.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Kurcze, nie wiem czy to ze mnie już taki stary pryk-malkontent, ale coś mi tu nie gra w tych plenerach. Zabawa zapewne była znakomita, pogoda i warunki, tło - kapitalne, ale brak mi tu trochę wiarygodności, takiego plenerowego "mięsa". Doceniam te zasieki, leje po pociskach, ba, nawet ogień i dym - mamy wszystko co jest potrzebne, żeby te scenki uwiarygodnić, ale cały czas coś mi nie "siedzi". Maszynie brakuje śladów eksploatacji, wygląda jakby przed chwilą wyjechała z fabryki (w Turynie ?) albo z myjni na Orlenie albo jak...model. Gąsiennice (fan-ta-sty-czne !) lśnią czystym metalem, nie ma śladu walki, trudów wojny. Czołg jest idealnie wyostrzony - może zbyt dobrze. Plenery są kapitalne, uwielbiam jesienne kolory, ale to wszystko jest zbyt kolorowe, tak bardzo, że aż nierealne (a co dziwne sepia i cz-b nie zmieniają tego wrażenia). Model - perfekcja, plener widziałbym inny... Ale zazdroszczę tego wyjścia w naturę, musiało być rzeczywiście fantastycznie...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-11-15 22:00  Odp: [Galeria] Model włoskiego czołgu FIAT 2000 w plenerach Podkarpacia.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tradycyjnie i model i galeria świetne. Gratuluję i podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-15 08:00  Odp: [Galeria] Model włoskiego czołgu FIAT 2000 w plenerach Podkarpacia.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje! Model prezentuje się bardzo dobrze w tak pięknych okolicznościach przyrody i tej... niepowtarzalnej. :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
09-11-15 08:32  Odp: [Galeria] Model włoskiego czołgu FIAT 2000 w plenerach Podkarpacia.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gratuluje wykonania i konsekwencji w tematyce modelarskiej (I WŚ czołgi).
Wtrącę swoje "trzy grosze".
Zamieściłeś ponad setkę zdjęć ale czy nie lepiej byłoby po kilka - powiedzmy do dziesięciu - w wersji barwnej, sepia i cz.-białe ?
Ujęcia się powtarzają i całość niejako się rozmywa - nieraz jedna, czy też kilka rzeczy bardziej przemawia do wyobraźni niż ich nadmiar.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
09-11-15 08:35  Odp: [Galeria] Model włoskiego czołgu FIAT 2000 w plenerach Podkarpacia.
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Też zauważyłem, że "coś" na tych zdjęciach nie pasuje, jak dla mnie, jest za dużo detali, choć sama kompozycja bardzo zacna!
Moim jednak zdaniem brudu na zdjęciach z PWS za bardzo nie widać, chyba, że w zbliżeniach, więc to raczej nie to.
Może zaszumienie obrazu by pomogło. Albo przez inny balans bieli, albo już jakoś elektronicznie na pliku. Bo sama redukcja rozdziałki może nie wystarczyć.
Paradoksalnie: wspaniale wykonany model nie nadaje się do wyprodukowania imitacji warygodnego zdjęcia.
Tak źle i tak niedobrze. Oj starzejemy się :P

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
09-11-15 10:13  Odp: [Galeria] Model włoskiego czołgu FIAT 2000 w plenerach Podkarpacia.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No i fajnie:) A nie bałeś się, że Ci się to przypadkowo sfajczy w trakcie sesji? Ja bym miał pietra.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-11-15 10:54  Odp: [Galeria] Model włoskiego czołgu FIAT 2000 w plenerach Podkarpacia.
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Gratuluję świetnego modelu i fantastycznej galerii!
ps. Kilminster chciałbyś maszyny steranej walką, ale przecież ten czołgowy fiacik nie brał udziału w walkach. Moim zdaniem tą sesję plenerową należy traktować jako rekonstrukcję prób poligonowych prototypowej maszyny, która właśnie wyjechała z fabryki aby sprawdzić się w warunkach zbliżonych do bojowych.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024